Problem z zainstalowaniem ShoutBox'a!

Started by Kubos123, February 25, 2012, 11:28:57 AM

Previous topic - Next topic

Kubos123

Witam! Ostatnio wziąłem się za instalację SMFPacks Shoutbox v1.0.3 ta kompatybilna z SMF 2.0.2. Ok. pobrałem pakiet, ale gdy przechodzę do instalacji, to mam dziwne polecenia, wiem żeby móc zainstalować to muszę mieć wszędzie napisane ''Sukces''


''Wypakuj katalog, Wypakuj Plik, Wykonaj kod'' o co z tym wszystkim chodzi??

impreza

Tylko modyfikacja kodu ma pole sukces - pozostałe pola to wgranie pliku które nie muszą mieć napisu bo zawsze są ok. Sukces dotyczy edycji kodu.

Wszystko jest dobrze w tym co na fotce - można instalować
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

Dobra udało mi się zainstalować tego ShoutBox'a, ale tym razem gdy w ustawieniach wchodzę do zakładki ''ShoutBox'' to wyświetla mi się informacja:

Nie można załadować szablonu 'ManageShoutbox'.

Jak to naprawić? >:(

impreza

Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123


impreza

Plik jest na serwerze ?

Jeśli tak to może być problem z gryzieniem się modyfikacji lub coś gdzie pisało sukces po otwarciu miało kilka razy ok a jakiś choć 1 kod porażka. Tam te strzałki trzeba otwierać aby widzieć listę zmian przy instalacji.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

Właśnie plik ManageShoutbox jest na serwerze. :-\ I podczas instalacji ShoutBox'a nie było żadnej ''porażki'' z resztą widać na screenie. Nawet CHMOD zmieniłem na 777, ale to i tak nic nie dało! I jeszcze jak wchodzę na stronę główną to wszystko zniknęło i pojawiła się informacja:

'Nie można załadować szablonu 'ShoutBox'

Ale po odinstalowaniu modyfikacji, błąd na stronie głównej znika i wszystko wraca do normy.

impreza

Chodzi o znaczki > przy instalacji, jak je klikniesz to otwiera się lista zmian. Tam gdzie pisze sukces może być kilka operacji i jeden nich może być czasami nieudany.

Innej opcji chyba nie ma. Lub gryzienie się modyfikacji jeszcze.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

Dzięki, ale jednak zmieniłem i zainstalowałem nnneonneo Shoutbox, ale po zainstalowaniu jest pewien problem! ShoutBox'a widzi tylko administrator, a zwykły użytkownik go nie widzi.

Dlaczego? :(

impreza

Ustawienia dla danych grup tej wtyczki w ustawieniach użytkowników i ich zezwoleniach. Trzeba pewnie tam zaptaszyć że ma być widoczny.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123


Kubos123

Witam ponownie! ja jeszcze z małym pytankiem. Jak przenieść ten ShoutBox na dół strony?

impreza

Jeśli nie ma tego w ustawieniach tego moda to trzeba by było robić ręczną edycję kodów plików forum czego nie polecam.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

A jak to się robi? Bo mógłbym spróbować. ;)


impreza

kod wyświetlania tego dodatku dodaje się w kodzie pliku szablonu tam gdzie odpowiada on za dół forum.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123


impreza

index.template.php - kod w hanelog jest widoczny instalatora.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

Ok. dzięki, ale gdzie znaleźć ten kod? W którym miejscu w index.template.php go dodać?

impreza

Tam dodać gdzie chcesz mieć ten dodatek.

Kod jest widoczny na stronie pobierania modyfikacji, wybierasz wersję forum i otwiera się lista zmian kodu w twoich plikach.

interesuje cię index.template.php

Kod ten dodajesz tam w swoim pliku ręcznie gdzie ma być to wyświetlane a usuwasz tam gdzie dodane zostało automatycznie.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Kubos123

Ok. problem już rozwiązany z SMFPacks Shoutbox v1.0.3. Po prostu w pakietach w zakładce ''Zaawansowane'' zmieniłem wersje emulacji z 2.0.2 na SMF 2.0.

A jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to wstawiam screena.


Ale i tak wielkie dzięki za pomoc stary! :)

Jeżeli będę miał jeszcze jakieś problemy z jakim kolwiek ShoutBoxem to będę pisał w tym temacie. ;)

Pozdro...

Advertisement: