News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

SMF 2.0.1 ve 1.1.15 Kritik Güvenlik Yaması

Started by Alpay, September 19, 2011, 04:34:25 AM

Previous topic - Next topic

Alpay

Kritik güvenlik güncellemesi Smf projesi için çıkartıldı.

Lütfen en kısa sürede forumlarınızı SMF 2.0.1 ve 1.1.15 sürümüne güncelleyiniz. Bu güncelleme yüksek derecede önemlidir.

Paketler veya Admin bölümünden güncellemeyi kısa sürede alabilirsiniz.

Orjinal başlık : http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=452888.0

my_wuslat

burası neden güncellememiş acaba, hala 2.0 görünüyor...

modestus

2.0.1 in türkçe dosyası yok. admin panelde utf8 var ama normali yok buradanda inmiyor...
ne yapabilirim 2.0 ınkini yüklesem sorun yaratırmı?? yoksa bekliyimmi. forumuda silip yeni yükledim.

Emre A.

modestus

Emre A.

Farklı tarayıcılar denediniz mi?Bir sorun yok şuan?

modestus

oraya kadar geliyorda ondan sonrası gelmiyor. indire tıklayınca 0kb da kalıyor.
hepsini denedim.

Emre A.

evet bende indiriyor. Ama dosyaları rardan çıkartmada hata veriyor. sanırım güncelliyorlar. Biraz bekleyin.

modestus

Crime

İndirdim ve kurdum başarıyla. Çok teşekkürler.

modestus

crime Türkçe latin dil dosyası sende var galiba bana gönderebilirmisin forum yatmasın bari...

Alpay

arkadaşlar dil dosyası ile güncelleme yok şuan yani önceliği yüksek değil sizler paketlerden paket yükler gibi güncelleyin sonra yolunuza devam ;)

modestus

Ben forumu yedekledim komple silip sıfırdan yükledim, şimdide dil dosyasını indiremiyorum. nasıl yapmam gerekiyor.

modestus

oluyorsa sorun yok ama sakatlık yapmıyalım diye öyle bekliyorum. :D
teşekkürler...

edit:

2.0 dil dosyasını yükledim şimdilik sorun yok...
tekrar teşekkür ederim.

API_AOE

www.oyun-extra.net [nofollow] - www.entertr.com [nofollow] - www.foto-galeri.com [nofollow]

corumlu recep

kritik güncelleme diyorsunuzda hangi kritik hata için bu güncelleme acaba. yani bir açık mı var yoksa sadece güncel versiyon mu çıktı.
Forum Sitesi
http://forumsarayi.0adz.com
http://forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

forumsarayi.0adz.com
forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

bora

forumun yedeğini aldım
önce admin panelinden linkten güncellemeye çalıştım forbidden uyarısı ie sayfa vs açılmadı sonra önce upgrade sonra update paketini paketlerden yüklemeye çalıştım hata verdi???

bora

neyse ki Webinstall secenegi ile oldu
bu secenek cok da hızlı, indirmenize uploada falan gerek yok

Antes

Quote from: bora on September 21, 2011, 03:16:24 PM
neyse ki Webinstall secenegi ile oldu
bu secenek cok da hızlı, indirmenize uploada falan gerek yok

fakat ne yazık ki webinstall her sunucuda çalışmıyor :/

bora

güncelleme yapınca kurdugum tüm modların aktifliğini kaybettigni gördüm meta tag modu hariç diğerleri tekrar kurulunca çalıştı meta tag modu ise bu sürümle uyumlu degil uyarısı geldi

hergün yeni şeyler öğreniyorum:)

Emre A.

Quote from: bora on September 23, 2011, 04:48:28 PM
güncelleme yapınca kurdugum tüm modların aktifliğini kaybettigni gördüm meta tag modu hariç diğerleri tekrar kurulunca çalıştı meta tag modu ise bu sürümle uyumlu degil uyarısı geldi

hergün yeni şeyler öğreniyorum:)

İlk gönderdiğim mesaja baksana 1 Haftadır Yapamıyorum.Yardımcı Olurmusunuz?
Şimdi içime çeke çeke ne günlerdi diyorum... Şimdi çeşitli temalar yazmaya başladım. Hayırlısıyla 1-2 hafta sonra güzel bir tema ekleyeceğim. Neyse ben konuyu dağıtmayayım  :D

Antes

demirkanat

Merhaba Arkadaşlarım,

SMF 2.0 dan 2.0.1 geçişte smf nin yayınladığı pach i kullandım ve yeni mod yüklemelerinde veritabanı uyumsuzluğu hatası aldım ve bende pach i kaldırarak large uprade yapmaya karar verdim.

güncelleme için upload yaptıktan sonra upgrade.php çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı aldım.

Hata:
ALTER command denied to user 'demm'@'localhost' for table 'dr_boards'

SMF de çok iyi değilim ve yardımınıza ihtiyacım var.

demirkanat

Sorun Çözüldü;

Hata large upgrade hatası değil veritabanı demm kullanıcının ALTER yetki hatasıyymış. Hostla halletik.

Yardımlarınıza teşekkür ederim.

Quote from: demirkanat on October 22, 2011, 05:33:16 AM
Merhaba Arkadaşlarım,

SMF 2.0 dan 2.0.1 geçişte smf nin yayınladığı pach i kullandım ve yeni mod yüklemelerinde veritabanı uyumsuzluğu hatası aldım ve bende pach i kaldırarak large uprade yapmaya karar verdim.

güncelleme için upload yaptıktan sonra upgrade.php çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı aldım.

Hata:
ALTER command denied to user 'demm'@'localhost' for table 'dr_boards'

SMF de çok iyi değilim ve yardımınıza ihtiyacım var.

Advertisement: