Odakle mi dolaze posetioci?

Started by .NoName., June 23, 2012, 05:34:14 AM

Previous topic - Next topic

.NoName.

Video sam da je ja mislim Dzony negde pisao da je to lako napraviti da mogu u svakom trenutku kada ukucam tipodrom.com/referral da vidim odakle dolaze posete. Preterao sam malo sa da ali nikako da objasnim :D

Branko.

Misliš nešto kao Google Analytics?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

A nzm ni ja sad. Evo vidis gore kako sam napisao tipodrom.com/referral, e kad ukucam to u pretrazivacu treba da mi izbaci listu poseta i ko je odakle dosao, sa kog sajta...
Dzony je o tome pisao, ali nikako sad da nadjem, ali i kad sam video to ranije, uradio sam kako je pisalo, ali ipak ne reaguje. Zato sam ovde otvorio temu da mi neko objasni.

Branko.

Ako znaš period pretraži Dzonny-jeve poruke ili sačekaj njega ili nekog ko zna o tome više.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.


.NoName.

E bas to  :)
Ali imam problem, nece da radi.
http://tipodrom.com/forum/referrer.txt
samo prazna stranica....

Dzonny

Sačekaj malo da se nakupe posete, ne može prikazati ništa ako nemaš posete preusmerene sa nekog url-a. :)

.NoName.

Pa npr. sa facebooka ili odavde kad dodju, nema nista, tako mi je vec 20 dana...

Misa95

Pozdrav. To je verovatno zato sto ti linkovi ne dolaze direktno sa nekog sajta. Ako bi se na nekom sajtu nalazio npr. tvoj baner, i ako bi neko kliknuo na taj baner, onda bi ti se pojavio link, a ovako ako se neko nalazi npr. na ovom sajtu i u drugom tabu ukuca link tvog foruma, nece se nista dogoditi.

.NoName.

Pa eto, imas link u mom potpisu, kad kliknes na njega ides na moj forum. Znaci trebalo bi da zabelezi da dolazis sa SMF foruma...

Dzonny

Stavi chmod tog txt fajla na 777 ako već nisi pa da vidimo ima li promena.

.NoName.

Promenio sam, nego, taj referrer.txt treba staviti u root foruma, sad me to malo zabunilo. Znaci taj fajl da uplaodujem odmah kad otvorim fajl forum ili?

Dzonny

Pa već ti je u rootu foruma, tako da je sve ok :)

.NoName.


Cola-Coca

Najbolje ti je gledat odakle ti posjete dolaze preko google analystic -a.
I LOVE SMF

.NoName.

U koji fajl ide kod od google analitic-a?

Skipper.

Ako želiš da pratiš sve stranice onda u index.template.php
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

.NoName.

pa ako ubacim u index.template.php od foruma, onda mi nece pratiti tipodrom.com

Skipper.

Pa ti ubaci jedan za sajt a drugi za forum.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: