Ravnoteža opterećenja

Started by .NoName., March 21, 2013, 04:37:29 AM

Previous topic - Next topic

.NoName.

Može li mi neko reći šta je to ravnoteža opterećenja, za čega služi i kako je najbolje podesiti?

rocknroller

Zamisli veliki bager koji tovari jedan veliki kamen, e sad treba ga natovariti u sredinu da bi opterećenje stavio u ravnotežu. Eto to je Ravnoteža opterećenja.

.NoName.

Znam ja šta znači ravnoteža, ali meni stoji negde 1.5 negde 2.5 i tako tu i tamo i na kraju 40. :D

Ne znam jel to mora biti svugde isto i ako mora, koliko isto? 1,2,3,4?

Branko.

Tako je po defaultu namješteno i nema potrebe dirati ako nemaš pritužbi od strane članova na neku od funkcija datih u podešavanjima opterećenja onemogućava njeno normalno korišćenje uz generisanu poruku.
Primjer:
Član želi da pregleda svoje poruke ili koristi pretragu i  dobije poruku: "An Error Has Occurred! Due to high stress on the server, the search function has been automatically and temporarily disabled.  Please try again in a short while." Znači da je u tom trenutku vrijednost Threshold to disabling showing user posts (Prag za onemogućavanje prikazivanja poruka korisnika) ili Threshold to disabling search (Prag za onemogućavanje pretrage) prekoračena. Može značiti da je više korisnika pristupalo search opciji istovremeno a vjerovatnoća da se to češće događa je minimalna. To se npr. dešavalo na ovom forumu što je i razumljivo kad se uzme u obzir ukupan broj registrovanih i uopšte online korisnika.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.


Advertisement: