Promena boje u default temi

Started by Zuća, January 30, 2012, 08:16:43 PM

Previous topic - Next topic

Zuća

da li neko ima volje da preko PS obradi default temu..tj. da umesto sto stoji ova svetlo plava ...da stoji ovako nesto
to je par oni slicica...mislim da bi tema bila bas cool...ja kad bi znao ,odradio bi' :D

Branko.

Promjena tih, kako kažeš, par sličica odnosila bi se samo na backdrop , frame_repeat , loadingbar, main_block, menu_gfx, quickbuttons, quote, submit_bg ...a šta bi sa ostalim sličicama? Ako bi ostale u istoj boji to bi previše odskakalo. Evo ti u prilogu jedna plava varijacija smfcurve\images\theme pa probaj.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

jest' malo drecavo ,ali je dobro(hvala)...sam me zanima kako da prilagodim boju slova tj. da i slova budu plava

Branko.

Kaži koji kod boje ti treba, može se promijeniti.Koja slova bi htio da mijenjaš?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

hteo bi ovaj na pocetnoj strani forum tj. kao i na ovom forumu sto su sva narandzasta...tako bi i ja kod mene zeleo da su sva plava...nadam se da me razumes

Branko.

Iskreno, ne....uslikaj dio i označi koja slova, ja ovdje vidim samo nazive u kategorijama.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

Mislim na boju slova kategorija(narandzasta)

Branko.

#7
Pogledaj u index.css  ovaj dio:
/* Styles for the board index.
/* the board title! */
.table_list tbody.content td.info a.subject {
    color: #D97B33;
font-size: 110%;    font-weight: bold;
}
probaj npr. sa color: #00AFFF;

Sve je stvar eksperimenta.Možeš se malo poigrati, ali ovakve kozmetičke promjene po meni više služe sticanju iskustva o tome kako što "radi". Iskopiraj tu temu, pravi izmjene a original ne diraj.Ako postigneš to što želiš onda možeš prekopirati izmjene.

EDIT: Ako koristiš FF ili Chrome imaš dodatak na http://www.colorzilla.com/ ...CSS Gradient Generator
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: