Forum ne radi - instalirao sam shoutbox

Started by dakadb, January 09, 2012, 04:40:37 AM

Previous topic - Next topic

dakadb

Pokusao sam da instaliram shoutbox i ocigledno nesto zeznuo jer nece uopste da otvori: hxxp:www.planeta.in.rs [nonactive]

Sve kodove sam izmenio po uputstvu (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1295  verzija 2.0).

Da li je do toga ili nesto drugo koci rad? Imam jos jedan sajt na istom hostingu i on radi bez problema.

U cemu moze biti problem? Treba mi hitno forum, a on ne radi :-\
Hvala unapred na odgovorima.

Branko.

Ako si ručno mijenjao kodove onda si nešto zeznuo.Ako znaš koje si promjene napravio, vrati sve nazad i trebalo bi da proradi.Poslije ga instaliraj preko paket menadžera.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

dakadb

Pa instalirao sam prek opaket menadzera, ali sam onda morao i rucno jer nije radio.  :-\

Branko.

Kako god...ako znaš gdje si vršio te ručne izmjene trebaš ih ukloniti.To bi te trebalo vratiti na stanje poslije instalacije preko paket menadžera.Onda deinstaliraj shoutbox ili traži grešku zašto ne radi (ako si ga pokrenuo iz shoutbox panela).
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Trebao bi da imaš Packages/backups dir, gde bi trebao da imaš zipovan fajl sa nazivom tipa "before SMFPacks shoutbox", otvori taj fajl i fajlove uploaduj na prave lokacije i biće vraćeni fajlovi pre instalacije. Imaj na umu da je najbolje da uradiš backup pre toga za svaki slučaj :)

dakadb

Vratio sam rucno kodove kako sam i ubacio i izlgeda da je ok, jer ne izbacuje vise isto.  :D

Ali...sad pise: Unable to load Themes/default/index.template.php! 

Ne pitajte kako, ali sam zeznuo temu. Mogu li negde sad da skinem default temu i da je iskopiram u taj folder (da zamenim sa tom starom gde fali index.tempate.php i ostali fajlovi)?

Zeznuo sam jer sam hteo da pomerim folder teme na drugom mestu i kad sam ga vratio, vise ne rade teme i nema fajlova, samo folderi (tako je to kad pocetnik hoce da uradi nesto komplikovanije :-[).

Nisam ni imao neke stvari ubacene, tako da mi je bitno samo da se default tema vrati na pocetno stanje.

Dzonny

Skini ceo paket tvoje verzije sa downloads odeljka, i izvuci samo index.template.php fajl ili već šta ti treba i uploaduj to na server.

dakadb

Hvala na odgovoru, bas to i pokusavam  :D
Valjda cu uspeti!

Advertisement: