Cbi nece da se install

Started by Misa95, January 05, 2012, 10:18:45 AM

Previous topic - Next topic

Misa95

1. Pozdrav svima :) Imam problem sa modom CBI. Ne mogu ni jednu od verzija da instaliram, i svugde mi pise da ima greska.
Evo linka: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=511

2. Jel zna neko kako mogu da uklonim ono gore sto pise Ultra Forum - pocetna. E pa hteo bih da uklonim to pocetna, da pise samo Ultra Forum.

Hvala unapred :)

Venera

1. Pa ti očito imaš punu instalaciju grešaka kad ništa ne ide i stalno otvaraš teme i pitaš za svaki mod. Bez ikakve loše namere ti ovo kažem, pa očekujem da ne zameriš. Sve modove koji tebi prave probleme, ja sam instalirala bez ikakvih problema, a imamo istu verziju foruma.

2. Sve neko zna, ali puno toga možemo i sami, samo treba rada i rada i volje da se nauči, a ne dobije na gotovo od "nekog", jer i taj neko je radom došao do tog znanja...  ;)

Dzonny

0. Pročitaj pravilnik: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=135546.0
1. Link do foruma, verzija foruma, tema koja se koristi?
2.
Quote from: Venera on January 05, 2012, 10:42:53 AM
Sve neko zna, ali puno toga možemo i sami, samo treba rada i rada i volje da se nauči, a ne dobije na gotovo od "nekog", jer i taj neko je radom došao do tog znanja...  ;)

Misa95

Hvala! Koliko sam tema postavio, i ne znate koja je verzija foruma :P
Verzija foruma: 2.0.2
Link: http://ultra-forum.com/index.php
Tema: OfficeBox by Diego Andrés

Skipper.

Quote from: Misa95 on January 05, 2012, 11:37:28 AM
Hvala! Koliko sam tema postavio, i ne znate koja je verzija foruma :P
Da si jedini član ovog podforuma možda bi i znali.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Misa95

Dobro. Sorry. Nisam navikao da pisem to. A sve mi pise u potpisu, msm kada kliknete na slicicu eto ga forum :P Jel moze neko da mi pomogne? Taj cbi mod mi uvek pravi probleme, a ja posto nikako da se odlucim za neku temu, uvek ih menjam i uvek moram da namestam cbi.

Branko.

Taj mod je krajnje jednostavan jer vrši promjene samo u BoardIndex.template i MessageIndex.template teme(a) i ne bi trebalo da prikazuje nijednu grešku kod automatske instalacije jer se instalira u sve teme.Potrebno je samo folder sa sličicama iskopirati u sve teme po uzoru na defaultnu.Znači da ni naknadna instalacija za neku novu temu ne može biti problem, iskopiraš kodove u ta dva php i dodaš pomenuti folder...
Ukoliko ti se javljaju neuobičajene i brojne greške kod instalacije a nisu vezane za teme onda se pridružujem mišljenju koje je Venera dala vezano za to.
Nisam siguran, ali mi se čini da sam baš na neko tvoje pitanje u nekoj ranijoj temi o instal greškama savjetovao da očistiš sve kodove zaostale poslije deinstalacije pogotovo ako su ručno dodavani jer "repovi" ostanu zauvijek i prave probleme.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Mnogi članovi odavde imaju ili održavaju više foruma različitih verzija, tako da ne možemo da nagađamo da li ovo radiš na svom forumu ili nekom drugom...

Što se ovog moda tiče, jedini problem nastaje sa kompleksnijim temama (tipa dzinerstudio tema) ali se i u njih može ručno integrisati jer kao što Branko reče malobrojne su izmene.
Samo se potrudite da pogledate parse i pročitate kodove.

Misa95

Problem je u tome sto u toj temi u boardindex.template.php nema koda [b]If the board is new show a strong indicator[/b] ,nego pise [b]If the board or children board is new, show a strong indicator[/b] i zato ne moze lepo da se install, a ne moze ni rucno. Msm rucno odradim i onda onaj tekst sto je ispod Info npr ono Sve informacije u vezi foruma, kao i Pravila foruma možete naći ovde. e to se ispise duplo i onda pise ovako:

Info
Sve informacije u vezi foruma, kao i Pravila foruma možete naći ovde.
Sve informacije u vezi foruma, kao i Pravila foruma možete naći ovde.


Jel bi mogao neko molim Vas da mi pomogne?

Skipper.

Nađeš gde ti duplira kod i izbrišeš višak.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Misa95

Ne mogu da provalim gde je to :P A u MessageIndex.template.php kad promenim taj kod pokazuje mi gresku kad udjem u neki PDF. Ne zelim da budem provokativan, ali evo ako neko zna kako da mi pomogne, neka kaze da mu okacim fajlove i on ih izmeni, a ja cu mu za uzvrat postaviti njegov baner na moj forum. Ne znam kako bi se drugacije oduzio. A stvarno mi je taj mod potreban.

Branko.

Da pokušamo da "povežemo konce":
Ako je to tema koju je izradio Logooff studio (koja je ovdje na smf-u objavljena) onda nam pokaži gdje si našao ovo
Quote from: Misa95 on January 07, 2012, 01:29:16 PM
Problem je u tome sto u toj temi u boardindex.template.php nema koda [b]If the board is new show a strong indicator[/b] ,nego pise [b]If the board or children board is new, show a strong indicator[/b]
ili još bolje zakači ovdje  Boardindex.template.php od te teme....a možeš usput i taj MessageIndex.template.php  pošto kažeš da je i on problematičan.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Misa95

Resio sam nekako, tj. Kajzer je, posto ja ne mogu da nadjem te kodove, a on ih nadje iz prve, nzm kako.
PS. Sad se stvorio drugi problem. Kod ove teme gosti ne mogu da vide sadrzaj foruma, tj. ne mogu ni da spuste dole forum na scoll, vide samo gornji deo. Ne znam u cemu je problem. Da je zabranjeno pisalo bi da nemaju dozvolu da to urade. Evo link: ultra-forum.com

Madzgo

Daj index template

Ja bih rekao da je negdje otvoreno nesto tipa "if ($context['user']['is_logged']" a nije stavljen "else"

Misa95

evo ga u attachmentu. i zamolio bih te ako mozes iz index.teplate.php da uklonis kod koji drzi ovo:


Madzgo

Oprosti za ovo, radi se o Board Indexu

Taj dio sigurno nije u index.template; ali ima neki mod ili hack za user bar koji ga poziva iz nekog drugog fajla

Misa95

Ma nema problema :) Evo u attacmentu.

PS. Mir Boziji, Hristos se rodi!

Madzgo

Probaj ovo (attachment) - nije bila otvorena tabela  :o

Vaistinu se rodi!

ps. ovo su fajlovi od 2.0 RC5

Misa95

Ne valja! Evo kako izgleda sada:


Madzgo

Samo trebaju slova da budu crna.. jel?

Advertisement: