Ogranicavanje dozvola adminima, ili samo jednom clanu

Started by InternetSvet, March 29, 2012, 08:50:39 AM

Previous topic - Next topic

InternetSvet

Pozdrav... Ovako, imam problem, na forumu postoji jos jedan administrator (kao i ja), i on mnogo voli da ceprka gde ne treba, menja temu, cacka oko paketa, modova, itd... Ali mi nemojte govoriti da mu skinem admina, jer on treba biti admin... E, sad... Da li mogu samo njemu da uskratim neke dozvole u admin panelu? Pokusao sam da napravim posebnu grupu, Admin, crvene boje, ali nema pristup admin panelu... Ima li resenja za ovo?

Venera

Naravno da ima rešenja. U podešavanjima dozvola daj  novoformiranoj grupi ovlašćenja/dozvole za sve što želiš. Eksperimentiši malo, nije teško, samo treba malo truda. Otvori probni nalog za sebe, tom nalogu daj ista ovlašćenja i onda sam proveravaj šta se dešava kad menjaš dozvole u admin panelu.

Founder 2008


Branko.

Quote from: InternetSvet on March 29, 2012, 08:50:39 AM... Ali mi nemojte govoriti da mu skinem admina, jer on treba biti admin...
Ako treba da je admin onda mu lijepo kaži šta smije a šta ne.Ako mu uskratiš bez najave neka ovlašćenja, misliš da neće shvatiti šta si napravio?Tako ćeš pokvariti saradnju snjim.Po meni ništa ne smeta da mu daš da je CoAdmin a u ovlašćenjima mu otčekiraj samo Administriranje foruma i baze podataka i miran si.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: