SMF Support > Bosanski/Hrvatski/Srpski (Bosnian/Croatian/Serbian)

Spameri postaju ozbiljan problem!!

(1/23) > >>

Founder 2008:

--- Quote from: Dzonny on November 16, 2012, 06:29:48 AM ---Rekao bih da je Stop forum spam modul za nijansu bolji, jer zahteva manje izmena u izvornom smf kodu, a na kraju krajeva za bazu koriste isti servis - Honey Pot, ako se ne varam, tako da je samo način integracije različit, dok je stepen uspešnosti zaštite od spamera isti pošto se koristi ista baza za proveru da li je neki korisnik spamer ili ne. Mislim da ću i sam početi da koristim Stop forum spam ako mi se nastavi registracija spamera.

--- End quote ---
Promeniš pitanje pri registraciji ili postaviš random pitanje i nema šanse da prodju. :)

EDIT: Zbog aktuelnosti problema sa spamerima ova i niz poruka su izdvojene iz teme "Problemi s oglašavanjem".

Dzonny:
Kako misliš da promenim pitanje, već imam nekih 10-15 pitanja koja se vrte, i to svaki put po dva pitanja. :P

Founder 2008:
Jedino da promeniš komplet svih pitanja, nema druge. Eventualno još neki mod  ::)
Ja sam iz iskustva napisao jer čim promenim pitanje tu se završava priča.

Branko.:
Neće biti baš tako jednostavno. Dzonny je dobro zapazio da spameri sve češće i uspješnije zaobilaze dosadašnje mjere. Evo jedne teme koja to ptvrđuje: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=490833.0
Složićeš se da učesnici u ovoj temi nisu amateri već respektabilna SMF ekipa

Već sam napisao da mi mod odavno rješava taj problem a nimalo mi ne ometa registracije, a poodavno sam probao mnogo drugih kombinacija i nije valjalo.

Founder 2008:
Normalno je da botovi budu sofisticiraniji, a i da spameri menjaju taktiku.
Druga stvar, nikada nije ni bilo da administratori nemaju nove izazove.  :D

P.S. Dzoni, promeni pitanja kod registracije da vidimo šta će da se desi  :P

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version