News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Közösségi modul, karakter kódolási probléma

Started by rumosdio, January 09, 2013, 02:07:32 PM

Previous topic - Next topic

rumosdio

Sziasztok!

Van egy új alkalmazás, hogy a közösségi oldalakon használt felhasználó neveddel be lehessen lépni az smf motorral hajtott oldalakra!

A telepítést megcsinálom minden szépen feltelepül működik is a közösségi modul!

Egy hibája van a modulnak, hogy a felhasználó neveknél hibás a karakter kódolás!

Az á betűből ez lesz -> ĂĄ

Szóval az ékezetes betűket rosszul kezeli le!

Próbálkoztam azzal, hogy notepad ++-al újra kódoltam a nyelvi fájlt UTF-8-ra de ez sem hozott megoldást!

Csomag innen tölthető le:

http://docs.oneall.com/plugins/guide/social-login-smf/#config

Akinek van ötlete a javításra azt szívesen meghallgatnám, de ötletek helyett jobban örülnék egy fix megoldásnak :)

novill

Ha már mindenképpen integrálni akarod a közösségi oldalakat ilyen szinten az oldaladba akkor használhatod ezt a kiegészítést is.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2322

Mivel nálunk a Facebook a leginkább elterjedt közösségi oldal így használhatod. Régebben én is használtam, de egyszer összeomlott miatta a rendszerem és mivel az ilyen csomagok nagyon sok helyre integrálódnak nagyon nehéz volt megtisztítani tőle a rendszert.

rumosdio

Miért rakjak fel 1 olyan modult amiről tudod, hogy összeomlik tőle a motor ? :)

Az új modul a karakter kódolást leszámítva stabilnak tűnik.

Másrészt megvannak jelölve a biztonsági mentéseim, és ha össze omlana a motor, tudom, hogy melyik mentéshez kell nyúlnom.

novill

Nekem egy év után ment tönkre, hiába raktam vissza a biztonsági mentést, hiszen adatbázisból is ki kellett szedni a módosításokat. Az pedig nem egyszerű ha nem akarsz elveszteni sok értékes hozzászólást.  ;)

rumosdio

Néztem az egyik angol kérdésnél, hogy azért jó néhány csomagot használsz, lehet, hogy az is az összeomláshoz vezetett nem?

Vagy esetleg egy kis külső segítség?!  :o

novill

Nem, a bejelentkezési modulnál volt a probléma. Mivel ezek a rendszerek összekötik a facebook és a fórum rendszereit. Azért sem jó megoldás a külső bejelentkezési modul, mert azt nem te felügyeled. Gondolj bele ha változtat valamit a facebook akkor az nálad is problémát okozhat.  ;)

Azzal én is próbálkoztam, hogy visszatöltöttem az előző adatbázist. (Persze előtte mentettem), az sem hozta rendbe. Én úgy döntöttem, hogy ennyit nem ér az egész.  :P

rumosdio

Ameddig nem tapasztalom a saját bőrömön úgy sem hiszem el :D :P

Csak működne már a modul :D

rumosdio


novill

Akkor végre tudod használni. Én továbbra sem fogok, mert pont a múlt héten volt megint változtatás a facen és ennek hála joomla oldalon modult kellett cserélnem. A fórumnál csak az ablakokat kellett átméreteznem.

The-One-Neo



Cserrobi

[nofollow]

[nofollow]

Advertisement: