Diskusija o dizajnu foruma

Started by SimpleGost, April 04, 2012, 05:12:31 AM

Previous topic - Next topic

SimpleGost

Dizajnirate tuđe forume ekstra, a za svoje nemate vremena, nego koristite neke teme, npr dzonny, strašno :P

Skipper.

Šta si hteo ovime reći? Šta fali našim forumima?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Ni meni to nije jasno, ajde sačekaćemo objašnjenje :)

SimpleGost

Konkretno mislim na dzonny-jev, zašto sebi ne uradi već jednom desing... :P
Ako je uradio "Jedinstvena" onda sebi može uraditi isto tako nešto fenomenalno lol

Dzonny

Opet ne razumem. Šta znači "već jednom" ja valjda imam dizajn, nije mi valjda forum bez dizajna?
Samim dizajnom sam prilično zadovoljan i ne planiram da ga menjam u skorije vreme.

SimpleGost

Quote from: Dzonny on April 04, 2012, 04:21:20 PM
Opet ne razumem. Šta znači "već jednom" ja valjda imam dizajn, nije mi valjda forum bez dizajna?
Samim dizajnom sam prilično zadovoljan i ne planiram da ga menjam u skorije vreme.

Jao kako ste vi, kako da kažem neperfekcionisti, to je strašno :P
Nije mi UOPŠTE jasno kako su vam forumi popularni kada to nije tip top ...
elem nije ni važno, back to topic :P

Dzonny

Stvar je u tome da je dizajn mizerno bitan za upspeh iliti popularnost sajta/foruma.
Ono što ja vidim kao bitno jeste da bude pregledno, jasno, unikatno (u smislu da se isti dizajn ne vidi na svakom trećem forumu) pa na kraju i inovativno i primamljivo.

Kada počneš da shvataš takve stvari, možda i sam budeš zadovoljan svojim forumom, i možda postane popularniji kad prestaneš da obraćaš pažnju na neke stvari koje nisu bitne, ili su mizerno bitne.

Djagi

Meni je lepo odrađeno to što si radio Skipper  :)

Slažem se da lep dizajn ima malo važnosti za forum.Mislim ipak da veliku važnost forumu treba dati samom sadržaju i preglednosti.

Misa95

@InternetFazoni

Znam mnogooo foruma koji koriste default temu, a imaju preko 20000 clanova. To znaci da nije bitan izgled, nego sadrzaj (mada ja sam uvek obracao paznju prvo na izgled :D )

Skipper.

Ode ova tema nepotrebno u off.
Zamolio bih moderatora da je zaključa. Hvala :)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Quote from: Skipper. on April 05, 2012, 02:18:47 PM
Ode ova tema nepotrebno u off.
Zamolio bih moderatora da je zaključa. Hvala :)
Izvinjavam se, izdvojio sam temu za diskusiju o dizajnu posebno. Ako treba i dalje da se zaključa tvoja tema samo reci, nema problema. :)

SimpleGost

#11
Quote from: Dzonny on April 05, 2012, 03:04:24 PM
Quote from: Skipper. on April 05, 2012, 02:18:47 PM
Ode ova tema nepotrebno u off.
Zamolio bih moderatora da je zaključa. Hvala :)
Izvinjavam se, izdvojio sam temu za diskusiju o dizajnu posebno. Ako treba i dalje da se zaključa tvoja tema samo reci, nema problema. :)
Naravno da ne treba !

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Dakle nemamo ništa više za reći?

Usput, evo jednog lepog članka što se dizajna tiče:
http://webarena.rs/web-dizajn-i-trendovi

SimpleGost

Jao ljudi hitno mi trebate pomoci da mi date neku temu za moj forum lepu, zato sto se stvarno zale na izgled foruma i da kolace oci kao ne vide, bledo im..
NE MOGU VEROVATI KAKO MENI NIJE.
KOJE SRANJE >.<

Skipper.

A što ne bi ti prvo anketirao članove foruma kakvu bi temu želeli pa onda traži šta ti treba.
Elem došlo ti iz ''nečega'' u glavu. Kad smo ti pričali da je tema loša ti nećeš da slušaš. Sad kukaj.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Zuća


Branko.

Quote from: InternetFazoni on April 07, 2012, 07:28:00 AM
...kolace oci kao ne vide, bledo im..
Ima toliko tamnijih tema, kao ova gornja, što radi Crip tako da ćeš lako riješiti taj "problem".Malo teže će ići s modovima koji se instaliraju i u teme.Pametnije je postojeću dotjerati... :)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SimpleGost

U pravu si Branko, šta tačno fali postojećoj, ja STVARNO ne vidim probleme :(
Nije mi jasno, tema je fenomenalna, sve je usklađeno sa njom logujte se
user: test
pass: test

(to je test account)
vidite kako je sve doterano... sve uz nju!

phaenomeN

Sve je nekako drečavo, jeftino, izlizano... :)


Advertisement: