News:

Join the Facebook Fan Page.

Main Menu

8080

Started by faiza, September 14, 2011, 12:51:09 PM

Previous topic - Next topic

faiza

Φίλοι μου καλοί, έχω ένα πρόβλημα άγνωστο σε μένα.
Αν καλέσω τη διεύθυνση του φόρουμ, πληκτρολογώντας τα στοιχεία του, πχ www.tade.gr/smf [nofollow] ανοίγει κανονικά. Αν κάνω κλικ στην εικόνα που έχω σε μια σελίδα βγάζει
http://www.tade.gr:8080/smf/ [nofollow]
Τι είναι αυτό το 8080 και πώς το βγάζω;
:-[ :-[ :-[

GoofyX

Το 8080 είναι ο αριθμός θύρας (port number). Το πως μπήκε μου φαίνεται λίγο περίεργο, λογικά αν είναι σε link, μπορείς να το διαγράψεις (το :8080 δηλαδή).
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

faiza

Quote from: GoofyX on September 14, 2011, 03:27:24 PM
Το 8080 είναι ο αριθμός θύρας (port number). Το πως μπήκε μου φαίνεται λίγο περίεργο, λογικά αν είναι σε link, μπορείς να το διαγράψεις (το :8080 δηλαδή).

Εξακολουθεί να βγαίνει το ίδιο. Γιατί εμφανίζει τη θύρα; Αυτό το κάνει σήμερα. Χθες που μπήκα ήταν ενταξει.
Πολύ ενοχλητικό.

faiza

Quote from: GoofyX on September 14, 2011, 03:27:24 PM
Το 8080 είναι ο αριθμός θύρας (port number). Το πως μπήκε μου φαίνεται λίγο περίεργο, λογικά αν είναι σε link, μπορείς να το διαγράψεις (το :8080 δηλαδή).


Είναι ηλίθια τα κομπιουτερς. Τρέχω τον internet explorer  και G. Chome και τα δείχνει όλα καλά. Ο firefox κάνει παιχνίδια. Θα δούμε αύριο.

agridoc

Το link που έδωσες για το site σου δεν φσίνεται να λειτουργεί.

Σε ποια σελίδα και εικόνα γίνεται αυτό που λες;
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

faiza

Quote from: agridoc on September 15, 2011, 01:21:01 AM
Το link που έδωσες για το site σου δεν φσίνεται να λειτουργεί.

Σε ποια σελίδα και εικόνα γίνεται αυτό που λες;


Το όνομα του site είναι υποθετικό. (το κανονικό είναι astro.gr/smf/ [nofollow]) Φτιάχθηκε μόνο του. Δεν ξέρω τι ήταν, αλλά από 4 διαφορετικά κομπιουτερς έβγαζε το ίδιο.
Φίλε agridoc, σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Ετοιμάζομαι να ανεβάσω ένα φόρουμ για ένα site που έφτιαξα εν όψει των επιμελητηριακών εκλογών του Δεκεμβρίου 2011, όπου θεωρώ πως τουλάχιστον θα είμαι υποψήφιο μέλος του ΔΣ στο ψηφοδέλτιο.
Έχεις κάτι ιδιαίτερο να μου προτείνεις; Ποιά έκδοση να ανεβάσω;

Χίλια ευχαριστώ.


agridoc

Η σταθερή έκδοση του SMF είναι πια η 2.0.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: