News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

TeamPage mod problemčić?!

Started by amarextreme, June 15, 2012, 04:18:09 AM

Previous topic - Next topic

amarextreme

Imam mali problemčić vezan za TeamPage mod, obratio sam se i u temi supporta za ovaj mod, međutim niko ništa ne odgovara, pomaže, vjerovatno nije duže vrijeme aktivan ni kreator tog moda ni uža ekipa oko njega, pa zato i nemam supporta u toj temi... Naime mod sam instaliro, odradio i manualni dio itd, međutim dešaje mi se kako će te vidjeti dole na prt sc fotkama da nešto ne sortira dobro tabele ili bolje rečeno header određenih tabela grupa članova... Tako da mi ovako ih svrsta, možel mi neko pomoći da to lijepo upašem i da bude kako i treba da bude...






Branko.

Jedino što zapažam je razlika u dimenzijama avatara koja očigledno utiče...probaj s različitim podešavanjima u admin panelu
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Quote from: Branko. on June 15, 2012, 06:09:29 AM
Jedino što zapažam je razlika u dimenzijama avatara koja očigledno utiče...probaj s različitim podešavanjima u admin panelu
Ne, pogledaj prva lijevo tabela, grupa je Administrator, i njoj pripadam samo ja Amar, ispod mene su članovi VIP Član grupe, 7 ih ukupno, ali poslije mene nije naslov grupe VIP Član, nego je taj naslov na dnu tog spiska ljudi, tako i na desnoj strani, prvi korisnik je član grupe Glavni Moderator, i on je sam u toj grupi, ispod njega ide spisak 4 člana iz grupe Moderator, ali naslov te grupe je na dnu, poslije posljednjeg člana te grupe... E to je moj problemčić... Nadam se da si sad skonto šta me muči i da ćeš mi moći pomoć...

Branko.

Daj link do mod-a...po ovome bih rekao da u okviru podešavanja mora biti način da se to presloži.Obično ovakvi modovi imaju skriptu za drag&drop.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Kako sam ja zapazio, to ovaj mod nema, ili nisam vješt da pronađem i rješim to, zato se i javljam ovdje Vama kolege, jer znam da uvijek ovdje ima neko ko zna rješenje ;)

Link za TeamPage mod ;)
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2167

Branko.

Ima sve...zar nisi vidio one trokutiće ispod kolone Move.Stavi kursor na njih i pokazaće ti za svaki koju akciju vrši a ispod ima tabelarni prikaz pozicija (lijevo, desno, dolje) svake grupe čak i one koje nemaju pridružene članove.Eksperimentiši malo, premještaj dok ne postigneš zadovoljavajući rezultat.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Ma da to, to sam ja vidio, to ok, to je da pomjeram, mjenjam pozicije tabela određenih grupa koje želim prikazati... To sve ok, to odma skonto i sve ok po pitanju toga, nego mene "zezaju" naslovi, nazivi pojedinačnih grupa... npr u mene sad, Naslov ADMINISTRATOR je iznad mog username jer sam ja admin, e sad dolazi nova grupa članova, ali ne ide onda naslov grupe, nego odma ide korisnik te grupe, te ko nije toliko upućen pomislit će da su i ti korisnici administrator grupa, jer je naziv te grupe na dnu, poslije svog spiska članova te grupe, evo pogledaj i sam, eto npr pogledaj lijevu stranu, tabelu, ide administrator i tu pripada samo Amar, a odma ispod ostali useri kao što je ispod prvi "kilometar" pa "Goran SK" nisu ničim razdvojeni, jer je njihov naslov ispod na dnu poslje njihovih izlistanih usera.... Evo pogledaj na što ja mislim i što po meni nije okhttp://www.bhbus.net/forum/index.php?action=teampage

Branko.

Pročitah naknadno...šta ti znači ovo "mod sam instaliro, odradio i manualni dio" ? jesi stavio zadnju verziju 3.5.5 ?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Da, naravno, a to "manualni" dio, neznam kako bi to nazvo pa to tako kažem, to mislim da sam ručno pomoću parse uputa na stranici moda odradio ažuriranje datoteka koje su mi u temi koju koristim trenutno, a onako se instalira samo na datoteke u default temi, na to sam mislio po pitanju "manualni" dio...

Branko.

Mod se zasigurno instalira za sve teme bez dodatnih akcija.Tu si nešto zeznuo.Probao sam na lokalu kod mene i ide bez problema.Moraš pažljivo pregledati gdje si napravio grešku, nešto nije u redu s mod templejtom (predloškom).Ovo govorim jer ako se mod instalirao bez greške onda ne treba dodatno ništa raditi jer se u temama ništa ne instalira posebno osim admin dijela
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Nisam te datoteke diro poptu mod template-a, subs-a, managepermissions i tako te važne stvari... Što sam uradio to manualno je to da sam dirao Modifications.croatian.php te index.template.php u folderu teme koje koristim, jer je automatska instalacija na takvom fajlu na defaultu odradila to sama... To je to što sam ja dirao, ama baš ništa drugo...

Branko.

Što se tiče jezičkog Modifications.php tu nisi mogao ništa poremetiti.Ne piše koju verziju smf koristiš, index.template.php je bitan samo za 1.1.x verzije a opet povezano za Team dugme u glavnom meniju.Biće najbolje da ukloniš te manuelne izmjene i provjeriš što se dešava poslije.Ako ne riješiš deinstaliraj (čekiraj da ukloni podešavanja) i ponovo instaliraj.Imam samo 2.0.x verzije i ne mogu ti reći tačno kako instalacija ide na 1.1.x
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

amarextreme

Koristim 1.1.13 verziju SMF-a. Uradio sve što si mi rekao u zadnjem postu, i sve potpuno ponovo isto... Tako da sam veoma blizu od odustaja rada na rješavanju uspješnog i funkcionalnog teampage-a pomoću ovog moda... Ne vidim da je vrijedan tako jedan page ovoliko zamaranja i čaprkanja oko igle u sjenu :)

Branko.

Tvoja volja..tu smo da pomognemo koliko znamo i umijemo.  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: