Moduły do masowej regulacji userów (mass-delete? Refuse reg by country IP?)

Started by mattness, June 22, 2012, 04:00:31 PM

Previous topic - Next topic

mattness

Cześć!

SMF 1.1.2, plus kilka modów. Raczej nie chcę upgradować do 2x (chyba, że powiecie, że to jedyna skuteczna obrona przed spamem)

Jestem jednym z adminów na Forum Shadowrun.rpg.pl [nofollow]

Jak widzicie, używam(y) SMF od dobrych kilku lat.
Przez długi czas wszystko hulało cudownie.

Niestety, od kiedy rozgryziono captcha (3-4 lata temu) forum zalały spamboty (i tak, wiem, na angielskim boardzie polecają antispam - jeśli moglibyście podrzucić propozycje pytań/odpoweidzi, których boty nie rozgryzły, albo rady jak uniemożliwić botom rejestrację, proszę, dajcie znać).

Ale wracając do tematu
Od kilku lat nie robiliśmy(-łem) nic z silnikiem SMF, ale aktualnie sytuacja jest niewesoła.
- rejestracja jest wyłączona
- admin, który miał przejąć schedę i zrobić reboot strony został pochłonięty przez Real Life/Życie codzienne (i ja też i reszta zespołu też)

Jednak nie chcę dopuścić by forum uległo entropii.

Dlatego chcę umożliwić potencjalnym nowym użytkownikom rejestrację (i, o ile się da pisanie jako guest), bez botów.

....

Z ok. 5000 userów jakieś 4000 to boty. Plus 1400+ czeka na akceptację.

- Chce je usunąć - jest jakiś moduł do SMF 1.1.2, który daje możliwość masowego usuwania kont (na zasadzie zaznacz 20 i skasuj). pojedyńczo trwa to wieki.
- czy jest opcja blokowania rejestracji IP z Chin i rosji , plus emaili typu *.ru albo *.ch?

Sorry, że 3 różne rzeczy w jednym temacie.

Dzięki z górki za odpowiedź

PZDR
M

impreza

Niestety powiemy smf 2 zapewni bez dodatków bezpieczeństwo przed smapem przez zestawy własnych pytań logicznych. Upgrade jest bardzo proste.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Adrek

Dla SMF 2.0 napisany został mod oraz skrypt do masowego banowania użytkowników, dla SMF 1.1 nic takiego nie widziałem i pewnie nie zostanie nic nowego napisane.

Także jedyna rzecz którą można zalecić to aktualizacja do SMF 2.0
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Advertisement: