Anasayfada "Warning: file_exists() [function.file-exists]: ..." HATASI !

Started by canpahali, September 29, 2011, 05:13:26 AM

Previous topic - Next topic

canpahali

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/cache/data_66572b83eb1390615be40114947dbc76-SMF-modSettings.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/Load.php on line 2621

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Sources/SimpleSEF.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/Load.php on line 290

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/cache/lang_Modifications_english_Prince_of_Darkness.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/Load.php on line 1892

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/languages/Modifications.english.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/ManageMaintenance.php on line 1570

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/languages/Modifications.turkish.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/ManageMaintenance.php on line 1570

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/index.template.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/Load.php on line 1795

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/cache/lang_index+Modifications_turkish_Prince_of_Darkness.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/Load.php on line 1892

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/languages/index.turkish.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/ManageMaintenance.php on line 1570

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/languages/index.turkish.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/ManageMaintenance.php on line 1570

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/silercom/public_html/smf/Themes/Prince_of_Darkness/languages/Modifications.turkish.php) is not within the allowed path(s): (/home/silenthi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/silenthi/public_html/smf/Sources/ManageMaintenance.php on line 1570

Şeklinde uyarı alıyorum, çok sinir bozucu bir durum. Bu konu hakkında pek fazla bilgim yok, yardımcı olabilicek birileri varsa çok mutlu olurum.

Sözünü ettiğim site ; www.silenthilltr.org/v2/

canpahali

Antes

repair_settings.php ( ayar_onar.php ) kullanın muhtemelen host değiştirdiniz.

canpahali

Host değiştireli uzun zaman oldu, o zaman farklı sorunlar ile karşılaşmıştık fakat hallettik onları.

Bu olay durduk yere PAT ! diye birden bire oldu, lütfen yardımcı olurmusunuz.

EKLEME :

Özür dilerim arka arkaya mesaj atıyorum. Biraz kurcaladım ve hata sayısı çeyreğe düştü. Görünen o ki hatalı dosya Load.php ve satır numaralarını da söylüyor.

Hata verdiği satırlar şunlar.

1. Hatalı satır.
Quoteif (!file_exists($cachedir . '/lang_' . $template_name . '_' . $lang . '_' . $theme_name . '.php'))
2.Hatalı satır.
Quoteif (isset($modSettings['integrate_pre_include']) && file_exists(strtr($modSettings['integrate_pre_include'], array('$boarddir' => $boarddir))))
3.Hatalı satır.
Quoteelse if (file_exists($cachedir . '/data_' . $key . '.php') && filesize($cachedir . '/data_' . $key . '.php') > 10)

Yardımlarınızı bekliyorum.

corumlu recep

SimpleSEF modunu yüklemişsiniz galiba. ondan sonra olmuş olabilir. veya dosyaya eklediğiniz kod iki sefer eklenmiş olabilir. "?>" bazı dosyaların sonunda böyle bir soru işareti var. eğer o soru işaretinden sonra kod eklediyseniz forumun en tepesinde böyle hatalar çıkabiliyor sizin forumda olduğu gibi. benim fikrim bu. şuan aklıma başka birşey gelmiyor. kontrol et derim hata aldığın dosyaları.
Forum Sitesi
http://forumsarayi.0adz.com
http://forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

forumsarayi.0adz.com
forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

canpahali

Hocam php'den pek fazla anlamıyorum, elimden geldiği kadar kontrol ettim fakat ne bileyim pek birşey anlamadım ki.

Tema ile ilgili birşey olduğunu düşünüyorum.

canpahali

husmen73 (Gulhin)

Quote from: canpahali on October 11, 2011, 06:34:50 PM
OF BİR ÇÖZÜM GETİRİN ARTIK BU KONUYA YETER AMA.
Bu tür konuşmalar yapmayınız.

Sunucu Ayarlarından Önbelleklemeyi kapatınız sonra Bakım sayfasından tüm bakımları yapınız.
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

canpahali

Quote from: husmen73 (Gulhin) on October 12, 2011, 11:47:39 AM
Bu tür konuşmalar yapmayınız.

Sunucu Ayarlarından Önbelleklemeyi kapatınız sonra Bakım sayfasından tüm bakımları yapınız.
Kusura bakmayın.

Önbelleklemeyi nasıl kapatabilirim ?

husmen73 (Gulhin)

Sunucu Ayarlarında olması gerek. Ya da ana menü listesinde olabilir.
SMF

canpahali

Hocam şöyle bir hata ile karşılaşıyorum kapatmaya çalıştığımda.
"Bir hata ile karşılaşıldı! configuration.php dosyası yazmak üzere açılamıyor!"

Lütfen bir çözüm getirelim bu konuya iyice canımı sıkmaya başladı.

husmen73 (Gulhin)

SMF

canpahali

Antes

FTP programı üzerinden dosyaya sağ tıklayarak özellikler bölümüne girin. Orada CHMOD ayarlarını göreceksiniz.

canpahali

Hocam FTP programı kullanmıyorum. Ben direk panele girip hallediyorum işlemi, önerdiğiniz bir program var mı ?

canpahali

Ben nasıl giriş yapacağım ? Ne kullanıcı adı var, ne şifre var :S Bilgileri yazdığımda ise hata veriyor bağlanılamadı diye  >:(

canpahali

Kimsenin ilgilenmediğinden dolayı, bende diğer SMF siteleri ile bağlantı kurdum.
Çözümü sizler ile paylaşayım...

Buradaki ekran görüntüsünü verek sürüm normal sürümü.
Quote from: canpahali on November 13, 2011, 02:01:44 PM
Sizlerin bana söylediğiniz sürüm ise "Filezilla CLIENT" sürümüdür. Şimdi dediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım... Umarım olur.

canpahali

Flood yapıyorum çok özür dilerim.

Quote from: husmen73 (Gulhin) on October 12, 2011, 11:47:39 AM

Hocam şuan siteyi(Sadece Joomla bölümünü) kapattım. Bakımını nereden yapacağız lütfen yardımcı olurmusunuz  :)

Emre A.

Sana tavsitem Cute FTP programını kullan. Düzenleme ve bağlanma konusunda sıkıntı çekmeden rahatça öğrenebilip hızlı bir şekilde ilerleme yapabilirsin.

canpahali

Hocam şuan hiçbir program kullanmadan cPanel'den değiştiriyorum. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, göz önünde bulunduracağımdan emin olun.

Ben anasayfayı şuanda bakıma kapattım, arkadaşımızın dediği gibi gerekli bakımları yapmam gerekiyor. Nasıl bir yol izleyebilirim ?
Joomla kullanıyorum.

Buyurun söz ettiğim site burası. http://www.silenthilltr.org/v2/

Emre A.

Burası simplemachines ( SMF ) destek formu. Başka konu üzerine destek vermiyoruz maalesef. Joomla kullanıyorsanız Joomla Türkiye Destek sitesine sorunuz

canpahali

Kardeş tekrar oku istersen mesajımı. Benim sitem zaten SMF ve oradaki hata da TEMA'dan kaynaklanıyor. JOOMLA dediğim ise ANASAYFA'da kullandığım panel.

Sorun Anasayfada çıktığı için Joomla kullandığımı söyledim.

Emre A.

1- Simplemachines dosyalarında configuration.php dosyası yok! (Joomlada var)
2-
Quote from: husmen73 (Gulhin) on October 19, 2011, 10:03:50 AM
Sunucu Ayarlarında olması gerek. Ya da ana menü listesinde olabilir.
Sunucu ayarları ana menüde olmaz simplemachines'de Yönetim panelinde olur.
3- Arkadaşlar sana iylik yapıp ne güzel hem joomlada hemde simplemachines konunu halletmeye çalışmışlar.

Şayet ben olsam;

Bu mesajına karşılık konunu Kilitlerim. Çünki burası tekrar tekrar söylemekte fayda var SMF (Simplemachines Forum) destek formu. Başka script / yazılım konusunda destek verilmiyor. Umarım anlatabilmiştirim.

Yönetici arkadaşlardan özür dilerim işinize karışmak gibi birşey oldu ama anlatmak istediğim işiniz ile alakası yok emin olun. Teşekkür eder başarılar dilerim

Sanada iyi çalışmalar arkadaşım.

canpahali

canpahali

Dosyalarıma CHMOD 0777 izinini verdim fakat sorun maalesef ki çözülmedi... Alternatif bir yolu yok mu arkadaşlar ?

Advertisement: