Δεξί περιθώριο ανοιχτό στο παράθυρο αποστολής μηνύματος

Started by leftezi, August 02, 2011, 01:39:57 PM

Previous topic - Next topic

leftezi

Γεια σας, παιδιά
Έχω SMF 2.0 και παρατηρώ το εξής περίεργο:
Στο παράθυρο που γράφουμε το μήνυμα, στο δεξί μέρος δεν υπάρχει κάθετη γραμμή που να κλείνει το πλαίσιο με αποτέλεσμα όταν κάποιος γράφει ένα μήνυμα, αν δεν πατήσει enter να αλλάξει γραμμή, τα γράμματα που γράφει "φεύγουν" έξω από το πλαίσιο χωρίς να είναι πια ορατά την ώρα που γράφουμε. Αυτό συμβαίνει και στο φόρουμ και στα ΠΜ.

Επίσης πρέπει να πω ότι αυτό συμβαίνει μόνο όταν γράφει κάποιος στην προεπιλεγμένη μέθοδο εισαγωγής κειμένου. Αν γυρίσει σε WYSIWYG όλα δουλεύουν κανονικά.

Είναι κάποιο bug ή συμβαίνει μόνο σ' εμένα;

agridoc

Δεν έχω παρατηρήσε, ούτε έχει αναφερθεί, απ' όσο θυμάμαι κάτι τέτοιο.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

leftezi

Ωχ! Αυτό δεν είναι καλό!  :(

Υπάρχει κανένας τρόπος να κάνω το WYSIWYG προεπιλεγμένο για όλους;

EDIT: Τώρα το σκέφτηκα.
Μπορώ όπως είμαι να κάνω ένα small update ξανά σε 2.0 μπας και φτιάξουν τα πράγματα;
Να μην κάνω πάλι upgrade και επανεγκαθιστώ τα mods.

agridoc

Κάνε μια δοκιμαστική εγκατάσταση σε άλλο κατάλογο με άλλη βάση δεδομένων. Αν δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα οι πιθανότητες είναι:

- Παρέμβαση από κάποιο mod (το πιθανότερο).
- Κάτι στραβό στην εγκατάσταση (λάθος στην μεταφορά αρχείου με FTP).
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

leftezi

Είχα Simple Portal αλλά μου έβγαζε 200 σφάλματα το λεπτό έτσι:
Έκανα upgrade και έβαλα Tiny Portal. Αμέσως μετά κοίταξα αν συμβαίνει και όντως το δεξί περιθώριο ήταν πάλι ανοιχτό.
Δεν μπορεί λοιπόν να πήγε πάλι κάτι στραβά στη μεταφορά με FTP (τι στο καλό πάλι;!!)
Για mod, μόνο το TP ήταν εκείνη τη στιγμή. Τώρα έβαλα και τα υπόλοιπα mod.

agridoc

Σε ορισμένους server το TP εμφάνιζε πρόβλημα με τα BBC άρθρα με το δεξί περιθώριο στον editor. Οχι στα μηνύματα του φόρουμ.

Quote from: agridoc on July 13, 2011, 01:46:50 AMΔεν μπορούσα να κάνω αναπαραγωγή, δεν φαίνεται να εμφανίζεται σε όλους τους servers, δες το adminsettings textarea bug using bbcode editor.

Πριν βάλεις το Simple Portal δοκίμασες;
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

leftezi

Όχι. Κάπου είχα αγχωθεί με τη διαδικασία και το ξέχασα.  :(

leftezi

Έφτιαξε μόνο του!!
Θα μας τρελάνουν αυτά τα κομπιούτερ!!  :P
Πήγα μια βόλτα και μόλις γύρισα είχε φτιάξει!!
Μια χαρά με κλειστό δεξί περιθώριο κανονικότατα!!  :laugh:

Να το είχε κρατήσει στην cache και άργησε να ανανεωθεί; !! (δεν την είχα αδειάσει).

andy12gr

Μαλλον εχει δικιο ο φιλος. Μολις εκανα upgrade σε smf 2.0 και εχω το προβλημα οπως βλεπετε στο screen στα δεξια του ποστ
να υποθεσω οτι φταιει το θεμα?Απο οτι βλεπω ειναι το ιδιο και στο default


leftezi

Πάτα ένα Ctrl+F5 μήπως μπερδεύεται με το παλιό cache που υπάρχει από το παλιό.
Εμένα γι' αυτό έφτιαξε μόνο του.

andy12gr


Advertisement: