News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SSI Rehberi

Started by forsakenlad, August 25, 2005, 06:51:20 PM

Previous topic - Next topic

Evo™

SSI.php dosyanı aç
Bul
// Shows a login box.
function ssi_login($redirect_to = '', $output_method = 'echo')

Değiştir
// Shows a login box.
function ssi_login($redirect_to = 'http://www.yonlenmeninyapilmasiniistediginizadres.com/', $output_method = 'echo')

UguRKaaN

Quote from: єνσℓυтιση™ on May 14, 2008, 08:17:14 AM
SSI.php dosyanı aç
Bul
// Shows a login box.

Değiştir
// Shows a login box.
function ssi_login($redirect_to = 'http://www.yonlenmeninyapilmasiniistediginizadres.com/', $output_method = 'echo')

olmadı :( ben şimdi yine aynı sayfanın kopyasınımı yapacağım mesela hazırlağım sayfa diyelim www.siteismi.com/anasayfa.php [nofollow] burada bilgilerini girip foruma yönlenmeden tekrar anasayfada kalması için ayrı bir sayfa dahamı hazırlyacağım www.siteismi.com/uyeyim.php [nofollow] burdada hoşgeldin user falan  gibi ?

Evo™

Anlayamadım arkadaşım tam olarak ne demek istediğini benim gösterdiğim giriş yaptıkdan sonra seni yönlendirdiğin adrese gönderiyor. Seo kurulu ise ana sayfaya yönlendirir bu yaptığımız değişiklik işe yaramaz nasıl yaramaz mesela şöyle yapmış olsak
// Shows a login box.
function ssi_login($redirect_to = 'http://www.yonlenmeninyapilmasiniistediginizadres.com/forum/girissayfasi.html', $output_method = 'echo')
yine de sizi anasayfaya yönlendirir.

Hoochie Coochie Man

Quote from: єνσℓυтιση™ on May 14, 2008, 08:17:14 AM
SSI.php dosyanı aç
Bul
// Shows a login box.

Değiştir
// Shows a login box.

@єνσℓυтιση™ ancak ben hazırlamış olduğum php sayfada ssi_login fonksiyonunu kullanmıyorum. bu sayfanın en tepesindeki mesajda açıkladım..

Ayrıca ne ssi_topPoll(); nede ssi_recentPoll(); fonksiyonları bende çalışıyor? hiçbiri çalışmıyor.

İnadına SMF 1.1.X

Hoochie Coochie Man

Selam tekrar ben geldim, bu son sorum, inanını :P

Şimdi ben ssi_boardNews fonksiyonunu kulalnıyorum..
aşağıda da gördüğünüz gibi 200 tane konuyu çağırıyorum. ben aslında o bölümdeki tüm konuları çağırmak istiyorum, yani gidip gelip o 200 ü ayarlamak istemiyorum.. onun bi sonsuz değeri yok mu?

ssi_boardNews(2, 200, null, null, 'array');
İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

Yine pek sevmediğim birşey yaptıracağım. :P

SSI.php

Bul:

$limit = isset($_GET['limit']) ? (int) $_GET['limit'] : 5;

Değiştir:

$limit = isset($_GET['limit']) ? (int) $_GET['limit'] : 'We need infinite. lol';

Bul:

ORDER BY ID_FIRST_MSG DESC
LIMIT $start, $limit", __FILE__, __LINE__);

Değiştir:

ORDER BY ID_FIRST_MSG DESC" . ($limit == "We need infinite. lol" ? "" : "
LIMIT $start, $limit"), __FILE__, __LINE__);

Bundan sonra eğer null olarak kalırsa bütün konuları alacak. Yani hepsini almak için şunu kullanabilirsin:

ssi_boardNews(2, null, null, null, 'array');
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Hoochie Coochie Man

Harika oldu..
Emeğine sağlık sinan, artık gönül rahatlığı ile askere gidebilirim.. ;)
İnadına SMF 1.1.X

LostSpace

Arkadaşlar kimse sormamış yaptığımız anasayfa'ya ssi ile login ve logout ekleyip giriş yapıca çıkan "çıkış" yazısının üzerinde üyenin avatarını gösterebilir miyiz? Bunun için ssi_examples'da birşey göremedim.

Evo™

Tabiki yaparsın
SSI.php aç ben kendi kullandığımı vereyim istersen hoş bir görüntüsü var kendim düzenledim
Code (Bul) Select

// Show a logout link.
function ssi_logout($redirect_to = '', $output_method = 'echo')
{
global $context, $txt, $scripturl, $sc;

if ($redirect_to != '')
$_SESSION['logout_url'] = $redirect_to;

// Guests can't log out.
if ($context['user']['is_guest'])
return false;

echo '<a href="', $scripturl, '?action=logout;sesc=', $sc, '">', $txt[108], '</a>';
}

Code (Değiştir) Select

// Show a logout link.
function ssi_logout($redirect_to = '', $output_method = 'echo')
{
global $context, $txt, $scripturl, $sc;

if ($redirect_to != '')
$_SESSION['logout_url'] = $redirect_to;

// Guests can't log out.
if ($context['user']['is_guest'])
return false;
echo '<center>', $context['user']['avatar']['image'] ,'<br>','</center>' ;

echo'<center>', $txt['hello_member'], ' <font color="red"><b>', $context['user']['name'], '</b></font>','</center>' ;

echo '<center><a class=gensmall href="', $scripturl, '?action=pm">Mesajlar</a>  &nbsp; ' ;
echo '<a class=gensmall href="', $scripturl, '?action=profile">Profil </a>  &nbsp; ' ;

if ($context['allow_admin'])
echo '<a class=gensmall href="', $scripturl, '?action=admin">  Admin  </a>  &nbsp; ' ;
echo '<a href="', $scripturl, '?action=logout;sesc=', $sc, '">', $txt[108], '</a></center>';

}

Görünüm Böyle :)

Ni©holąś™

yakup efe

Ya arkadaşlar 2 tane site kurdum..İkisinde de SSI.php alttaki hatayı verdi. Kafayı yiyecegim.

"Notice: SSI.php was unable to load a session! This may cause problems with logout and other functions - please make sure SSI.php is included before *anything* else in all your scripts! in C:\\vhosts\siteadi\httpdocs\Forums\SSI.php on line 165"

Bu mesajı yok etmek için SSI.php'de 165 numaralı satırı sildim. Yazı çıkmıyor ama bu sefer anasayfa'da login olunamıyor.

Bilen varsa bir şeyler söylesin.

ousan

Quote from: yakup efe on May 25, 2008, 02:47:49 PM
Ya arkadaşlar 2 tane site kurdum..İkisinde de SSI.php alttaki hatayı verdi. Kafayı yiyecegim.

"Notice: SSI.php was unable to load a session! This may cause problems with logout and other functions - please make sure SSI.php is included before *anything* else in all your scripts! in C:\\vhosts\siteadi\httpdocs\Forums\SSI.php on line 165"

Bu mesajı yok etmek için SSI.php'de 165 numaralı satırı sildim. Yazı çıkmıyor ama bu sefer anasayfa'da login olunamıyor.

Bilen varsa bir şeyler söylesin.

aynı sorun bende de var.. yardımınıza ihtiyacım var... aynı şekilde bende sildim o satırı...

bende login olmakat sıkıntı çekiyorum... ilk login olma denemesinde şu hata çıkıyor (o satırı silmeden öncede çıkıyordu);

Forbidden
You don't have permission to access /forum/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

------------

sanırım sorunun nerde olduğunu buldum
bunun;
<?php require("****/forum/SSI.php"); ?>
1. satırda olması gerekiyotmuş.... sadece bu olcamış 1. satırda...

LostSpace

Giriş alanında avatar gösterme çok güzel oldu çok teşekkürler єνσℓυтιση™, Şimdi de şöyle bir sorunum var ;

<?php ssi_recentTopics(); ?>
ekledim fakat çok uzun başlıklı konular iki satıra atlıyor ana sayfanın görüntüsü bozuluyor. Konunun başında bunu nasıl istediğimiz gibi değiştirebileceğimiz şöyle verilmiş,

<?php ssi_recentTopics($num_recent 5$exclude_boards = array(1,4), $output_method 'echo'); ?>

bunların içinde konu başlığının harf sayısını ayarlama komutu yok buna ne eklemeliyim ki örneğin konu başlığı "Bu konunun Mesajı Çok Uzun" olan bir konu "Bu konunun Me..." olarak görünsün?

Birde Bu son konular ortalanmış halde duruyor bunları sola dayalı olarak ayarlayabilirmiyiz? html kodlarıyla dayayamadım.

LostSpace

Üsteki mesajıma cevap bekliyorum arkadaşlar? Konular portalda iki satır şeklinde görünüyor, şekli darma duman.

[SiNaN]

SSI.php

Bul:

// Censor the subject.
censorText($row['subject']);

Öncesine ekle:

if ($func['strlen']($row['subject']) > 40)
$row['subject'] = $func['substr']($row['subject'], 0, 40) . '...';

40 karakterden sonrası yerine üç nokta koyar. 40'ı istediğiniz sayı ile değiştirebilirsiniz.

İkinci sorunuz için sayfanıza nasıl eklediğinizi görmemiz gerek.

Ni©holąś™

güzel dersler eline sağlık :D

webdesignİstanbul

Ankete oy verdiğin zaman anket ana sayfadan kayboluyor. :)

Ana sayfaya dönüldüğü zaman anketin sonuçları göstermesini veya tekrar oy kullanmaya çalışıldığında oy kullanmışsınız gibi uyarı gelmesini nasıl sağlarız?

John Rambo

Quote from: Simpıl Meşinıs on July 16, 2008, 07:33:43 PM
Ankete oy verdiğin zaman anket ana sayfadan kayboluyor. :)

Ana sayfaya dönüldüğü zaman anketin sonuçları göstermesini veya tekrar oy kullanmaya çalışıldığında oy kullanmışsınız gibi uyarı gelmesini nasıl sağlarız?

Sinan'ın portalında bu anlatmak istediğin özellik var istersen "simple portal" kurabilirsin. Kendine özgü portal geliştiriyorsan kodları paylaşmasını isteyebilirsin.

[SiNaN]

John Rambo, kodlar zaten herkese açık.

Simpıl Meşinıs, showPoll() fonksiyonunu deneyebilirsiniz.

Özgür

peki ben bunu forumun içinde kullanmak istersem nasıl olacak ? örneğin board index templatede son iletiler yerine son konular gözüksün istiyorum. 2.0 için herhangi biryerde son mesajlar yerine son konuları gösteren kod bulamadım ssi ile yapmam mümkünmü bunu ?
So Long

Advertisement: