Kako prilagoditi temu

Started by bellamy2, January 09, 2013, 07:45:26 AM

Previous topic - Next topic

bellamy2

Hteo sam pitati kako jednu temu instalirati vise puta na forumu.Npr svidja mi se default tema i zelim je prilagoditi za dve igrice. Moze li se sta izmenjati i gde da se ta ista tema fove default2 npr i uspesno instalira na forum.

Branko.

Iskopiraš na pc izmijeniš to što misliš i snimiš pod drugim nazivom. Imaćeš i mod izmjene ako kao podlogu koristiš tu postojeću. Možeš je ubaciti preko ftp u themes folder. Pretpostavljam da je u pitanju minimalna izmjena boja, neka sličica itd. koja ne narušava njenu kompatibilnost?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

bellamy2

Zanima me samo to oko izmene naslova teme.   npr treba li sta menjati u index template ili u kom fajlu se podesava to (naziv teme) ili je dovoljno samo zipovati temu pod drugim nazivom?

Branko.

Nije preporučljivo dirati predloške a naziv teme je sadržan u theme_info.xml. Zašto testno ne ubaciš neku bezveznu temu i ostaviš u opcijama Napravi kopiju podrazumevane teme pod imenom:theme1 i poslije ovo theme1 koristi za eksperimente. Rekoh ti šta nije opasno dirati u temama...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

bellamy2

Branko resio sam tako sto sam sve izmenjao uspesno.  I pod novim nazivom se tema moze instalirati bez problema. Jednu temu sam prilagodio za dve igrice i obe funkionisu savrseno sa razlicitim imenima.  Oznacavam temu resenom.

Advertisement: