News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

İleti yazarken kodlar çalışmıyor

Started by Punk Floyd, July 02, 2012, 03:36:48 AM

Previous topic - Next topic

Punk Floyd

Forumda başlık açarken img kodu, smileyler falan çalışmıyor. Yani tıklayınca hiçbir şey çıkmıyor. Elle yazmak gerekiyor. Son zamanlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı, bu durum bu sabah meydana geldi.

Ayrıca; Forum Admin Paneli'nde anasayfada "Simplemachines.org'da bulunan "Son Haberler" dosyasına bağlanılamadı." yazıyor.

Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Evo™

Sorun halen devam ediyor mu demo bir üyelik verir misiniz kontrol edelim.

Punk Floyd

TekKutup

Benzer şeyler benim başıma gelmişti. Tarayıcı kaynaklı olabilir. Mozilla Firefox kullanıyorsan olması gayet normal :)

Punk Floyd

Yok, Explorer'da da aynı durum var.

Forum Admin Paneli'nde anasayfada "Simplemachines.org'da bulunan "Son Haberler" dosyasına bağlanılamadı." yazısı da var.

Tarayıcıdan kaynaklandığını sanmıyorum.

Peki, sorun nasıl düzeltilir?

Punk Floyd

Arkadaşlar, bu durumu halen çözemedik.

İleti yazarken smileylere tıkladığımızda hiçbir şey çıkmıyor. Yani zart diye çıkması lazım, ama çıkmıyor. Harfleri kalınlaştırma, renklendirme falan hep elle yapmak (tek tek yazmak) gerekiyor.

Forum Admin Paneli'nde anasayfada "Simplemachines.org'da bulunan "Son Haberler" dosyasına bağlanılamadı." yazısı da var, yani son haberlere de bağlanılmıyor.

Birkaç gündür bu durum var.

Nasıl çözeceğiz bu durumu?

Antes

ayarlari_onay (repair_settings.php) dosyasını bi çalıştırın ve önerileri ile olanları karşılaştırın belki ayarlarınızda ufak bi hata vardır.

Punk Floyd

O zımbırtıyı nasıl kullanacağımı bir türlü öğrenemedim. Nedir, ne işe yarar, nasıl onarır hiç bilmiyorum.

Antes

SSI.php dosyanızın yanına koyun ve çalıştırın. Gerisini zaten görünce çözeceksiniz.

Punk Floyd

SSI.php nerededir ki? Yani hangi klasörün içinde bu? Themes mi, Sources mi, Smileys mi, hangisi?

Antes

Punk Floyd

Denedim. Dediğiniz yere koydum. Baktım, ettim, olmadı. Sorun devam ediyor.

Antes

O zaman yüklü eklentilerinizi yazarmısınız ? Belki bi eklenti çakışma yaratıyordur.

İşiniz bittikten sonra repair_settings.php dosyasını silin

Punk Floyd

O dosyayı sildim.

Eklentileri sıralamaya kalksam sabah olur. 3-4 senedir baya eklenti yaptık. Hangisinden başlayayım, eklentileri sıralayarak nasıl buluruz ki soruna yol açan hatayı? Pek çok eklenti var. Bazılarını kaldırdık, bazıları duruyor, hangi birini yazayım?

Antes

İleti bölümlerini etkilediklerinizi yazmaya başlasanız yeterli olur (sanırım)

Punk Floyd

İleti bölümünü ne ekleyebilir, bilmiyorum. Onunla ilgili bir eklenti yapmadık son zamanlarda.

"Bu durum ne zamandan beri var?" diye sorarsanız, 2 Temmuz'da Plesk açığından kaynaklanan bir durumdan dolayı siteye zararlı şeylerin bulaşmasından sonra bu durum meydana geldi.

JS olan bazı dosyaları sildik (hangi dosyalar olduğunu şu an hiç hatırlamıyorum). Yani muhtemelen kötü dosyalarla birlikte bazı iyi dosyalar da gümbürtüye gitti. Tahminim bu şekilde...

Ve şu anda kodların çalışmaması, en ufak bir şey için (kalın yazmak, yatık yazmak, mavi yazmak, suratçık eklemek için) klavye kullanmak müthiş sinir bozucu...

Şeytan diyor ki eklenen bütün modifikasyonları, sonradan eklenen bütün kodları sil gitsin. Default nasıl görünmesi ve olması gerekiyorsa öyle olsun... Ama bu işlere biraz yabancı olduğumdan siteyi komple silerim diye korkuyorum açıkçası. Yılların emeği var (makaleler, yazılar, fotoğraflar vesaire).

Antes

Hangi temayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama

Themes>Default>Scripts altında

editor.js - topic.js dosyaları var mı bi kontrol edin.

Punk Floyd

Default kullanıyoruz. Ama Default klasörünün içinde sadece dört klasör var (fonts, Highslade, images, languages). Yani Scripts diye bir klasör yok orada.

Antes

1.1.x serisi kullanıyormuşsunuz. Orjinal dosyalar ile sizin dosyalarınızı kontrol edin eksik bi JS dosyası varsa onu ekleyin.

Evo™

Demo bir üyelik açsanız da inceleme şansı bulsak hocam kayıt olmaya çalıştım ama baya bir karışık kayıt sistemi uğraşmadım.

Advertisement: