facebook log in

Started by ZUNZARA, March 15, 2012, 06:22:27 PM

Previous topic - Next topic

ZUNZARA

Ovako instalirao sam SA Facebook Integration i radi uglavnom sve samo u default temi ima na pocetnoj strani dugme join with facebook, a na custom temi ima na ostalim mestima ima i u custom temi ja bih zeleo ako neko od vas zna da dodam dugme sa desne strane logo-a ako je to moguce evo slike:


Misa95

Naravno da je moguce. Samo treba u index.css teme namestiti polozaj dugmeta. Samo te nisam razumeo da li se to dugme vidi na custom temi? Ako se ne vidi onda ga moras rucno ubaciti pa onda posle napraviti klasu u index.css i postaviti podesavanja za mesto i onda kod od tog dugmeta staviti da je u klasi koju si napravio. Tako sam ja pravio za sebe. Daj link foruma.

ZUNZARA

#2
forum je www.beathebeat.com/index.php ae pomogni koliko mozes :D

Skipper.

Quote from: Misa95 on March 16, 2012, 04:37:26 AM
Naravno da je moguce. Samo treba u index.css teme namestiti polozaj dugmeta. Samo te nisam razumeo da li se to dugme vidi na custom temi? Ako se ne vidi onda ga moras rucno ubaciti pa onda posle napraviti klasu u index.css i postaviti podesavanja za mesto i onda kod od tog dugmeta staviti da je u klasi koju si napravio. Tako sam ja pravio za sebe. Daj link foruma.
Kod treba da ide u Index.Template.php za prikaz na forumu a ne u index.css.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Misa95

Pa kod za dume ide u index.template.php, ali da bi dugme namestio na mesto koje zeli mora da napravi novu klasu u index.css.

ZUNZARA

Ajde kazite sta da kucam tacno i gde :D

ZUNZARA

Ovako jos malo da pojasnim imam kod dugmeta imam sliku sve je to uredu treba samo neko da mi kaze u kom fajlu da napravim desni deo od logo-a i kako da napravim da to dugme vide samo gosti ono uz pomoc if ajde molim vas pomagajte :D

Dzonny

if ($context['user']['is_guest'])
echo'
kod...


Fajl: Index.template.php tvoje teme.
Kada daš validan url videćemo konkretnije koji deo koda menjaš...

ZUNZARA

Hvala za sada koji sam ja moron stvarno se izvinjavam prepravio sam url site-a :D

Dzonny

Najbolje je da počneš da koristiš firebug i da čitaš fajlove koje ti sugerišemo. :)

Najlakše bi bilo da otvoriš index.template i nadješ logo. U odnosu na logo ti hoćeš da staviš sa desne strane connect dugme za fb. Možeš tu da se igraš sad dok ne pogodiš, ali ja bi npr napravio tabelu klasičnu i sa jedne strane (tj u jedan red) stavio logo, a sa druge (drugi red) fb login.
Html kodove za tabelu možeš nači ovde:
http://www.w3schools.com/html/html_tables.asp
(kad napraviš stavi samo border da bude 0 i neće se ni videti tabela :) )

ZUNZARA

Treba ovaj kod da se ubaci a da ga vide samo gosti

global $fb_hook_object;
if(class_exists('SAFacebookhooks'))
    $fb_hook_object->call_facebook_hook('show_facebook_login',array(true));


evo index.temlate.php

Dzonny


global $fb_hook_object;
if ($context['user']['is_guest'] && class_exists('SAFacebookhooks'))
    $fb_hook_object->call_facebook_hook('show_facebook_login',array(true));

Stavi gde hoćeš samo vodi računa da ne napraviš sintaksnu grešku :)

ZUNZARA

Hvala ti Dzonny stvarno si kralj resio si sve moje muke! Ostavicu link na kraju da vidite kako izgleda otvaranje 1. aprila :D

Advertisement: