News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Közösségi modul, karakter kódolási probléma

Started by rumosdio, January 09, 2013, 02:07:32 PM

Previous topic - Next topic

rumosdio

Sziasztok!

Van egy új alkalmazás, hogy a közösségi oldalakon használt felhasználó neveddel be lehessen lépni az smf motorral hajtott oldalakra!

A telepítést megcsinálom minden szépen feltelepül működik is a közösségi modul!

Egy hibája van a modulnak, hogy a felhasználó neveknél hibás a karakter kódolás!

Az á betűből ez lesz -> ĂĄ

Szóval az ékezetes betűket rosszul kezeli le!

Próbálkoztam azzal, hogy notepad ++-al újra kódoltam a nyelvi fájlt UTF-8-ra de ez sem hozott megoldást!

Csomag innen tölthető le:

http://docs.oneall.com/plugins/guide/social-login-smf/#config

Akinek van ötlete a javításra azt szívesen meghallgatnám, de ötletek helyett jobban örülnék egy fix megoldásnak :)

novill

Ha már mindenképpen integrálni akarod a közösségi oldalakat ilyen szinten az oldaladba akkor használhatod ezt a kiegészítést is.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2322

Mivel nálunk a Facebook a leginkább elterjedt közösségi oldal így használhatod. Régebben én is használtam, de egyszer összeomlott miatta a rendszerem és mivel az ilyen csomagok nagyon sok helyre integrálódnak nagyon nehéz volt megtisztítani tőle a rendszert.

rumosdio

Miért rakjak fel 1 olyan modult amiről tudod, hogy összeomlik tőle a motor ? :)

Az új modul a karakter kódolást leszámítva stabilnak tűnik.

Másrészt megvannak jelölve a biztonsági mentéseim, és ha össze omlana a motor, tudom, hogy melyik mentéshez kell nyúlnom.

novill

Nekem egy év után ment tönkre, hiába raktam vissza a biztonsági mentést, hiszen adatbázisból is ki kellett szedni a módosításokat. Az pedig nem egyszerű ha nem akarsz elveszteni sok értékes hozzászólást.  ;)

rumosdio

Néztem az egyik angol kérdésnél, hogy azért jó néhány csomagot használsz, lehet, hogy az is az összeomláshoz vezetett nem?

Vagy esetleg egy kis külső segítség?!  :o

novill

Nem, a bejelentkezési modulnál volt a probléma. Mivel ezek a rendszerek összekötik a facebook és a fórum rendszereit. Azért sem jó megoldás a külső bejelentkezési modul, mert azt nem te felügyeled. Gondolj bele ha változtat valamit a facebook akkor az nálad is problémát okozhat.  ;)

Azzal én is próbálkoztam, hogy visszatöltöttem az előző adatbázist. (Persze előtte mentettem), az sem hozta rendbe. Én úgy döntöttem, hogy ennyit nem ér az egész.  :P

rumosdio

Ameddig nem tapasztalom a saját bőrömön úgy sem hiszem el :D :P

Csak működne már a modul :D

rumosdio


novill

Akkor végre tudod használni. Én továbbra sem fogok, mert pont a múlt héten volt megint változtatás a facen és ennek hála joomla oldalon modult kellett cserélnem. A fórumnál csak az ablakokat kellett átméreteznem.

The-One-Neo



Cserrobi

[nofollow]

[nofollow]

Advertisement: