Έχω άλλη λύση πέρα από default theme?

Started by thesikaleon, May 01, 2012, 11:37:42 AM

Previous topic - Next topic

thesikaleon

Σε όσες σελίδες ασχολήθηκα ως admin ή moderator μέχρι τώρα δυστυχώς αναγκαζόμασταν να μείνουμε κολλημένοι σε παλιότερη έκδοση του SMF καθώς είχαμε εγκαταστήσει πολλά modifications και φυσικά κάποιο έτοιμο theme, που του είχαμε αλλάξει και τα φώτα με custom αλλαγές.

Με τα modifications δεν βλέπω λύση αν ο δημιουργός τους δεν αναβαθμίσει την έκδοση για να ακολουθεί το smf.

Αναφορικά με το theme όμως ο μόνος τρόπος να μην πονοκεφαλιάζω είναι να κάνω custom ότι αλλαγές θέλω στο default ή υπάρχει εναλλακτική λύση;


agridoc

Εμφανίσεις υπάρχουν πολλές για το SMF 2.0x.

Δεν ξέρω τι εμφάνιση χρησιμοποιείς, μπορεί να βρεις την ίδια για το 2.0.

Διαφορετκά διαλέγεις μια παραπλήσια και κάνεις αλλαγές.


  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

thesikaleon

Στήνω νέα σελίδα από την αρχή.
Η ερώτηση μου είναι αν είναι προτιμότερο να μείνω στο default theme κάνοντας custom αλλαγές, καθώς με τα έτοιμα themes προκύπτουν προβλήματα στο μέλλον όταν πρέπει να γίνουν αναβαθμίσεις στην έκδοση του SMF ή να εγκατασταθεί κάποιο νέο mod.

agridoc

Το SMF 2.0x είναι πολύ πιο φιλικό για την σχέση τροποποιήσεων εμφανίσεων, συνήθως γίνονται αυτόματα για τις εγκατεστημένες εμφανίσεις.

Σε νέο φόρουμ δεν υπάρχει το πρόβλημα του εθισμού των χρηστών με μια εμφάνιση.

Εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις και τι εμπειρία έχεις. Η επιλογή είναι του διαχειριστή. Προσωπικά έχω επιλέξει εδώ και 7 χρόνια τον δρόμο της custom εμφάνισης.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: