CHMOD problem i razni drugi problemi vezani za forum 2.0.2

Started by mladi1, January 17, 2012, 04:33:39 AM

Previous topic - Next topic

mladi1

Pozdrav
Od kad sam nadogradio forum na najnoviju verziju samo problemi.
Uspio sam ispravno instalirati jedino shoutbox, bez ikakvih problema, nakon što sam napravio emulaciju na 2.0 verziju.
Bilo koji drugi mod sruši mi cijeli sajt sa svim domenama. Provider kaže da je problem u tom CHMOD-u. Što je to i zašto se tako nešto događa? Sve modove sam skidao sa SMF podrške (odavde) i instalirao preko admin panela.
Kako na dnu foruma dobiti Users Logged In Last 24 Hours?

Branko.

Problemi s modovima nakon nadogradnje se javljaju ako stari modovi nisu prethodno deinstalirani, zaostali djelovi ručno instaliranih modova.Ako je ispoštovan način pripreme foruma prije nadogradnje a novi modovi kompatibilni s postojećom verzijom morali bi ići bez problema.Takav slučaj je kod mene, instalirao sam skoro sve koje sam koristio prije nadogradnje i sve radi.Za prikaz posjetilaca u nekom vremenskom periodu koristimUsers Online Today Mod a lokalizaciju sa objašnjenjem za jezik imaš na Users_Online_Today_2.1
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

Pratio sam korake kad sam nadograđivao forum i pisalo je da nije potrebno prethodno deinstalirati modove, da će to napraviti automatski. E sad možda se tu mislilo na modove instalirane automatski, ne na ručno.
Moguće je da oni prave probleme.
Ovo su moji modovi u admin panelu...da jednostavno pobrišem ove koji nemaju install?



Jel datoteka yshout sastavni dio smf paketa ili je to ostatak nekog mog shauta od prije...imao sam Ajaxshout instaliran? Mogu li ga slobodno brisati, sa svim datotekama?

Branko.

Modovi su mogli opstati sve dok si bio na 1.x verziji ali prije prelaska na 2.x si trebao deinstalirati svaki.Ne znam gdje si pročitao da ne treba ali u uputama koje je postavio Skipper Upgrade SMF 1.1.xx na 2.0 u slici i reči koje su bile glavno štivo u prvo vrijeme piše suprotno.Korisno je znati da mnogi modovi prave dodatne tabele u bazi kao i izmjene i one se moraju ukloniti.Što se tiče modova iz popisa na slici možeš obrisati sve update dodatke za 1.x verziju, modove koje još nisi instalirao (ako su od 1.x verzije) a za ostale koji su "višak" moramo znati pripadaju li 1.x ili 2.x verziji mada bih po većini naziva tih koji nemaju deinstal rekao da su od 1.x .U svakom slučaju neposredno  prije toga valja napraviti bekap baze.Postoji i duži (teži) put da parsiranjem svakog od zaostalih modova lociraš izmjene koje vrši pa ručno ukloniš sve ostatke.

EDIT: ta tabela ima u nazivu shout i vjerovatno je od tog moda, uostalom pogledaj što ima u zapisu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Zapravo, ovde na smfu niko ne preporučuje brisanje modova jer posle upgrade procesa sve treba da radi - i radi bez problema, imali pre toga instalirane modove ili ne. Jedino što ako ih ne izbrišete pre upgrade procesa ostaju tabele u bazi (od modova koji kreiraju extra tabele), i one ne smetaju samom funkcionisanju foruma (osim što zauzimaju prostor na serveru, ne pozivaju se nigde), tako da zapravo jedini problem (i to u minimalnom broju slučajeva) može biti ako instalirate isti mod koji ste pre imali (a niste ga dakle izbrisali iz baze) mada politika smf tima jeste da svaki mod  koji dodaje tabele u bazu (ili polja, kako god) obavezno prilikom instalacije prvo proverava da li takva tabela (ili polje) postoje u bazi, tako da ne može doći (ili bar ne bi trebalo da dodje) do nekih problema.

Poenta - deinstalacija modova neće škoditi pre upgrade procesa, ali ja lično nikad to nisam radio jer je manje-više gubljenje vremena.
Primer: imate instaliran mod koji koristi extra tabelu, lupam "karma description mod". Koristite taj mod duže vreme, te je u bazi ispisano već dosta podataka tj opisa za karmu. Radite upgrade, i tom prilikom deinstalirate mod koji briše i tabelu u bazi. Uradite upgrade, i instalirate isti mod, ali ovaj put neće imati podatke o karma opisu koji su se vremenom skupljali ranije. Dakle, jedino što ste postigli jeste gubljenje vremena (pogotovu ako mod brišete ručno), a izgubili ste podatke, dok sa druge strane da mod niste deinstalirali ništa ne biste izgubili, osim par kilobajta (eventualno megabajta) prostora na disku, te jednu tabelu (ili polje, više polja, svejedno) u bazi.

Elem, šta ti znači da ti se "sruši" sajt kad instaliraš mod? Koju poruku dobijaš tačno? Šta imaš na serveru, apache, light, nešto treće? Kakve su ti dozvole tj chmod za smf? Da li si probao da povećaš dozvole fajlova koji se dobijaju sa modom?

Vrlo lako može doći do problema sa dozvolama i smfom, kao i svakim drugim softverom na kraju krajeva, i to sve zavisi od servera. U principu ni chmod 777 na svim fajlovima na smfu nije sigurnosni rizik, tj iako je chmod 777 na svakom folderu/fajlu neće postojati "rupe" kao takve, i softver će biti siguran manje-više. Problem jeste što npr neki loše instaliran mod + chmod 777 može već biti put do upada u sistem.

Više o tome:
How do I chmod? / what is chmod?
tj, konkretno ovaj članak:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=2987.0


Napomena: Nije da preporučujem da staviš chmod 777 na sve fajlove/foldere, samo kažem da povećanje dozvola nije zapravo problem, te da slobodno možeš probati da povećaš dozvole koje imaš trenutno jer je to vrlo verovatno problem. Kada bi nam dao tačnu poruku koju dobijaš kada instaliraš mod znali bi da ti kažemo više o tome, ali imaj na umu da je generalno (na mnogim serverima) standardan chmod foldera/falova - 755, ali kao što rekoh, sve zavisi od toga kako ti je server konfigurisan.

Nadam se da je odgovor dovoljno opširan :)

mladi1

Pobrisao sam doslovno sve modove osim shouta i višak tablica i višak fileova u CP-u. Nakon toga sam instalirao UsersOnlineToday i sve šljaka bez problema. Nadam se da će i dalje tako. Izgleda da je ipak problem bio u starim modovima.
Hvala na iscrpnim odgovorima.

mladi1


Branko.

Ne moraš...kompatibilan je čak i za buduće verzije.To što ne piše u opisu moda zanemari, ja sam ga direktno instalirao bez problema.Vodi računa da čekiraš i ostale teme koje koristiš.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

Probao i bum...opet se desilo isto....

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Venera

Ja mislim da je to nešto do servera. Ja sam juče probala da instaliram jednu temu i dobila istu poruku kao ti. Pre toga nikada nisam imala takav problem ni kad sam instalirala modifikacije za koje je trebalo uraditi emulicaiju. Javila sam provajderu, pa čekam odgovor...

mladi1

Mogu zalijepiti ovdje kompletnu konverzaciju sa providerom. Čak smo i cijeli paket preselili na drugi server.

mladi1

kaže provider CHMOD, već je vratio...zašto....nezna

mladi1

Još uvijek nemam instalirana dva važna moda...jedan je za youtube, drugi je antibot. Ili mi ruši CHMOD ili javlja grešku.
Ima li netko da mi to osobno ubaci?

Branko.

To što bi mi mogli, možeš i sam bez naše pomoći.Korisno bi bilo znati što je g. provajder napravio a stavi i tu prepisku ovdje budući da se sve vrti oko chmod-a.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: