News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Ταξινόμηση topics

Started by G6, May 29, 2013, 01:59:49 PM

Previous topic - Next topic

G6

 Γεια σας παιδιά  :D
Είμαι καινούριος εδώ και έχω μια μεγάλη απορία σχετικά με την ταξινόμηση των topics. Οι μόνοι διαθέσιμοι τρόποι ταξινόμησης είναι Subject, Started by, Replies, Views και Last post. Υπάρχει η δυνατότητα να ταξινομούνται με τις θετικές/αρνητικές ψήφους; Μπορείτε να δείτε αυτό εδώ το post:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=318290.msg3553139#msg3553139

Ελπίζω και νομίζω πως καταλάβατε τι ζητάω. Είναι δυνατόν να το προγραμματίσω αυτό μόνος μου(scripting); ή μόνον ο δημιουργός αυτού του mod μπορεί;

vkot

Κάτι παρόμοιο θα ήθελα κι εγώ. Έχω γράψει σχετικά: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=464537.msg3521872#msg3521872

Το mod που αναφέρεις, είναι για βαθμολογία post, όχι topic.

Μπορείς κάλλιστα να μετατρέψεις το mod, αλλά για να ρωτάς σημαίνει ότι δεν γνωρίζεις PHP (τουλάχιστον όχι αρκετά καλά), οπότε απλά προσπάθησε να πείσεις τον δημιουργό για να ασχοληθεί.

For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

G6

Quote from: vkot on May 30, 2013, 07:04:54 AM
Το mod που αναφέρεις, είναι για βαθμολογία post, όχι topic.
Αυτό τέλος πάντων  :) πόσο δύσκολο είναι να υλοποιηθεί αυτό που ζητάω;

Quote from: vkot on May 30, 2013, 07:04:54 AM
Μπορείς κάλλιστα να μετατρέψεις το mod, αλλά για να ρωτάς σημαίνει ότι δεν γνωρίζεις PHP (τουλάχιστον όχι αρκετά καλά)
Είχα ασχοληθεί με PHP αλλά τα παράτησα πολύ νωρίς και ασχολήθηκα πιο πολύ με σχεδιασμό ιστοσελίδων (CSS).

Quote from: vkot on May 30, 2013, 07:04:54 AM
απλά προσπάθησε να πείσεις τον δημιουργό για να ασχοληθεί.
Μόνο ο δημιουργός του mod μπορεί να το κάνει;

vkot

Όπως θα δεις στη συζήτηση όπου συμμετείχα, κάποιος το έχει κάνει ήδη. Εγώ δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ να το κάνω για το δικό μου φόρουμ, αλλά αναγκαστικά πρέπει να το κάνω γιατί μου είναι πολύ χρήσιμο.

Όποιος γνωρίζει από PHP και τα ενδότερα του SMF, μπορεί να το κάνει. Ο δημιουργός του mod μπορεί πιο εύκολα, επειδή... είναι ο δημιουργός του mod!
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: