SA Chat problem

Started by KevelilA, October 03, 2011, 06:11:56 PM

Previous topic - Next topic

KevelilA

Pozdrav instalirao sam SA chat na forum (2.0.1) i instalacija je bila uspesna u podesavanjima sam omogucio chat i u grupama clanova dozvolio pristup istom, ali imam problem jer se nigde ne prikazije chat bar. STa moze da bude u pitanju?

SnooPika

#1
Jesi li proverio podešavanja? Ono SA Chat-Config.... Mozda su ti isključene prve dve opcije, ili neka od njih...

Evo kako je to kod mene podešeno:

[nofollow]

KevelilA

Hvala ti stavio sam tako ali opet ih nema , ali mislim da znam u cemu je problem, ja nemam ni 1  gadgets pa se verovatno zbog toga i ne pojavljuje. Moze neko da mi kaze kako da dodam gadget, tj kako da popunim ovo polje gde se on dodaje.


Branko.

Dodaje se u to polje gdje piše url, kod.....to ima svaki gadget i iskopiraj tu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Znam, a gde da nadjem taj kod ?

S.K.

Pozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi.  :)

LP

Branko.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 06:12:54 AM
Znam, a gde da nadjem taj kod ?
Tamo gdje nalaziš gadgete imaš uvijek i kod za njega i upute.Što se tiče prikaza chata on ne zavisi od toga.Već je u prethodnom postu rečeno što moraš napraviti a na slici se i vidi polje za chmod.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA


Branko.

Google...i polagano pregledaš.  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

QuotePozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi. 

LP
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?
QuoteGoogle...i polagano pregledaš. 
Guglao sam jutros i nista nisam nasao, pa kako to nije sastavni deo moda?

Branko.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?
već objašnjeno
Quote from: Branko. on October 04, 2011, 08:14:03 AM... na slici se i vidi polje za chmod...
ili pogledaj prilog na http://www.youtube.com/watch?v=M0EC_LZQZaE&feature=related

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
...pa kako to nije sastavni deo moda?...
Nije zato što autor jednostavno ne zna kome će što trebati pa je ostavio mogućnost za unos koda tj. url-a za željeni gadget
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Ovaj chat mi je na predhodnom forumu radio skroz okej, bez bilo cega verzija je bila 2.0....

Branko.

Ne košta te ništa da podesiš dopuštenja u opciji chmod....
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

S.K.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
QuotePozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi. 

LP
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?


Hoću.  :)

Pošto slika(e) govore više od tisuću riječi:

Prvo treba pronaći folder "sachat" koji se nalazi u public_html direktoriju.



Nakon toga je potrebno ući u taj folder ("sachat") i desnim klikom miša kliknuti na foldere/fileove (za ubrzanje postupka koristiti opciju select all), nakon čega će se pojaviti ovakav prozor:



U tom prozoru je potrebno odabrati opciju change permissions, a dozvole bi trebale izgledati ovako:



Nakon što se sve dozvole za sve podfoldere/fileove unutar foldera sachat promijene na 755, a uz uvjet da je instalacija samog moda prošla bez grešaka, chat bi trebao normalno funkcionirati.

KevelilA

E puno ti hvala za ovo sad se vidi bar i sve ali stalno pise da ih je 0 online msm to sam na test forumu instal i kad udjemo ja i drugi admin ne vidi se niko na online listi.. Sta li to moze da bude? :)

Branko.

Prisutni korisnici (online) se prikazuju kao:
X gostiju, X korisnik
Korisnici aktivni u proteklih XX minuta:
nick1,nick2
Najviše prisutnih korisnika danas: X. Najviše prisutnih korisnika: X (datum, vrijeme) a isto tako postoji prikaz kad klikneš na  ovo što je obilježeno crveno.
Sad preciziraj na što se tačno odnosi...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Pa to je nebitno ako smo na test forumu drugar i ja ni jedan od nas dvoje nije na cetu... To pitam -.-

S.K.

Sad sam tek vidio da postoji i jednostavnij način za ovo. Naime, ja imam nešto stariju verziju ovog moda i kod nje ova opcija ne postoji. [Jučer sam instalirao noviju verziju moda na test forum.]

Ali za ubuduće, ako će nekome zatrebati - u admin control panelu potrebno je u izborniku moda izabrati opciju CHMOD i u njoj kliknuti na CHMOD Files. Nakon toga će chat bar postati vidljiv.

Uz isprike što sam nekoga možda naveo na malo teži put, evo i slika:



Quote from: KevelilA on October 05, 2011, 02:24:30 PM
E puno ti hvala za ovo sad se vidi bar i sve ali stalno pise da ih je 0 online msm to sam na test forumu instal i kad udjemo ja i drugi admin ne vidi se niko na online listi.. Sta li to moze da bude? :)

Hm, jedino mi još pada na pamet ovo:



Da li je kod tebe ovako čekirano?


KevelilA

S.K puno ti hvala pomogao si mi jako puno sve sad radi.. Hvala ti zaista :)

Branko.

Quote from: S.K. on October 06, 2011, 03:28:25 AM
Sad sam tek vidio da postoji i jednostavnij način za ovo. Naime, ja imam nešto stariju verziju ovog moda i kod nje ova opcija ne postoji. [Jučer sam instalirao noviju verziju moda na test forum.]
Ali za ubuduće, ako će nekome zatrebati - u admin control panelu potrebno je u izborniku moda izabrati opciju CHMOD i u njoj kliknuti na CHMOD Files.
Quote from: Branko. on October 04, 2011, 08:14:03 AM
... u prethodnom postu rečeno što moraš napraviti a na slici se i vidi polje za chmod.

Dva puta je naglašeno u prethodnim postovima, samo je trebalo pažljivije čitati.To što si ti naveo može biti teži put samo za totalno neupućene i početnike koji opet pretragom mogu za čas ovdje pronaći gomilu postova o chmod-u.

KevelilA, označi temu riješenom (solved)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: