News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Diskusija o dizajnu foruma

Started by SimpleGost, April 04, 2012, 05:12:31 AM

Previous topic - Next topic

anteprimorac

pa izmjenio je samo php koji vuče iz baze kategorije i ispisuje podatke u html...ne znam kako je to rješeno u SMF budem pogledao ovih dana kad uhvatim vremena al govorim samo koja je ideja za rješavanje tog problema
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

SimpleGost

#61
Skrećete sa teme  :o

EDIT: Primljeno k znanju i pobrisani nepotrebni postovi.

NaneK

Quote from: InternetFazoni on April 04, 2012, 05:12:31 AM
Dizajnirate tuđe forume ekstra, a za svoje nemate vremena, nego koristite neke teme, npr dzonny, strašno :P

Kod majstora je kuća najgora.
Kad radiš onda najmanje vremena imaš da "lickaš" svoj forum (naravno ako radiš u pravom smislu te riječi)

- Izvinjavam se ako kršim neko nepisano pravilo

Branko.

Ne kršiš nepisano već pisano pravilo koje kaže da nije dozvoljeno pisanje radi uvećavanja broja poruka ili pisanje postova koji nemaju veze sa temom
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

NaneK

Quote from: Branko. on May 03, 2012, 05:02:44 AM
Ne kršiš nepisano već pisano pravilo koje kaže da nije dozvoljeno pisanje radi uvećavanja broja poruka ili pisanje postova koji nemaju veze sa temom

Ako malo bolje pogledaš moj post i skontaš na šta sam mislio (1. stranica teme) onda će imati veze sa temom.

Branko.

Bolje ti pročitaj ovo:
Quote from: InternetFazoni on April 16, 2012, 09:12:40 AM
Skrećete sa teme  :o

EDIT: Primljeno k znanju i pobrisani nepotrebni postovi.
Tema je već prethodno izdvojena iz druge teme da bi se dalo prostora da se nastavi diskusija o dizajnu foruma.Ako ovako nastavi, zaključaćemo je ili opet brisati nepotrebne postove.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

anteprimorac

Evo danas sam uhvatio malo vremena pa sam pogledao kako funkcionira prikazivanje kategorija i foruma.

Kako sakriti prikazivanje kategorije na index-u foruma:
Pronađi u Themes/TVOJA TEMA/BoardIndex.template.php
foreach ($context['categories'] as $category)
{
// If theres no parent boards we can see, avoid showing an empty category (unless its collapsed)
if (empty($category['boards']) && !$category['is_collapsed'])
continue;


i zamjeni sa:
$hiden_cats = array(1);
foreach ($context['categories'] as $category) {
// If theres no parent boards we can see, avoid showing an empty category (unless its collapsed)
if (empty($category['boards']) && !$category['is_collapsed'] || in_array($category['id'], $hiden_cats))
continue;


u varijablu $hiden_cats dodajete ID-ove kategorija npr. $hiden_cats = array(1,4,8,14);

Radim na modu za prikazivanje kategorija kao tabova ;)
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

Dzonny

Ja sam to kod mene malo drugačije rešio, pošto koristim i view single category mod, pa ne može tako. :P
Elem, već je napravljen mod za kategorije u tabovima, samo što čeka na odobrenje. Već su neki ljudi predložili da bude moguće u jedan tab staviti više kategorija, npr tab1 da ima 5 kategorija, tab 2 da bude zasebna, tab 3 da ima 4 kategorije, lupam, dakle da admin može podesiti koje i koliko kategorija ide u koji tab. Autor moda (koji čeka odobrenje) je napravio jednostavno jedna kategorija-jedan tab, a reče i da će možda napraviti premium varijantu sa više opcija. Možda ako nameravaš da se bakćeš sa tabovima bolje bi bilo napraviti nešto tako :)

anteprimorac

Na to sam mislio isto, budem napravio jednu stranicu u opcijama gdje ćete moći drag&drop kategorije u kreirane tabove. Izrada moda će malo duže trajati jer iziskuje dosta kodiranja, a imam i neke obveze u školi i na drugim projektima.

Za sad sam napravio kreiranje jednog taba po jednoj kategoriji i krenuo sam u osmišljavanju baze podataka tj. tablice za ovaj mod. Radim i na animacijama bez korištenja jquery-ui nadam se :D

Znam da si ti drugačije radio jer ti je i namjena drugačija. Ti si povukao $_GET i na osnovu toga prikazao određene kategorije.

To bi izgledalo otprilike ovako:
$cats_1 = array(1,2);
	
$cats_2 = array(3,4);
	
foreach (
$context['categories'] as $category) {
	
	
// If theres no parent boards we can see, avoid showing an empty category (unless its collapsed)
	
	
if (empty(
$category['boards']) && !$category['is_collapsed'] || (($_GET["page"] == || empty($_GET["page"])) && !in_array($category['id'], $cats_1)) || ($_GET["page"] == && !in_array($category['id'], $cats_2)))
	
	
	
continue;
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

Dzonny

Zapravo, kod mene je nešto ovako:

if (($category['id'] == 1 || $category['id'] == 2) && empty($_GET['c']))
continue;

Srećno sa novim modom, ako bude trebala neka pomoć, testiranje ili nešto slobodno viči :)

SimpleGost

Zasto skrećete sa teme?!
Dzonny odvoj sve poruke posle anteprimorac u novu temu... xD

Skipper.

Jedan od lepših flash sajtova što sam video. I još naš :)
http://www.directadv.rs/
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

NaneK

Quote from: Skipper. on June 02, 2012, 02:51:38 PM
Jedan od lepših flash sajtova što sam video. I još naš :)
http://www.directadv.rs/

Predobra je stranica.
Jel postoji još neki program za izradu ovakvih sajtova pored Adobe-ovog flasha?

Dzonny

Postoji na desetine programa, a da bi napravio takvu stranicu moraš znati dosta više od snalaženja u takvom programu, moraš i prvo imati spremne urađene slike, animacije etc...

anteprimorac

Za napraviti web stranicu u flashu naravno trebaš Adobe Flash i Adobe Flash Player with debuging.
Ne vidim razlog zašto raditi web stranicu u flashu. Sve što se napravi u flashu se može napraviti i u html + css + javascript. Kod flash stranica SEO je veoma loš. Korisnik uz browser mora imati i Flash player. Adobe je prestao razvijati Flash player za Linux tako da neke novije stvari neće raditi kod Linux korisnika.

@Dzonny animacije se rade u Flashu :D i to veoma jednostavno.
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

NaneK

Quote from: anteprimorac on June 03, 2012, 12:41:04 PM
Za napraviti web stranicu u flashu naravno trebaš Adobe Flash i Adobe Flash Player with debuging.
Ne vidim razlog zašto raditi web stranicu u flashu. Sve što se napravi u flashu se može napraviti i u html + css + javascript. Kod flash stranica SEO je veoma loš. Korisnik uz browser mora imati i Flash player. Adobe je prestao razvijati Flash player za Linux tako da neke novije stvari neće raditi kod Linux korisnika.

@Dzonny animacije se rade u Flashu :D i to veoma jednostavno.

Nažalost osjetio sam manjak podrške flasha na linuxu prije par mjeseci kada sam bio korisnik istog.
Rad sa videom plejerima je bio očajan, za svaku komandu morate kliknuti 2-3 puta da bi aktivirao određei dio plejera.
Postavke (desni klik -> propterties) na animacijama i slicno nikada nisu radile itd.
Šteta je što se Adobe fokusira samo ka velikim kompanijama a zapostavlja odlične Linux sisteme.

anteprimorac

odlična zamjena je HTML5. I sam sam imao priliku iskusiti probleme oko video/audio playera. Napravio sam HTML5 + JavaScript player i Flash player kao fallback.
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

Advertisement: