News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Nie mogę wgrać ŻADNEGO pakietu do forum. Proszę o pomoc.

Started by Bunchpoland, October 10, 2011, 02:14:47 PM

Previous topic - Next topic

Bunchpoland

Witam, chciałbym wgrać do forum lepsze zabezpieczenia antyspamowe. Lepszy kod Captcha (trudniejszy), bo moje forum zalewają zarejestrowane boty.

Prosiłbym Was bardzo o naprowadzenie na taki skrypt (czy taki w ogóle istnieje, bo nie wiem) i nakierowanie mnie jak to zrobić. Jestem zielony w tym temacie a po prostu muszę coś zrobić z tymi botami bo przezywam prawdziwy atak na swoim forum.

Adrek

Zamiast utrudniać normalnym użytkownikom życie kodami captcha lepiej zainstaluj modyfikację która uniemożliwia rejestrację botom, porównując IP, adresy email oraz nazwy użytkowników z zarejestrowanymi danymi w bazach danych botów.
Modyfikacja wykryje i zablokuje próbę rejestracji bota (a niektóre nawet przy wejściu bota na stronę zablokują go)

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=544
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2502
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2155
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1519
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1547


Poza tym kody captcha nie są już skuteczne. Boty z łatwością przechodzą weryfikację...
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Bunchpoland

#2
Dzięki za podanie linków. Wierzę Ci zatem, że to będzie lepsza metoda.
Ale czy mógłbyś mi tak samo napisać jak się instaluje te pakiety? Bo ja pojęcia nie mam.
Wszedłem w jeden z podanych przez Ciebie linków, naszukałem się target-linku do pobrania, pobrałem na dysk.
Poszukałem w opcjach swego forum, znalazłem opcje wgrywania pakietów i pomyślałem, że to będzie chyba to...
No ale tak czy siak, nie potrafię tego zrobić bo się nie udaje. Pokazałem to na poniższych screenach. Proszę Cię o dalszą pomoc.

Kliknij by powiększyć obrazek.


Nie wiem co dalej robić. Czy to wina jakichś ustawień katalogu? Jeśli tak, to gdzie je znajdę i co musze w nich zmienić, wpisać?

Bo tak wygląda moje forum, 35 stron spamu...

Adrek

Ustaw CHMOD  777 dla:
/Packages
/Packages/installed.list

Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Bunchpoland

#4
Chodzi Ci o ustawienie uprawnień dla jednego folderu w podfolderze plikach forum na moim serwerze FTP?

Bo jeśli tak, to nie mam żadnego folderu "packages" w swoim plikach, właśnie sprawdziłem.

Co więc mam zrobić? Phantomm, powiedz mi proszę.

Adrek

Nie masz katalogu Packages - pobierz paczkę instalacyjną SMF i skopiuj z niej ten katalog i wrzuc na FTP. Później
Quote from: phantomm on October 10, 2011, 05:31:05 PM
Ustaw CHMOD  777 dla:
/Packages
/Packages/installed.list


Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

impreza

Pytanie jaki model forum 1x czy 2x? Jak 2 x to dobre są pytania w rejestracji.

jak 1x to mod Puzle anti bot jest skuteczny o ile dobrze pamiętam - tylko trzeba sobie go przetłumaczyć.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Bunchpoland

#7
Mam forum w wersji 1.1.15.

Pobrałem plik instalacyjny forum, ale do wersji 2.0 bo w żadnej z wersji 1.0 nie było w archiwum folderu o nazwie "packages". Ściągnąłem więc tę wersję: smf_2-0-1_install_polish-utf8, w niej znalazłem folder "packages" i wgrałem na serwer do katalogu forum. Chmody folderu "Packages" jak i tego drugiego pliku (lista) ustawiłem wedle Waszych wskazówek. Potem chciałem wgrać te pakiety antyspamowe, ale wciąż się nie da. Wiedziałem że się nie będzie dać.

W chwilę potem jednak uświadomiłem sobie że może ściągam upgrady i dlatego nie ma tam tego folderu.
No to w takim razie pobrałem instalacyjną (full) paczkę pierwszej wersji jaka wyszła z serii "jedynkowych".
Wgrałem tam ten folder "Packages" (co ciekawe, starego nie mogę usunąć ani poprzez Total Commandera ani Internet Explorer - wyskakuje błąd, że folder nie jest pusty, a jest). Oczywiście też pamiętałem o Chmodach.
Ale i tak nie działa.

Dalej nie mogę wgrać żadnej paczki. Dlaczego? Możecie mi jakoś z tym pomóc?

Bunchpoland

#8
Hmmmmm, chyba wiem dlaczego ich nie widzę po wgraniu na serwer - swoje forum mam postawione na innym serwerze, do którego nie mam dostępu. A pliki na swoim serwerze też posiadam forumowe (co mnie zmyliło). To pewnie jedna z pierwszych instalek mego forum czy jak. Nie wiem już po co to tam wrzucałem. I podmieniałem chyba na swoim, myśląc że taka operacja się odbywa właśnie w sieci na moim forum.



CHYBA to jest to. Już sam nawet nie wiem do końca...

Bunchpoland



Przepraszam bardzo, ale to nie działa. Zrobiłem już wszystko co napisaliście a nie działa.

Wtedy problem był nie do rozwiązania ponieważ - co może zabrzmieć dziwnie - manipulowałem przy całkowicie innym forum, myśląc, że manipuluję przy swoim. Tym razem jednak sprawdziłem KAŻDĄ z napisanych tu możliwości a nic się nie stało. Nie jestem w stanie wgrać absolutnie żadnej paczki do tego forum.

Proszę o pomoc z wgraniem pakietu.

Nolt

Zainstaluj pakiet manualnie, może konfiguracja php na serwerze coś blokuje.

Domin

Miałem podobny problem tylko to była wersja 2.0 forum i problem okazał się z hostinigiem, więc jak masz możliwość to sprawdź na innym hostingu. ;)
,,Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każda kolejna próba zakończona niepowodzeniem stanowi
krok naprzód."

Thomas Edison

JakZagadac.pl - Jak Zagadac Do dziewczyny? [nofollow]

Bunchpoland

Quote from: Domin on October 26, 2011, 04:24:56 PM
Miałem podobny problem tylko to była wersja 2.0 forum i problem okazał się z hostinigiem, więc jak masz możliwość to sprawdź na innym hostingu. ;)

Kiedyś chciałem wgrać pakiety do CMSa o nazwie Joomla, do Wordpressa również. I ani w Joomli, ani w Wordpressie nie dało się niczego wgrać. Pamiętam, że wtedy też ustawiałem te "chmody". Nawet jeden z ludzi parających się w stronach internetowych zaoferował swe usługi. Dałem mu dostęp do serwera FTP, pomęczył się kilka godzin i mu się nie udało nic zrobić. Powiedział, że hosting mam do dupy. Czy to czasem nie może być wciąż ten sam problem? Tym razem jednak nie dotyczący mojego serwera, ale innego (na którym mam postawione swoje forum SMF).

Domin

,,Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każda kolejna próba zakończona niepowodzeniem stanowi
krok naprzód."

Thomas Edison

JakZagadac.pl - Jak Zagadac Do dziewczyny? [nofollow]

Bunchpoland

Quote from: Domin on October 28, 2011, 02:58:50 AM
Tak, może być ten sam problem. :)


A gdybym tak wgrał paczkę na serwer FTP do tego katalogu Packages, to nie pojawiła by mi się wzmianka o nowej paczce gotowej do instalacji w sekcji pakietów w opcjach administracyjnych forum?

Nolt

Będzie, ale jeśli serwer ma zablokowanie parsowanie modyfikacji lub wykonywanie jakiegoś konkretnego skryptu to nie przeskoczysz tego.

Advertisement: