Arşiv Sürümler

Started by Antes, August 07, 2012, 07:29:29 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Merhabalar,
SMF 2 ile birlikte kararlı sürüm bölümüde değişmiş bulunmaktadır. Aslında bu açıklama daha önce yapılması daha mantıklı olurdu fakat son zamanlarda arşiv sürümler ile ilgili soruların artması (daha önceden bu sorunun çok ön planda olmaması), buna teşvik etti diyebiliriz.

* Eskiden 1.1 ve 2 (Beta/RC) sürümleri indirme sayfasında yer alıyordu neden şimdi sadece 2 sürümü var?
** O sayfada normal şartlarda kararlı (stable) ve test (beta) sürümler yer almaktadır. Şu anda SMF bünyesinde resmi beta / test sürümü olmadığı için o sayfada sadece kararlı sürümler gösterilmektedir.

* SMF 1.1 serisi arşivlendi bu konuda yardım alamayacakmıyız ?
** Böyle bir durum söz konusu değil tabi ki isteyen üyeler SMF 1.1 sürümünü kullanabilirler. Fakat SMF 1.0 sürümünün yaşam sonu zamanı gelmektedir ve destek güncelleme o sistemden yakın zamanda kalkacaktır (31 Aralık 2012).

* SMF 1.1 sürümü ile ilgili indirme işlemlerini nereden yapabilirim?
** Şu an için son sürüm 1.1.16 olduğuna göre onunla ilgili indirme işlemlerini buradan yapabilirsiniz. Arşiv bölümünde tüm sürümler yer almaktadır fakat biz üyelerimizin eski sürümlerden kesinlikle uzak durmaları taraftarı olduğumuzdan bu sürümleri kullanmamaları konusunda ısrarcıyız. Fakat yinede bazı özel durumlarda daha eski dosyalara erişme gereksinim duyan üyeler, buradan eski sürümlerin tamamına ulaşabilirler.

* Peki ya dil dosyaları ?
** Dil dosyalarını da arşiv sürümlerinin olduğu sayfadan alabilirsiniz. Arşiv bölümü o sürüm ile ilgili tüm indirme opsiyonlarını içinde barındırır. Örneği: Yükleme - Güncelleme - Dil - Çevirim (Converter) - Köprüleme (Bridge)

Saygılar

Advertisement: