News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Odobravanje teme

Started by Zuća, March 05, 2012, 03:20:01 PM

Previous topic - Next topic

Zuća

SMF 2.0.2

mucim se nikako da nastimam da u odredjenoj kategoriji npr "motori" nakon postavljanja teme ,treba da se odobri...evo kako sam ja podesvao ...misleci da ce raditi
   
Administration Center »Permissions »Board Permissions  -> kliknem da "default" i udjem u grupu clanova koje trebam da izmenim(tj. svim grupama) i cekiram "Post new topics, but hide until approved" i onda napravim account "test" i udjem i idem new topic ,kreiram temu ...i odmah je postavi ...ne trazi odobrenje...

neko ima ideju ...... ?


Branko.

Ako si radio kao admin...napravi test nalog i dodijeli grupu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Founder 2008

A možda taj "test" pripada nekoj drugoj grupi koja može bez odobrenja da postavlja.

Zuća

@branko

vec sam to uradio...nije pomoglo

@carobnjak
isti odgovor ,kreirao sam test nalog sa default opcijama pri registraciji ,primenio dozvole kao sto sam napisao u prvom postu....
cudno je to sto za goste mi dozvole rade ,a za druge grupe ne ...da li treba da se podesi nesto da bi radio "Post new topics, but hide until approved" ???

Branko.

Važno je i to da li taj forum koristi "podrazumijevani" profil.U suprotnom te dozvole nemaju uticaja.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

#5
Quote from: Branko. on March 05, 2012, 04:52:11 PM
Važno je i to da li taj forum koristi "podrazumijevani" profil.U suprotnom te dozvole nemaju uticaja.

koristim podrazumevane opcije...meni je problem kako da na odredjeni board - kategoriji dodam odredjenu opciju tj. da dodam da mora da se potvrdi tema nakon otvaranja....a možda je u bug
nekim mod da li postoji...obzirom da me opcija zeza :S

Edit: da bolje obljasnim....znaci radi me opcija za korisnicku grupu (kada je u pitanju celokupan forum) ,ali kada želim da stavim da mora u npr.  "motori" boardu da se odobri tema ,dok na drugim boardnima ne treba....tad ne radi ta opcija...tj. pitanje je i da to uopste postoji za samo jedan board

Branko.

Lično nemam takve potrebe, svim regularnim članovima kojima sam odobrio pristup određenom forumu dozvolio sam i teme i postove.Izuzetak su forumi gdje treba brojem postova "zaslužiti" pristup  ili je to ograničeno članstvom u grupi koja nije bazirana na broju postova.
Pomoglo bi da objasniš zašto želiš takvu opciju....
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

Quote from: Branko. on March 05, 2012, 06:16:05 PM
Lično nemam takve potrebe, svim regularnim članovima kojima sam odobrio pristup određenom forumu dozvolio sam i teme i postove.Izuzetak su forumi gdje treba brojem postova "zaslužiti" pristup  ili je to ograničeno članstvom u grupi koja nije bazirana na broju postova.
Pomoglo bi da objasniš zašto želiš takvu opciju....

zato sto odredjeni ljudi koji dodju tek registrovani i postavljaju oglas za prodaju motora...a to nije po pravilu - moras biti registrovan duze od 10 dana....zbog nekih prevara itd...da ne obj. sad...

Branko.

Zašto ne ograničiš pristup tom dijelu ispod određenog broja postova.Vremenski bi mogao da ograničiš to s Ranks Based on Time Online  ali onda svi negrupisani članovi idu u tu grupu. Pogledaj i View Only Boards . Ponavljam, nisam se bavio ovom problematikom i nisam eksperimentisao sa grupama, dozvolama i neodobrenim temama i postovima...možda se i da riješiti.     
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Možeš da napraviš to što si zamislio bez modova, imam isto kod mene na forumu.
Malo je zeznuto za namestiti, znam da sam i ja čeprkao dok nisam pogodio, pokušaj da uradiš izveštaj iz admin panela - Napravi izveštaje, kako bi lakše video gde je problemčić. Sigurno si propustio neku dozvolu negde.

Advertisement: