News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Daha önce aynı isimde alınmış internet adresi

Started by A.Pearce, November 18, 2012, 08:09:44 AM

Previous topic - Next topic

A.Pearce

Bedava hosting servisini kullanmaya başladım , kaydımı sorunsuzca yaptım fakat aldığım internet adresinde daha önce alınmış bir site var. Adresim henüz aktive edilmedi yani 12-48 saat içinde açılacak. Diğer siteyle aynı isimde olduğu için aktive edilir mi?

EDİT: Pardon yeni sorum şu: Adres çubuğuna www.siteadı.com/forum.install.php   yazıyorum ama sayfa görüntülenemedi diyor?

KaNuNSuZ

tam olarak soruyu biraz daha açar mısınız? alanadını kayıt ettirdiniz mi?

Siteye Dosya ve Resim Eklemeyi Öğrenmek İstiyorsanız BURAYA tıklayın

Büyük Boyutlu Dosyaların yüklenmesini Öğrenmek için BURAYA tıklayın

Siteye HIZLI CEVAP yoLLamak  (resimli anlatım) için BURAYA tıklayın

Emre A.

Quote from: =DIABLO= on November 18, 2012, 08:09:44 AM
Bedava hosting servisini kullanmaya başladım , kaydımı sorunsuzca yaptım fakat aldığım internet adresinde daha önce alınmış bir site var. Adresim henüz aktive edilmedi yani 12-48 saat içinde açılacak. Diğer siteyle aynı isimde olduğu için aktive edilir mi?

EDİT: Pardon yeni sorum şu: Adres çubuğuna www.siteadı.com/forum.install.php   yazıyorum ama sayfa görüntülenemedi diyor?

Daha önce alınan internet sitesi var(sa) sizinde aynı isimde alan isminiz varsa aktif edilmesi bana göre saçma olur zaten. Yani iki alan adınında ismi örneğin simplemachines.org ise zaten aktif edilmez. ama biri simplemachines.org diğeri simplemachines.com ise sorun olmayacak.

A.Pearce

Bedava host ve domain sağlayan yabancı bir site var , oraya kaydımı yaptım ve hesabım 2 gün önce aktif hale gelmesine rağmen cpanele girince şöyle bir yazı çıkıyor:

To point your domain to our services, you need to visit your domain registrar (where you registered the domain) and change the name servers associated with your domain to our name servers and also remove any existing name servers that may be associated with your domain. This is a common process at all domain registrars as it is required anytime anyone changed who hosts their website. For specific help on changing the name servers at your domain registrar, go to their site, login and go to the help section. Search for 'changing name servers' or 'changing DNS servers'.

Our nameservers can be found by logging on to our members' area, entering the control panel and navigating to 'View Account Details'. After you have updated the nameservers of your domain, it will start working in 24 - 48 hours. You will see the message 'Your website is up and running' after visiting your domain.

Advertisement: