News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Botlara kesim çözüm varmı?

Started by DNA27, May 07, 2012, 04:35:07 PM

Previous topic - Next topic

DNA27

Merhabalar ,
bu botlar dan çok  sıkıldım çok ustaca hazırlanmışlar.
Forum u alt üst ediyorlar.

baya bir araştırma yaptım çok mod yukledm banamısın demedi botlar:d

bazı arkadaşlar e-mail aktivasyon diyor ama yeni forum için işkence çektırmek hakszlık

kurtulmak istiyorum artık
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

hayaletmek

aktivasyonda işey yaramıyor ama azaltıyor . Botlar aktivasyonu bile geçiyorlar anlamadım bunların derdi ne bizim forumda yeni üyeler konu açamadığından fazla etkilenmiyoruzda ama her gün siliyorum iplerine ban atıyorum anca azaltabildim çözüm bulunursa çok süper olacak
Her ŞEy hayaletme İle Başlar

corumlu recep

anti bot modları var onları deneyebilir siniz veya üyeliği e-posta onaylı yapabilirsiniz.
Forum Sitesi
http://forumsarayi.0adz.com
http://forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

forumsarayi.0adz.com
forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

xSabotaJx

captcha doğrulaması kullanıyorum. henüz bot görmedim sitemde..
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

DNA27

ben de kullanıyorum bugun 16 uye 254 konu 2453 ileti ile gelmişler..

xSabotaJx

o zaman captch'yı iptal edip soru sor..

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

DNA27

Quote from: xSabotaJx on May 08, 2012, 02:23:38 PM
o zaman captch'yı iptal edip soru sor..
baya bir araştırma yaptım çok mod yukledm banamısın demedi botlar:d

xSabotaJx

hayır, smf'ye entegre soru sistemi var zaten. kayıtta soru sordur diyorum. mod'a gerek yok..

#Serseri

reCaptch modifikasyonunu kurdun değil mi? Default olan bir işe yaramıyor. Ben kurdum şuan sorun yok. Eğer bunu kurduğunuz halde geliyorlarsa bot değillerdir. İnsanlarada yapacak birşey yok.

DNA27

evet kurdum ..
" Default olan bir işe yaramıyor. "

açıklarmısınız biraz ..

yusuf34

benim sitede Captch +  sorular var yinede üye olup duruyorlar.  ip ve host adını yasakla zaten tek iple 10-15 üye oluşturuyor.  çözüm degil ama birazda olsa işe yarıyor. 

DNA27

Son dakika golü
Anti-Spam Verification Questions modu kesin çözüm denenmiştir süper

Smf 2 de mevcut üye olurken soru yazdım  (:

#Serseri

TekKutup

maksadım konuyu başa almak değil geneli bilgilendirmek ben soru ve resim sorgusu kullanıyordum ama @supermarketingcompany.info adresli botlar giriyordu sadece, sonra ipleri aklıma geldi baktım hepsi aynı ip, ip ban yaptım şu anda forum dolayısıyla ben rahatım

Hakan™

Benim sitemde 2 doğrulama sorusu var :D
Are you human vardı kendim türkçeleştirmiştim recaptha'yı silerken onuda silmişim hemen unutmadan yükleyeyim :D

yusuf34

arkadaşlar bu sorunu yaşayan ve kesin çözüm bulmak isteyenler için tekrar yazıyorum. recaptchayı bile çözüyorlar, moda filan ihtiyaç yok. tek yapmanız gereken ayarlardan spam kısmından sorular eklemek. e zaten benim sorularım var fakat yine üye oluyorlar diyen olabilir. Bunun nedeni basit sorulardır. soruların hiç biri toplama çıkarma vs. içermesin . başkenti ve Atatürk 'ün dogum tarihini sordum sadece bu iki soruyla 0 bot 0 spam. deneyin faydasını göreceksiniz.

Advertisement: