News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Veritabanı hatası

Started by ogzkhrmn, April 28, 2012, 11:12:48 AM

Previous topic - Next topic

ogzkhrmn

siteye ziyaretçiler girmeye çalıştığında
VERİTABANI HATASI
Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata iletisini tekrar alırsanız, yönetici ile iletişime geçiniz.
BU hatayı alıyorum  admin olarak girmeye çalıştığımda ise
Table 'ogzkhrmn.smf_members' doesn't exist
bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım ?

xSabotaJx

veritabanındaki hatada geçen tablonun olmadığını söylüyor. veritabanında o tabloyu kontrol ettiniz mi?
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

ogzkhrmn

tam olarak nerde oluğunu bulamadım o tablonun. 2 tane veri tabanım gözüküyor 1.ogzkhrmn   2.information_schema  hangisinin içinde bu benim aradığım tablo ?

xSabotaJx

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

ogzkhrmn

baktım ama yok öyle bir tablo ne yapabilirim şimdi  ?  yeni tablo oluştur desem adını onu versem olur mu ?

xSabotaJx

hayır tabii ki. site tablonun içeriğine ihtiyaç duyuyor ki bu hatayı veriyor ve üye tablonuz silinmiş. tabloyu oluştursanız dahi üyeler geri gelmeyecektir.
kendi aldığınız ya da hosting firmasının aldığı db yedeği varsa bunu kullanmalısınız..

ogzkhrmn

ne yazık ki benim yedeğim vardı ama silinmiş  hosting firması da yedek almamış. Anladığım kadarıyla yapabilecek hiç birşey yok . Peki ne yapabilirim  smf yi en baştan mı kurmam gerekli ? O kadar emeğe yazık olacak ama olsun yeter ki sitem geri gelsin .

xSabotaJx

sadece members tablosu silindiyse tabloyu oluşturmak çözüm olabilir fakat açılan konuları açan üyeler felan gözükmeyecek, çok karışabilir durum. çünkü forumlar üyeler üzerinden yürürler.
bana kalırsa temiz olanı baştan yapılacak bir kurulum.

xSabotaJx

bu arada galiba torrent siten var. içeriği toplamak zor olabilir lakin zamunda.net ve torrent.eu gibi sitelerden içerik toplayabilirsin..
ayrıca sitenin tasarımı tüm içerik siteleri gibi oldukça karmaşık, söylemeden edemeyeceğim..=)

ogzkhrmn

peki açılan konuları kurtarabilir miyim en azından ?

xSabotaJx

yeterli olacağına emin olmamakla birlikte _topics ve _messages tablolarının konuları barındırdığını biliyorum..

ogzkhrmn

neyse ya artık baştan kurayım forumu konuları falan yeniden açayım bari yapacak başka  bişey yok anladığım kadarıyla. Neyse çok teşekkür ederim size.

xSabotaJx

allah yardımcınız olsun..=)

aybars_123

aynı hata bende de var ama sanırım daha çözüm bulunmamış.

Advertisement: