News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

چرا تاریخ هجری شمسی نداریم؟

Started by PersianDeveloper, August 13, 2012, 06:30:09 AM

Previous topic - Next topic

PersianDeveloper

سلام
تو ورژن قبلی مودش بود ولی برا 2.0.2 وجود نداره

کسی این بسته رو داره؟

mrtarkhan

بله تو ورژن قبلی بود که باگ داشت فراوون:دی
به خاطر همین کلا منحل شد پروژش حتی کسایی که هنوز از ورژن قدیمی استفاده میکنن ازش استفاده نمی کنن، مگه اینکه طرف سردرد داشته باشه یا خودش اینکاره باشه، چون کل دیتابیس رو به هم میریزه و از لحاظ امنیتی در واقع هیچ امنیتی براتون نمی مونه :) اینارو گفتم که دیگه اصلا استفاده نکنی تا وقتیکه یکی یه بسته درستو حسابی بنویسه
هر پرسش خردمند، نيمي از پاسخ را در خود دارد.((سليمان ابن گاويرول))

PersianDeveloper

شما که مدیری چرا به ادمین اس ام اف یادآوری نمیکنید؟
این بنده خداها که سیستم به این خوبی رو مفت در اختیارمون گذاشتن
فارسیشم که کردن
یه تاریخم بذارن تکمیل بشه دیگه

sayl3r

فروم اوبونتو فارسی،تاریخش شمسیه اما نمیدونم از مد استفاده کردن یا خودشون نوشتن
:|

sajjad

سلام.
به قسمت [ سایر آمار و اطلاعات ] اون فروم برو
میبینی که تاریخ ها بهم ریخته
این بسته مشکل زیاد داره
بهتره که نصبش نکنید
SMF Group Forever

sayl3r

Quote from: sajjad on August 19, 2012, 02:42:45 AM
سلام.
به قسمت [ سایر آمار و اطلاعات ] اون فروم برو
میبینی که تاریخ ها بهم ریخته
این بسته مشکل زیاد داره
بهتره که نصبش نکنید
تقویمش هم مشکل داره :دی

danialbehzadi

سلام. ما در انجمن اوبونتو قبل از رفتن روی نسخه‌ی ۲ از مود تاریخ شمسی استفاده می‌کردیم که خب مشکلات فراوون داشت. ولی با مهاجرت به SMF2 دوست عزیزی به نام ساسان نمیرانیان لطف کرد و برامون پرونده‌ی Sources/Subs.php رو تغییر داد و الآن داره به بهترین شکل کار می‌کنه. اگه این انجمن امکان بارگذاری پرونده داشته باشه می‌تونم این پرونده رو به خاطر مجوّز آزادش این‌حا قرار بدم که بقیه هم استفاده کنن

mrtarkhan

چرا نداره، داره
لطف کنید پیوست کنید

دوستان دقت کنند که برای نسخه ی 2 تاریخ ایرانی خیلی راحته که اضافه بشه
متاسفانه من با اس ام اف یک اصلا آشنایی ندارم
چند وقت پیش هم یکی از مدیران سایت (همینجا) یه مسئولیت دیگه رو بهم دادن که واقعا من وقت اینجا بودن رو ندارم، خوشبختانه اینجا ماهی یکی دوتا سوال پرسیده میشه :)

برید به این سایت : http://jdf.scr.ir و تقویم انجمنتون رو فارسی کنید ولی باید تمام کارهارو دستی انجام بدید.
برای مثال این یه تیکه رو که پیوست کردم رو فارسی کردم دانلود کنید ببینید.

از آقای بهزادی هم خواهش می کنیم اگه امکانش هست این فایل رو آپلود کنند و اگه کسی بتونه به صورت بسته در بیاره خیلی خوب میشه

danialbehzadi

خب. نمی‌دونم چرا اون سری نمی‌ذاشت پرونده‌ای پیوست کنم. این پرونده‌ی subs.php ماست

عليرضا

با سلام خدمت دوستان
و تشکر ویژه از جناب danialbehzadi و mrtarkhan
اگر بخواهیم با الهام گرفتن از فایل  پیوست شده توسط آقای دانیال بهزادی که توابع تاریخ رو داخلش داره , از فایل توابعی که آقای ترخان پیوست کردن استفاده کنیم اینطور که من متوجه شدم به شرح زیر هستش :

اول فایل توابع رو به صورت زیر در فایل ساب فراخوانی میکنیم
Quoteinclude_once('jdf.php');
دوم کدهایی که بولد کردم رو از لاین 801 حذف میکنیم :
Quote      foreach (array('%a', '%A', '%b', '%B') as $token)
         if (strpos($str, $token) !== false)
              $str = str_replace($token, !empty($txt['lang_capitalize_dates']) ? $smcFunc['ucwords'](strftime($token, $time)) : strftime($token, $time), $str);
سوم کدهایی که بولد کردم رو از لاین 807 حذف میکنیم :
Quote// Do-it-yourself time localization.  Fun.
      foreach (array('%a' => 'days_short', '%A' => 'days', '%b' => 'months_short', '%B' => 'months') as $token => $text_label)
         if (strpos($str, $token) !== false)
            $str = str_replace($token, $txt[$text_label][(int) strftime($token === '%a' || $token === '%A' ? '%w' : '%m', $time)], $str);

if (strpos($str, '%p') !== false)
         $str = str_replace('%p', (strftime('%H', $time) < 12 ? $txt['time_am'] : $txt['time_pm']), $str);
چهارم در لاین 818 :
Quote$str = str_replace('%e', ltrim(strftime('%d', $time), '0'), $str);
کد بالا رو حذف و کد زیر رو جایگزین کنید :
Quote$str = str_replace('%e', ltrim(jstrftime('%d', $time), '0'), $str);
پنجم در لاین 821 :
Quotereturn strftime($str, $time);
کد بالا رو حذف و کد زیر رو جایگزین کنید :
Quotereturn jstrftime($str, $time);

دوستان  لطفا چک کنید ببینید درست مراحل رو عرض کردم ؟
البته با فایلی که جناب بهزادی آپ کردن فکر نکنم دیگه نیازی به کار دیگه ای باشه .
آیا این روشها مشکلی رو برای سایت چه از لحاظ ساختار و چه امنیت پیش نمیاره؟
بعد از اینها همونطور که جناب ترخان گفتند آمار سالانه مشکل داره , اونم فکر نکنم بشه به این راحتی ها stats رو دستش زد
بنظرم کلا چیز جالبی هم نیست میشه فقط همون یه تیکه پایین رو حذف کرد ؟
راهی بنظرتون میرسه؟

با تشکر

mrtarkhan

سلام دوست عزیز
اگه طبق آدرسی که بنده دادم و راهنمای بسته مورد نظر پیش برید تنها مشکلی که ممکنه به وجود بیاد ناهماهنگی بانک اطلاعاتی هستش که در این مورد می تونید شروع به فارسی کردن تمام تاریخ ها کنید و اگه با پیغام خطایی مواجه شدید اینجا بذارید تا راهنمایی بشید.

نگران امنیت نباشید، اگه راهنمای داخل سایتی که دادم رو بخونید متوجه می شید که از لحاظ امنیتی هیچ مشکلی پیش نمیاد.

متاسفانه بنده واقعا وقت ندارم و حتی همه ی پروژه هام (کتاب اموزش مبتدی تا حرفه ای اس ام اف برای کاربران و مدیران، فارسی سازی بسته های پرکاربرد، ایجاد بسته های مورد نیاز برای کاربران، فارسی سازی مجدد اس ام اف و رفع ایرادها در فارسی سازی و ...) رو که مدیران سایت بر عهده بنده دادن کلا متوقف شدند و از مدیران هم برای توقف اجازه گرفتم.

دوستان دقت کنند واقعا ما نمی تونیم براتون انجمن هاتون رو فارسی کنیم ولی در انجام این عمل پشتتون هستیم و هرجا به مشکل برخورد کردید اگه خودمون هم بلد نباشیم دیگه نهایتا از مدیر کل سایت می پرسیم دیگه مدیر سایت کسی نیست که در مورد انجمنی که خودش ساخته نتونه پاسخ بده

sayl3r

سلام‍‍‍ من تمام فایل های سورس رو تغییر دادم و تمام date هارو تبدیل به JDATE و ..... رو انجام دادم اما ارور های زر رو دریافت کردم:
۱-وقتی میری توی تقویم میگه مقدار ماه های غیر قابل قبول است و ارور میده
۲-وقتی میری توی PROFILE و آمار و ... میگه مقدار ورودی دیتابیس نا معتبر است/

mrtarkhan

Quote from: sayl3r on June 15, 2013, 09:51:16 AM

سلام‍‍‍ من تمام فایل های سورس رو تغییر دادم و تمام date هارو تبدیل به JDATE و ..... رو انجام دادم اما ارور های زر رو دریافت کردم:

متاسفانه باید پایگاه داده رو هم با این توابع سازگار کنید. یا اگر می تونید از توابع دیگه استفاده کنید. اول تاریخ رو تبدیل کنید، تو یه متغیر نگه دارید بعد نشون بدید. یعنی پایگاه داده همونه اما قبل از نمایش شما نوعش رو تغییر می دید بعد نشون میدید.

sayl3r

Quote from: mrtarkhan on June 16, 2013, 04:58:17 AM
Quote from: sayl3r on June 15, 2013, 09:51:16 AM

متاسفانه باید پایگاه داده رو هم با این توابع سازگار کنید. یا اگر می تونید از توابع دیگه استفاده کنید. اول تاریخ رو تبدیل کنید، تو یه متغیر نگه دارید بعد نشون بدید. یعنی پایگاه داده همونه اما قبل از نمایش شما نوعش رو تغییر می دید بعد نشون میدید.
پایگاه  داده رو چه شکلی باید هماهمگ کرد باهاش؟ :-؟

javad_ft

Quote from: mrtarkhan on November 15, 2012, 02:44:23 PM

چرا نداره، داره
لطف کنید پیوست کنید

دوستان دقت کنند که برای نسخه ی 2 تاریخ ایرانی خیلی راحته که اضافه بشه
متاسفانه من با اس ام اف یک اصلا آشنایی ندارم
چند وقت پیش هم یکی از مدیران سایت (همینجا) یه مسئولیت دیگه رو بهم دادن که واقعا من وقت اینجا بودن رو ندارم، خوشبختانه اینجا ماهی یکی دوتا سوال پرسیده میشه :)

برید به این سایت : http://jdf.scr.ir [nofollow] و تقویم انجمنتون رو فارسی کنید ولی باید تمام کارهارو دستی انجام بدید.
برای مثال این یه تیکه رو که پیوست کردم رو فارسی کردم دانلود کنید ببینید.

از آقای بهزادی هم خواهش می کنیم اگه امکانش هست این فایل رو آپلود کنند و اگه کسی بتونه به صورت بسته در بیاره خیلی خوب میشه

سلام دوستان
با راهنمایی جناب mrtarkhan  بنده این کار رو انجام دادم و آمورشش رو هم گذاشتم تا دوستان استفاده کنن.
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=510865.0

Advertisement: