πρόβλημα στα στατιστικά στοιχεια απο μεταφορά κομμάτια sql σε νέο φόρουμ

Started by Nikoss, April 29, 2012, 05:50:15 PM

Previous topic - Next topic

Nikoss

θα ήθελα την βοήθεια σας
ξανά φτιάχνω το φόρουμ μου απο την αρχή.
ενώ έχω βρει πως μεταφέρω ποστ, μηνύματα, θέματα, μέλη, ημερολόγιο κ.ο.κ. δεν μου βγαζει σωστά τα στατιστικά στοιχειά
δηλαδή μου βγάζει ότι έχει μόνο ένα θέμα μέλη ενα και σαν τελευταίο μέλος βέβαια εμένα.
Ξέρει κανένας πως μπορώ να το διορθώσω αυτό ώστε να φαίνονται σωστά τα στοιχειά?
Να πω δε οτι στα αναλυτικά στατιστικά στοιχειά δλδ ποιος έχει τα ποιο πολλά ποστ ποιο θέμα έχει διαβαστεί ποιο πολύ κ.ο.κ. μου τα βγάζει μια χαρά

d-gr

Καλησπέρα. Άλλα περιγράφεις στον τίτλο του ποστ και άλλα στο μήνυμά σου.Με ποιο τρόπο ξανά φτιάχνεις το forum? Περιέγραψε ακριβώς τη έχεις κάνει μέχρι τώρα και τι ακριβώς θες να κάνεις.

Nikoss

Quote from: dimitris_p on April 29, 2012, 06:17:41 PM
Με ποιο τρόπο ξανά φτιάχνεις το forum? Περιέγραψε ακριβώς τη έχεις κάνει μέχρι τώρα και τι ακριβώς θες να κάνεις.
καλημέρα
έχω ξανά περάσει το smf 2 install από την αρχή.
έχω πάρει από την παλιά sql τα θέματα, ποστ, μέλη, avatar  και οτι άλλο χρειαζόμουν.
μου τα εμφανίζει όλα μια χαρά εκτός από τα στατιστικά στοιχειά.
Για παράδειγμα ενώ έχω 7015 μηνύματα σε 576 θέματα απο 160 μέλη, μου βγάζε ότι έχω 2 μηνύματα σε 1 θέματα απο 1 μέλη.
και τελευταίο μέλος εμφανίζει εμένα.
Θα ήθελα να μάθω πως γίνεται να διορθώσω τα στατιστικά 


d-gr

Γιατί δεν έκανες inport ολόκληρη την παλιά βάση στην νέα εγκατάσταση?

Nikoss

Quote from: dimitris_p on April 30, 2012, 05:58:53 AM
Γιατί δεν έκανες inport ολόκληρη την παλιά βάση στην νέα εγκατάσταση?
είχα πολλά λάθη στην παλιά βάση λογο το οτι πειραματιζόμουν με πακέτα πράγμα που δεν ήθελα να υπάρχουν καν στην καινούργια

Nikoss

H απάντηση σε αυτο που ζητούσα βρίσκετε στο sql στην επιλογή settings τα στοιχεία πρέπει να τα περάσεις με το χέρι πάντα και εφόσον έχεις βγάλεις το φόρουμ εκτός δικτύου

agridoc

Νομίζω οτι κάνεις τα απλά πράγματα δύσκολα.

Για να "καθαρίσεις" το SMF σου από τα mods αρκεί ένα large upgrade.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

vkot

Δοκίμασες το παρακάτω;
Διαχείριση - Συντήρηση φόρουμ - Εκ νέου καταμέτρηση όλων των αθροισμάτων και των στατιστικών του φόρουμ.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: