News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Upgrade i błąd Nie można załadować szablonu 'main_above'.

Started by snecz, January 22, 2013, 07:10:01 PM

Previous topic - Next topic

snecz

Witam,
od 2006 roku mam zainstalowane forum smf. W międzyczasie udało mi się zrobić jakąś aktualizację ale zatrzymałem się chyba na wersji 1.15. Dzisiaj od kilku godzin walczę z aktualizacją smf do najnowszej wersji i pomimo wielu problemów prawie się udało. Prawie bo ma dwa następujące problemy:
1. Częściowo brak jest polskich znaków.
2. Czasami (nie zawsze ale w szczególności po nieudanych próbach logowania) pokazuje się ekran Nie można załadować szablonu 'main_above'.
Strona: http://www.powisle.waw.pl/forum
Wielkie dzięki za pomoc.

impreza

Obecnie jest 2.0.3 - krzaki to wina ustawienia kodowania w bazie danych. Zmień na polish utf - czy jakie masz instalowane bo nie wiem czy utf czy iso.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

snecz

Udało się naprawić ten komunikat. Wszystko jest w porządku po usunięciu w panelu administracyjnym innych tematów poza default.
Pozostał jeszcze problem krzaczków. Przekonwertowałem kodowanie na utf-8, wgrałem polski utf-8 ale nadal są krzaczki. Co jeszcze można zrobić?

impreza

Chodzi o bazę danych trzeba tam ustawić kodowanie tabel
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Nolt

Przekonwertuj encje w panelu Administracyjnym, było kilka tematów o tym na polskim forum o SMF.

snecz

Dzięki za sugestie.
Jak patrzę w phpmyadmin to część tabel ma kodowanie latin2_general_ci a część utf8_general_ci.
Spróbowałem też z tymi encjami ale to nic nie dało.
Co jeszcze mogę spróbować?

impreza

Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.



Advertisement: