News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Ispaljotka.net - Stranica za nova poznanstva i druzenja

Started by Ch4ng3r, January 10, 2012, 02:22:18 PM

Previous topic - Next topic

Ch4ng3r

Ispalili ste od lajkanja, tvitanja, krugova prijatelja?

I mi smo... :)



Ispaljotka.net Forum - Forum koji se bavi raznim temama. U osnovi osmišljen kao mjesto gdje bi doveli vaše online prijatelje koje bi upoznali na organiziranom meetingu koji se odrzava u vecim hrvatskim gradovima (Zagreb, Osijek, Rijeka, Vinkovci, Dubrovnik)

Ispaljotka.net Portal - Mjesto gdje korisnici foruma pišu novosti il komentiraju clanke sa drugih portala. Uglavnom pristup pisanju imaju samo korisnici u autorskoj grupi.

•URL foruma - http://ispaljotka.net
•tematiku kojom se bavi - Razno
•koju Temu koristite - BlackBox by Crip
•koje Modove ste instalirali :

WYSIWYG Quick Reply
Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio
Pretty URLs
Adk Snow Effect
Ad Managment

•jeste li radili kakve dodatne Hackove na kodu - naravno, i jos ih puno imamo u planu.

•itd... - uskoro cu sredit portal da ima identican dizajn ko forumski itd...

Sve kritike i savjeti dobrodosli.  :D



Zuća

prvo sto mi je zapalo za oko to je crna tema ...nikako
drugo je header koji se ne slaze sa bojom foruma...msm da bi isao uz neku belu temu
ikonice ,cemu sve iste ?

sve najbolje u buducem radu s forumom

Dzonny

Ne svidja mi se pošto smo konkurencija :P Šalim se naravno :)

Elem, svidja mi se tematika, deluje zanimljivo, primamljivo. NE svidja mi se tamna tema na forumu, ja bi pre odradio nešto veselo u skladu sa tematikom i portalom ipak.

Sviđa mi se što ste integrisali joomlu u smf i ona automatska objava članaka na forum. Samo me zanima da li pri automatskoj objavi skripta sama dodaje link do originalne teme na portalu u post ili kako ste to rešili? :)

Ch4ng3r

O vjeruj da nisam to lako rijesio, vise sam se borio s bugovima, nego sa kodom...

Dakle, Joomla i SMF su povezani s Jfusion-om. On zahtijeva K2 da bi radio. a K2 je kao portal software u Joomli. Uglavnom (koliko sam uspio shvatit) Zamisljeno je tako da se clanci pisu u K2, a Jfusion objavljuje clanke iz K2 na forum. Nekako sam uspio sredit da sam plugin K2 iskljucio, te sam Jfusion prisilio da koristenjem nekog dijela iz K2 pokupi clanke koje su napisani direktno preko Joomle te njih objavi na forum. Uglavnom zezao sam se s tim 2 dana. Napominjem da ne treba nis po kodu kopat, samo postavke dobro namjestit te zeznut Jfusion da joomla clanke tretira kao da su pisani u K2...  ;D Da mi covjek rece da uradim to sto sam uradio, nebih znao  ;D

No da, skripta automatski dodaje link do originalne teme na portalu, skripta automatski dodaje na portal broj komentara na forumu itd.

Znam da je forum mracan, nemam bas vremena za uređivanje, al naj bitnije je imam volju, donekle i znanje. Volim tamnije boje, al sama tematika foruma, te ime stranice "Ispaljotka.net" zahtijevaju otkacene boje, imam u planu tople boje, crvena, zelena, žuta... te to nekako kričavo, a opet oku ugodno poslozit. Te naravno da portal i forum izgledaju ko jedno, te integrirat forum da se prikazuje unutar joomle. Probao sam to, sve radi, samo moram rasirit postojecu temu da to sve moze stat, a s Joomlom sam na "vi"  :D

Uglavnom, molim vas da se trenutno na dizajn ne obracate puno paznje, jer prvo je nastao forum, pa onda portal. Eto ako ima tko da bi preporucio kakvu joomla temu s nekom SMF temom, da se koliko-toliko podudaraju, bio bi zahvalan.  :)

Hvala svima na kritikama, uvijek su dobrodosle, jer misljenje drugih mi je bitno da stranica bude jos bolja  ;)

Ch4ng3r

Bump... sredili smo portal, na kraju smo se odlučili joomlu uklonit... nažalost...

No imamo još dosta programiranja dok ne riješimo automatizaciju oko komentiranja članaka da se odvija na forumu a ne na člancima... kako je bilo i preko joomle...

Uglavnom, imamo i novi dizajn...

Pohvale, prijedlozi i kritike dobrodošle... ;)

Dzonny

QuoteMobilna verzija foruma troši puno manje prometa -> Provjeri odmah!
"puno manje" - ja bi zamenio sa "dosta manje" npr.

Inče, lepo, pregledno, verovatno imate još sadržaja kada se korisnici uloguju? Ako imate, ja bi još otvorio forum, ovako deluje "siromašno". :)

Ch4ng3r

Hvala, bome nisam očekivao pohvale... uvijek se nadam najgorem...

Eto, zamjenio sam... :)

Vidiš, dobra ideja... morat cu jos nekoliko podforuma ucinit dostupnim gostima.

Kakvi mi sad trebaju bit koraci za oglašavanje? Našao sam par firmi što nude ubacivanje na tražilice itd itd... neupucen sam pa mi je svaka informacija dobrodosla :)

Dzonny

Ubacivanje na tražilice? Zašto bi nekome to plaćao kad sam to možeš da uradiš.
Obavezno napravi sitemap i prijavi ga u google webmasters centar, posle toga kreni polako sa razmenom linkova, i posle će sve ići svojim tokom. :)

Ch4ng3r

Pa mogu, no mislio sam na ono kad se unese određena riječ da budemo na vrhu... :)
U vezi sitemap-a, sad kad sam otvorio još podforuma gostima nastao mi je problem što imam puno linkova u njemu. Ovi online sitemap creatori podrzavaju do 500 linkova, što mi je premalo.

Nemam iskustva s tim... našao sam nekakav program za download, za izradu sitemapa, no ne sluša me...  :-[

Dzonny

Zaboravi sve to, i instaliraj sitemap modul (radi na 2.0 verziji, samo moraš emulirati pri instalaciji) i tu sitemapu prijavi na google.
Inače, nemoj da te zavaraju - magija ne postoji, ne možeš doći preko noći na prvo mesto pretrage ako te reči zaista nisu vredne pažnje tj ako ih nemaš kao ključne na sajtu/forumu. Uostalom i ako platiš nekome to će se sastojati od kasičnih backlinkova, koje će bacati po sajtovima koji neće ni postojati za koji mesec. :P

Ch4ng3r

Ok, sad ga instaliram i prijavim na google.

Znam da magija ne postoji, no možda dođe nekoliko novih članova ako me "dignu" na mjesec,dva...  :)

Što nakon tog da radim?  ???

Dzonny

Razmenu linkova, za početak sa bilo kojim sajtovima, poželjno je naravno da imaju što veći PR. :)
Sadržaj neka ti bude primaran, to moraš imati da bi bilo šta krenulo na bolje.

Ch4ng3r

Eto, sredio sam sitemap, sad odoh u google stavit.

Ma sadržaj mi i jest primaran. Imam još dosta ideja kako bi stranica zapravo trebala izgledati i budu realizirane. Poput komentiranja članaka na forumu itd.

Samo me buni jedna stvar, želim da mi podforumi budu vidljivi gostima, al da mogu pisati samo u jednog ili dva... ima li kakva modifikacija ili nešto jer vidim da to nije ovako izvedivo.

Pitam to jer sam imao napadaj spammera sa drugih foruma... pa sam morao skroz zabranit pisanje svima, a žao mi je... :)

Dzonny

Paa sve to možeš sa dozvolama odraditi, ali ne preporučujem da bilo kako dozvoljavaš gostima pisanje, takva praksa je sa razlogom skoro svuda ukinuta, jer spam botovi su na sve strane i nema uopšte svrhe dopuštati gostima da pišu bilo gde. Registracija i ovako traje par sekundi.


Ch4ng3r

Pa ja ne znam kako stavit da su npr svi podforumi vidljivi gostima, a da u samo jedan podforum mogu pisati... ne mogu pronaci tu opciju...

To sam mislio ostavit otvoreno samo za prijedloge i kritike, te oglase...

Ch4ng3r

Nakon što je Ispaljotka 1350 dana provela na mom kompu kao jedan običan zip file od svega nekoliko megabajta, napokon je vraćena na svoju staru domenu. Naime po isteku domene neki kinezi mi je zakupili na nekoliko godina i stavili na nju oglase. Sram ih bilo  ::)

Znači restore uspješno obavljen, forum nadograđen na zadnju verziju bez ikakvih problema, jedino sam ručno morao admin.php modificirat.

Dosad sam pronašao dva buga, to je kad se logiram na forum, ne mogu koristit obrazac za prijavu kod headera, izbaci mi : Došlo je do Greške! Vaša prijava je istekla tijekom pisanja poruke. Vratite se nazad i pokušajte ponovno.

A drugi je kad pišem s uključenim WYSIWYG editorom, sam od sebe mi smanji dio teksta. Isključio sam WYSIWYG editor, pa ću malo pratit zbivanja.  :)

Da vas pitam, da li mi je dizajn malo outdated, ili još uvijek može proć?  ;D

Dzonny

Dobrodošli nazad ;)

Što se tiče te greške, moraš ručno samo malu promenu na custom temi izvršiti:
https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=556810.msg3946211#msg3946211

Što se dizajna tiče, jeste outdated, nije responsive, a i lično su mi prenapadne boje, ona narandžasto-crvena mi baš odvlači pažnju. ;) Imaš sada gomilu lepih responsive tema, pa ja bih preporučio da kreneš od njih ;)

Ch4ng3r

Hvala, hvala

Riješio sam, imao sam taj dio koda samo nije bio dobro pozicioniran u temi. Očito tokom updatea nije dobro napisano gdje treba ići, a to je prije "</form>" a ne nakon.

Vezano za temu foruma, prije bila crna kao noć pa je bila mrtva i nije odgovarala nazivu, ova je po meni dovoljno otkačena, no zastarijela izgledom. Počet ću tražiti dostojnu zamjenu postojećoj... ali treba bit malo napadnija , to mi i je cilj :)

Advertisement: