News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Pomoc, SMFPacks Shoutbox

Started by Meg(Gregor), March 11, 2012, 06:48:33 PM

Previous topic - Next topic

Meg(Gregor)

Skinuo sam SMFPacks Shoutbox i instaliram ga ali mi neradi prvise je star za verizju foruma 2.0.2 pokusujem Napredno nece ako moze mi neko pomoci bio mu zahvalan

Branko.

Dobrodošao na SMF!
Taj mod radi...ako si pratio upute  Kako prilagoditi mod postojećoj SMF verziji [ SMF 2.0.X ] onda još u admin panelu idi na Shoutbox podešavanja i provjeri polje Disable Shoutbox


Ubuduće izbjegavaj pisanje prevelikim slovima i naslov teme prilagođavaj pitanju...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Meg(Gregor)

Nece procito sam sve i opet nece pise mi Deintaliraj na Simple Portal a na SMFPacks Shoutbox ne pise nisto samo Spisak Dadoteka i Obrisi nece ako moze pomoc


EDIT:Probo sam i NChat i on nece

Branko.

U polje za verziju upišeš 2.0 umjesto 2.0.2, potvrdi sa "Primeni" i mora se pokazati "Instaliraj"
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Meg(Gregor)

Sve je ok nadogradijo sam ga ali kako sada da ga stavim da mi stoji na pocetnoj?

Branko.

Quote from: Branko. on March 11, 2012, 07:31:44 PM
....u admin panelu idi na Shoutbox podešavanja i provjeri polje Disable Shoutbox...
Makneš kvačicu i prikazaće se na početnoj stranici(Pages where Shoutbox will be printed).Što se tiče ostalih podešavanja, ja bih podesio prikaz vremena (Time format) na %d.%b u %H:%M (prikladnije je od default).Veličinu slova (Class style (CSS) of messages) valja povećati na "normalltext" i konačno poziciju linije za pisanje i redosled ređanja ispisanog teksta (dvije zadnje opcije).Funkciju ostalih podešavanja ćeš i sam znati.Postoje još neka podešavanja oko prikazivanja na ostalim djelovima foruma, ali o tom po tom.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Meg(Gregor)


Branko.

Može solved...i ne zaboravi da svakoj grupi podesiš dozvole
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

Quote from: Branko. on March 12, 2012, 04:37:22 AM
Quote from: Branko. on March 11, 2012, 07:31:44 PM
....u admin panelu idi na Shoutbox podešavanja i provjeri polje Disable Shoutbox...
Makneš kvačicu i prikazaće se na početnoj stranici(Pages where Shoutbox will be printed).Što se tiče ostalih podešavanja, ja bih podesio prikaz vremena (Time format) na %d.%b u %H:%M (prikladnije je od default).Veličinu slova (Class style (CSS) of messages) valja povećati na "normalltext" i konačno poziciju linije za pisanje i redosled ređanja ispisanog teksta (dvije zadnje opcije).Funkciju ostalih podešavanja ćeš i sam znati.Postoje još neka podešavanja oko prikazivanja na ostalim djelovima foruma, ali o tom po tom.

Mene ubija ovaj smfshoutbox  :)
imao sam ga davno, namjestio ga kako treba, da bi me vrag nosio deinstalirat ga i stavljat shout sa simple portala. Naravno ljudi su se privikli na onaj stari i ovaj sa simple portala im je bio spor i čudan, pa sam ga maknuo i ponovno instalirao SMF shoutbox. Najprije su me mučili stringovi (morao sam brisati višak, zna Branko). Sad nema shout box menija u admin panelu i on se vidi samo na početnoj stranici, a ja želim da se vidi na svakoj. Što napraviti?

mladi1


Branko.

Quote from: mladi1 on May 18, 2013, 02:43:53 PM
Mene ubija ovaj smfshoutbox  :)
imao sam ga davno, namjestio ga kako treba, da bi me vrag nosio deinstalirat ga i stavljat shout sa simple portala. Naravno ljudi su se privikli na onaj stari i ovaj sa simple portala im je bio spor i čudan, pa sam ga maknuo i ponovno instalirao SMF shoutbox. Najprije su me mučili stringovi (morao sam brisati višak, zna Branko). Sad nema shout box menija u admin panelu i on se vidi samo na početnoj stranici, a ja želim da se vidi na svakoj. Što napraviti?
Pobrisao si mu stringove....ili si ga komplet deinstalirao a ostalo nešto od njega? Ne vidim u bočnom meniju u odjeljku Konfiguracija, ispod Bazne mogućnosti naslov Shoutbox a morao bi biti. Meni više liči kao da je deinstaliran a ostali djelovi od njega, mada nema logike ako je na početnoj stranici i radi.
Za početak provjeri u Modifications.english.php imaš li dio za njega jer odatle vuče sve stringove, čak i ovaj naslov
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

E to i je problem, ne vidim niti ja zato sam postao. Cijelog sam ga kompletno deinstalirao. Stringove sam brisao nakon ponovne instalacije.

Ovo je moj Modifications.english.php
nema spomena ???

<?php
// Version: 2.0; Modifications

$txt['costa_topico_fixo'] = 'Sticky Topics';
$txt['costa_topico_normal'] = 'Normal Topics';

$txt['youtube'] = 'YouTube';
$txt['youtube_invalid'] = '#Invalid YouTube Link#';


// Are You Human?
$txt['are_you_human_q1'] = 'Are You Human?';
$txt['are_you_human_q2'] = 'Are You Bot?';
$txt['are_you_human_desc'] = 'Another Anti-Bot Measure';
$txt['are_you_human_answers'][0] = 'Yes';
$txt['are_you_human_answers'][1] = 'No';
$txt['are_you_human_answers'][2] = 'I don\'t know';
$txt['are_you_human_answers'][3] = 'Maybe';
$txt['are_you_human_answers'][4] = 'I think...';
$txt['are_you_human_answers'][5] = 'Waits';
$txt['are_you_human_answers'][6] = 'Hmm' // You can add more Answers for confused the bots

$txt['are_you_human_expired'] = 'This page has expired. Please restart the <a href="' $scripturl '?action=register;">registration page</a>.';
$txt['are_you_human_fail'] = 'Please confirm that you are human in order to proceed with registration.<br />
Bots are not allowed to register.'
;

$txt['are_you_human_s'] = 'Enable MOD Are You Human';
$txt['are_you_human_q'] = 'Select the Question';
$txt['are_you_human_a'] = 'Order Rand the Answers';
$txt['are_you_human_q_0'] = 'Are You Human?';
$txt['are_you_human_q_1'] = 'Are You Bot?';
$txt['are_you_human_q_2'] = 'Random Question';?>

mladi1

Ja nisam siguran što da radim više, pogledao sam pažljivo i detaljno sve vezano za shout i ne mogu naći grešku.
Najjednostavnije je da ponovno deinstaliram i instaliram, jer kod instalacije mi onaj meni za podešavanje iskoči u jednom trenu.
Tu mi trebaš ti Branko sa podešenjima za prikaz na svim dijelovima foruma.

Branko.

Probaj da u Modifications.english.php na kraj dodaš
// SMFPacks Shoutbox -->
$txt['sba_title'] = 'Shoutbox';
$txt['sba_link'] = 'Shoutbox';

$txt['permissiongroup_shoutbox'] = 'Shoutbox';
$txt['permissiongroup_simple_shoutbox'] = 'Shoutbox';
$txt['permissionname_shoutbox_view'] = 'View Shoutbox';
$txt['permissionname_shoutbox_post'] = 'Post messages in Shoutbox';
$txt['permissiongroup_shoutbox_panel'] = 'Shoutbox Moderation Panel';
$txt['permissiongroup_simple_shoutbox_panel'] = 'Shoutbox Moderation Panel';
$txt['permissionname_shoutbox_edit'] = 'Edit messages in Shoutbox';
$txt['permissionname_shoutbox_delete'] = 'Delete messages in Shoutbox';
$txt['permissionname_shoutbox_prune'] = 'Empty Shoutbox';
$txt['permissionname_shoutbox_ban'] = 'Ban users in Shoutbox';
// <-- SMFPacks Shoutbox


...da dobiješ sve opcije admin podešavanja. Ovo drugo ćemo riješiti kasnije.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

Neće, podivlja font i pokazuje na vrhu foruma višak stringova (upravo to sam brisao, da bi sve bilo normalno).

Branko.

Nešto ne radiš kako treba. Ako je sve dobro iskopirano i na kraju imaš zatvoreno sa ?> onda će skripta uredno pročitati i prikazati sve stringove.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1

U pravu si, nisam zatvorio sa ?>
Sad sve štima, meni se je pojavio.
Kako sad da stavim shout da je vidljiv po svim temama?
Što treba dodati u Pages where Shoutbox will be printed?

mladi1

dodao sam display (sam sam otkrio) i nešto sam postigao
Branko ako imaš još kakav savjet, molim te ne ustručavaj se.

Branko.

Ovo ja koristim:
boardindex
messageindex
unreadtopics
display
memberlist
collapsecategory
gallerymain
groups
showhelp
messagemain
post
post2
who
topicseen
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi1


Advertisement: