SA Chat problem

Started by KevelilA, October 03, 2011, 06:11:56 PM

Previous topic - Next topic

KevelilA

Pozdrav instalirao sam SA chat na forum (2.0.1) i instalacija je bila uspesna u podesavanjima sam omogucio chat i u grupama clanova dozvolio pristup istom, ali imam problem jer se nigde ne prikazije chat bar. STa moze da bude u pitanju?

SnooPika

#1
Jesi li proverio podešavanja? Ono SA Chat-Config.... Mozda su ti isključene prve dve opcije, ili neka od njih...

Evo kako je to kod mene podešeno:

[nofollow]

KevelilA

Hvala ti stavio sam tako ali opet ih nema , ali mislim da znam u cemu je problem, ja nemam ni 1  gadgets pa se verovatno zbog toga i ne pojavljuje. Moze neko da mi kaze kako da dodam gadget, tj kako da popunim ovo polje gde se on dodaje.


Branko.

Dodaje se u to polje gdje piše url, kod.....to ima svaki gadget i iskopiraj tu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Znam, a gde da nadjem taj kod ?

S.K.

Pozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi.  :)

LP

Branko.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 06:12:54 AM
Znam, a gde da nadjem taj kod ?
Tamo gdje nalaziš gadgete imaš uvijek i kod za njega i upute.Što se tiče prikaza chata on ne zavisi od toga.Već je u prethodnom postu rečeno što moraš napraviti a na slici se i vidi polje za chmod.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA


Branko.

Google...i polagano pregledaš.  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

QuotePozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi. 

LP
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?
QuoteGoogle...i polagano pregledaš. 
Guglao sam jutros i nista nisam nasao, pa kako to nije sastavni deo moda?

Branko.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?
već objašnjeno
Quote from: Branko. on October 04, 2011, 08:14:03 AM... na slici se i vidi polje za chmod...
ili pogledaj prilog na http://www.youtube.com/watch?v=M0EC_LZQZaE&feature=related

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
...pa kako to nije sastavni deo moda?...
Nije zato što autor jednostavno ne zna kome će što trebati pa je ostavio mogućnost za unos koda tj. url-a za željeni gadget
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Ovaj chat mi je na predhodnom forumu radio skroz okej, bez bilo cega verzija je bila 2.0....

Branko.

Ne košta te ništa da podesiš dopuštenja u opciji chmod....
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

S.K.

Quote from: KevelilA on October 04, 2011, 02:46:28 PM
QuotePozdrav,

da bi se chat bar prikazivao potrebno je promijeniti chmod foldera "sachat" i svih podfoldera/fileova koji se nalaze unutar njega na vrijednost 755.

Ovaj folder se nalazi u rootu vašeg foruma. Nakon ovoga bi chat trebao raditi. 

LP
Hoces mi malo detaljnije objasniti kako to da uradim?


Hoću.  :)

Pošto slika(e) govore više od tisuću riječi:

Prvo treba pronaći folder "sachat" koji se nalazi u public_html direktoriju.



Nakon toga je potrebno ući u taj folder ("sachat") i desnim klikom miša kliknuti na foldere/fileove (za ubrzanje postupka koristiti opciju select all), nakon čega će se pojaviti ovakav prozor:



U tom prozoru je potrebno odabrati opciju change permissions, a dozvole bi trebale izgledati ovako:



Nakon što se sve dozvole za sve podfoldere/fileove unutar foldera sachat promijene na 755, a uz uvjet da je instalacija samog moda prošla bez grešaka, chat bi trebao normalno funkcionirati.

KevelilA

E puno ti hvala za ovo sad se vidi bar i sve ali stalno pise da ih je 0 online msm to sam na test forumu instal i kad udjemo ja i drugi admin ne vidi se niko na online listi.. Sta li to moze da bude? :)

Branko.

Prisutni korisnici (online) se prikazuju kao:
X gostiju, X korisnik
Korisnici aktivni u proteklih XX minuta:
nick1,nick2
Najviše prisutnih korisnika danas: X. Najviše prisutnih korisnika: X (datum, vrijeme) a isto tako postoji prikaz kad klikneš na  ovo što je obilježeno crveno.
Sad preciziraj na što se tačno odnosi...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Pa to je nebitno ako smo na test forumu drugar i ja ni jedan od nas dvoje nije na cetu... To pitam -.-

S.K.

Sad sam tek vidio da postoji i jednostavnij način za ovo. Naime, ja imam nešto stariju verziju ovog moda i kod nje ova opcija ne postoji. [Jučer sam instalirao noviju verziju moda na test forum.]

Ali za ubuduće, ako će nekome zatrebati - u admin control panelu potrebno je u izborniku moda izabrati opciju CHMOD i u njoj kliknuti na CHMOD Files. Nakon toga će chat bar postati vidljiv.

Uz isprike što sam nekoga možda naveo na malo teži put, evo i slika:



Quote from: KevelilA on October 05, 2011, 02:24:30 PM
E puno ti hvala za ovo sad se vidi bar i sve ali stalno pise da ih je 0 online msm to sam na test forumu instal i kad udjemo ja i drugi admin ne vidi se niko na online listi.. Sta li to moze da bude? :)

Hm, jedino mi još pada na pamet ovo:



Da li je kod tebe ovako čekirano?


KevelilA

S.K puno ti hvala pomogao si mi jako puno sve sad radi.. Hvala ti zaista :)

Branko.

Quote from: S.K. on October 06, 2011, 03:28:25 AM
Sad sam tek vidio da postoji i jednostavnij način za ovo. Naime, ja imam nešto stariju verziju ovog moda i kod nje ova opcija ne postoji. [Jučer sam instalirao noviju verziju moda na test forum.]
Ali za ubuduće, ako će nekome zatrebati - u admin control panelu potrebno je u izborniku moda izabrati opciju CHMOD i u njoj kliknuti na CHMOD Files.
Quote from: Branko. on October 04, 2011, 08:14:03 AM
... u prethodnom postu rečeno što moraš napraviti a na slici se i vidi polje za chmod.

Dva puta je naglašeno u prethodnim postovima, samo je trebalo pažljivije čitati.To što si ti naveo može biti teži put samo za totalno neupućene i početnike koji opet pretragom mogu za čas ovdje pronaći gomilu postova o chmod-u.

KevelilA, označi temu riješenom (solved)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

KevelilA

Branko..dok nisam uradio ono sto je napisao u c panelu od ovoga ne bi bilo nista, iskreno mislim da u ovom postu nisi znao, ili nisi hteo da pomognes, samo si se ubacivao sa strane nekim porukama koje nisu nikome bile od koristi.. S.K Hvala
Oznacavam temu uspesno okoncanom.

S.K.

Quote from: Branko. on October 06, 2011, 04:16:23 AM
Quote from: S.K. on October 06, 2011, 03:28:25 AM
Sad sam tek vidio da postoji i jednostavnij način za ovo. Naime, ja imam nešto stariju verziju ovog moda i kod nje ova opcija ne postoji. [Jučer sam instalirao noviju verziju moda na test forum.]
Ali za ubuduće, ako će nekome zatrebati - u admin control panelu potrebno je u izborniku moda izabrati opciju CHMOD i u njoj kliknuti na CHMOD Files.
Quote from: Branko. on October 04, 2011, 08:14:03 AM
... u prethodnom postu rečeno što moraš napraviti a na slici se i vidi polje za chmod.

Dva puta je naglašeno u prethodnim postovima, samo je trebalo pažljivije čitati.To [nofollow] što si ti naveo može biti teži put samo za totalno neupućene i početnike koji opet pretragom mogu za čas ovdje pronaći gomilu postova o chmod-u.

Nisam odmah skužio na što misliš u tom postu.  :-[

I naravno, ovaj način nije jedini za chmod - anje.

Quote from: KevelilA on October 06, 2011, 04:28:46 AM
Branko..dok nisam uradio ono sto je napisao u c panelu od ovoga ne bi bilo nista, iskreno mislim da u ovom postu nisi znao, ili nisi hteo da pomognes, samo si se ubacivao sa strane nekim porukama koje nisu nikome bile od koristi.. S.K Hvala
Oznacavam temu uspesno okoncanom.

Nema na čemu, tu smo da pomognemo jedni drugima. I Branko je htio pomoći, samo se niste odmah razumjeli.

Branko.

NP, S.K. tu smo da naučimo i pomažemo... ;) . Sve će biti puno lakše kad se uskoro završi SMF Wiki Help, biće dostupno na svim jezicima

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: