А добър ден. Търся спец по модове.

Started by Gogo123, February 21, 2013, 10:36:11 AM

Previous topic - Next topic

Gogo123

Пичове имам наистина голям проблем. Имам нужда от 2 - 3 мода дето ми стана ясно че никъде ги няма. Моля ви за контактна информация на лични или тук във форума на човек, който наистина може да направи свестни модове за SMF. Моля да не ми препоръчвате хора дето не сте сигурни че ще свършат работа. Става дума приблизително за:

1. Специална оценъчна система за коментари и топици.
2. Специална добавка към портал за линкове към раздели във форума, но в полуразгърнат вид.
3. Мод, който да приема за атач само картинки и веднага да ги визуализира в пълен размер с ограничения в размера за да не разбива формата на форума.

Благодаря предварително.

П.С.
Ако все пак четете това, искам дебело да подчертая че КАПЧАТА е под всякаква критика, вече 5 минути се опитвам да разчета какво ми пише, бахти!!!

Hristo

Ако става дума за смф 2 третото е възможно без никакви допълнителни модове, като зададеш разрешените за качване файлови формати и изключиш показването на умалени изображения. Така се показват изображенията в пълния им размер. Остава да дефинираш в index.css на облика желания максимален размер на изображенията, за да не се появяват хоризонтални плъзгачи.

След това по желание може да инсталираш някой от тези модове:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3303
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2518

Относно оценъчната система аз не съм привърженик на оценяването и затова не съм запонат с модовете, но знам, че този е с най-големи възможности:
http://www.smfpacks.com/page/sa=facepunch

П. П. Капчата наистина е трудна. Има цяла тема по този въпрос, но за такъв голям и многоезичен форум, засега няма по-добро решение. Ползвай звуковото прочитане. Когато направиш 10 поста капчата се маха.

Gogo123

Quote from: Hristo on February 21, 2013, 11:26:45 AM
Ако става дума за смф 2 третото е възможно без никакви допълнителни модове, като зададеш разрешените за качване файлови формати и изключиш показването на умалени изображения. Така се показват изображенията в пълния им размер. Остава да дефинираш в index.css на облика желания максимален размер на изображенията, за да не се появяват хоризонтални плъзгачи.

Сигурен ли си че ми говориш за атач менюто? Ако да, моля те да ме упътиш къде в админ панела се прави това?

Това със звука на капчата наистина помага - мерси!

Hristo

Ако правилно разбирам искаш прикачените към постовете снимки да се виждат в пълния им размер. Ако е така това, което ти трябва е на скрийн шота:

Gogo123

Благодаря, успях наполовина. Моля те за малко повече помощ по тази част:

Quote from: HristoОстава да дефинираш в index.css на облика желания максимален размер на изображенията, за да не се появяват хоризонтални плъзгачи.

Файла го намерих, отварям с нотепад++, но незнам къде да бутна.....


Hristo

Добави например (може да го промениш според нуждите ти) този код:

.attachments img {
    height: auto;
    max-width: 100%;
}


Ако ти се струва, че са много нагъсто, то тогава го смени с този код:

.attachments img {
    height: auto;
    margin: 20px 0 3px;
    max-width: 100%;
}
.attachments a img {
    margin: 0 !important;
}


Така размера на снимките ще се нагажда към резолюцията на мониторите. Проблемът е, че потребителите няма да могат да видят пълния им размер. За тази цел служат модовете, които посочих по-нагоре (има и други, които ще свършат работа, но тези ми харесват най-много). Ако инсталираш някой от тях най-вероятно ще се наложи промяна в кода, но само ако избереш да ползваш втория код.

Gogo123

Благодаря много. Трета точка може да се каже е решена!

Все още търся човек за 1 и 2 точка от началния пост. Работата е сериозна.

@Bogo

Quote from: Gogo123 on February 22, 2013, 01:26:41 AM
Благодаря много. Трета точка може да се каже е решена!

Все още търся човек за 1 и 2 точка от началния пост. Работата е сериозна.


Здравей Gogo123, кажи за какво става въпрос, защото така ни държиш в небрано лозе, ще се заплаща ли тази работа и как?

Gogo123

Разбира се срещу заплащане. Не ми се обеснява на дълго и широко точно за какви функции става въпрос, все пак е ноу хау :)
Това, което знам със сигурност е че трябва доста опит в PHP и много желателно опит със SMF.
За оценъчната система трябва да се пише мод по изцяло зададени от нас правила. А за другото най-вероятно трябва да се редактира някой портал или да се пише нещо от нула.

Advertisement: