kayıt tarihi formatı

Started by xSabotaJx, June 25, 2012, 02:14:29 PM

Previous topic - Next topic

xSabotaJx

arkadaşlar, mesajlarda profil alanına kayıt tarihi bilgisi ekledim. fakat bu tarihin yazımı bazen uzun olduğunda alt satıra kayma yapıyor..
mesela "10 haziran 2012"
bunu nasıl kısaltabilirim? yani normalde aylar ve günler kısa olarak yazılabiliyor
"10 haz 2012" şeklinde. bunlar index.turkish.php'nin içinde var. ama nasıl uygularım bulamadım.

$message['member']['joined']
kayıt tarihi kodum bu..
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Evo™

Display.template.php de aşağıdaki kodu kullanın.
// Show registr date                 
if ($message['member']['registered'] != '')
echo '
', $txt['Date_Registerd'], ': ', strftime('%d. %m. %Y', $message['member']['registered_timestamp']), '<br />';
      // ===== End modification =====

xSabotaJx

teşekkür ederim ama bunu bende yapmıştım. bunda rakamla yazılıyor. bunu yazıyla kısaltmak istemiştim...

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Antes

$context['member']['joined']

Böyle denermisiniz ?

xSabotaJx

bu şekilde "01. 01. 1970" yazıyor..

Evo™

Burada oynama yap o zaman. index.turkish.php
$txt['months'] = array(1 => 'Ocak', 'Şubat', 'Mart', 'Nisan', 'Mayıs', 'Haziran', 'Temmuz', 'Ağustos', 'Eylül', 'Ekim', 'Kasım', 'Aralık');
$txt['months_titles'] = array(1 => 'Ocak', 'Şubat', 'Mart', 'Nisan', 'Mayıs', 'Haziran', 'Temmuz', 'Ağustos', 'Eylül', 'Ekim', 'Kasım', 'Aralık');

xSabotaJx

bu aklıma geldi fakat zaten kısa yazımlı tarihler var index.turkish.php'de. buradakileri değiştirirsem başka yerlerdeki tarihler bozuluyor..=)
hiçbir şeyi beğenmiyor gibi duruyorum ama en doğru çözümü arıyorum..=)

Evo™

O zaman bu kodları kullanarak aşağıdaki fonksiyonlar ile birşeyler yapabilirsin sanırım.
http://php.net/manual/en/function.strftime.php

// Kayit Tarihi Baslangic                 
         if ($message['member']['registered'] != '')
            echo '
Kayıt Tarihi: ', strftime('%e %b. %Y', $message['member']['registered_timestamp']), '<br />';
      //  Kayit Tarihi Bitis

Bu şekilde dener misin bi mantık olarak bir yeri atlamıyor isem o fonksiyonlar ile olmalı.

Ben denedim mesela 16 Tem. 2011 şeklinde görünüyordu. Tem. sonrası nokta olmasın dersen %b. burayı %b şeklinde değiştir.
Kayıt Tarihi: yerine de bir dil dosyasında tanımlama yapabilirsin sana kalmış artık.

xSabotaJx

bu dediğinizi bende denemiştim. yani %b olarak ama nedense ingilizce kısaltmalarını yazdı. sebebi ne olabilir?

Evo™

Quote from: xSabotaJx on June 28, 2012, 07:17:42 AM
bu dediğinizi bende denemiştim. yani %b olarak ama nedense ingilizce kısaltmalarını yazdı. sebebi ne olabilir?
Yukarıdaki verdiğim kodları denediniz mi ben kendi sitemde aynı kodu denedim ve sizde buradan görebilirsiniz. Dil dosyalarınızı kontrol edin onun dışında birşey aklıma gelmiyor bu şekilde sorun olmaması gerekiyor kodu aynen ekleyip denermisiniz.

xSabotaJx

evet, sizde çalışıyor ama bende ingilizce kısaltma kullanıyor. dil dosyasında oynama yapmadım ki..:S
bir ara forumumu subdomain'e taşıdığımda dosya yollarıyla oynama yapmıştım ayarlarda. acaba dil ile ilgili bir sorun mu var?

Evo™

Admin > Özellikler ve Seçenekler
Varsayılan Tarih Formatı : %d %B %Y, %H:%M:%S
Saat Farkı : 0
Sunucu zaman dilimi : Turkey
şeklinde mi?

xSabotaJx

%d %B %Y, %H:%M:%S
0
Europa/Istanbul

Evo™

Quote from: xSabotaJx on June 28, 2012, 08:44:39 AM
%d %B %Y, %H:%M:%S
0
Europa/Istanbul
Turkey olarak seçebiliyor musun. Ayrıca başka birşey aklıma gelmiyor dil dosyalarını da kontrol edin.

Edit: Ben senin ki gibi değiştirdim bende yine Türkçe sorun başka birşey sanırım.

xSabotaJx

turkey seçeneği bulamadım. hep şehir olarak seçiliyor. dil dosyalarında neyi kontrol etmemi önerirsiniz?

Evo™

Quote from: xSabotaJx on June 28, 2012, 08:48:17 AM
turkey seçeneği bulamadım. hep şehir olarak seçiliyor. dil dosyalarında neyi kontrol etmemi önerirsiniz?
Rica etsem display.template.php, index.turkish.php ve ayrıca Konu içlerinde mesajların atıldığı tarih Türkçe olarak mı çıkıyor İngilizce olarak mı?
Demo bir admin hesabı açıp bana pm atarmısınız bilgilerini.

xSabotaJx

türkçe çıkıyor her yerde..

Evo™

Quote from: xSabotaJx on June 28, 2012, 09:00:34 AM
türkçe çıkıyor her yerde..
Dosyaları bir eklerseniz bakma şansım olur.

xSabotaJx

mesajınızda ekleyin demeyince başta anladım. pardon..=)

Evo™

Rica etsem dener misin ektekini.

Advertisement: