Pomoc oko nekoliko osnosvnih stvari....

Started by Infinity7, April 08, 2013, 10:45:49 AM

Previous topic - Next topic

Infinity7

1. Kako dodati top 10 stats kao na slici: http://www.dodaj.rs/f/1E/KZ/4Tq4CF60/1.jpg [nofollow] (Ovo je vbull**** forum, da li tako nesto uopste ima za smf?)

2. Zelim da:
Umesto imena fonta prikaze i izgled tog fonta npr: courier
Umesto velicine fonta da prikaze velicine brojeva npr: 1 2  3 itd.

Umesto da izbacuje kodove npr:    samo treba da se oznaci i da se pise npr kao na slici: http://www.dodaj.rs/f/t/hL/3DGLEE2y/1.jpg [nofollow] (ovo je takodje sa vbulle*** foruma, da li tako nesto ima i za SMF?)


Toliko za sad :)

Infinity7

Setio sam se jos jednog.

Kako da dodam jos nesto kod registracije, primer
summoner ime:       
datum rodjenja:
pol:     
konekcija preko fb-a
i jos nesto, ovde  http://www.dodaj.rs/f/1G/Fr/33hhbL2N/1.jpg [nofollow]

Skipper.

1. Možeš recimo da probaš sa ovom modifikacijom
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3597
2.Klikni na ovu ikonicu prilikom pisanja poruka (poslednja desnu u paleti bbc kodova) i dobićeš to što želiš.
3.Odeš u admin panel pa u Osnovne mogućnosti gde treba da uključiš Napredna polja u profilu. Potom odeš na Mogućnosti i opcije/Polja u profilu i dodaješ šta hoćeš.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Infinity7

Za ovo 2. zelim da to bude za stalno, znaci da je uvek tako, da je podrazumevano, i za jos 1 mi nisi rekao, kako umesto font face, font size, umesto da kod brojeva pise 8pt 10pt itd, ja zelim da se vide velicine, znaci umesto da pise 8pt, ja zelim da se prikaze velicina 1 pa umesto da pise 10pt ja zelim 2 itd.
Za fontove sam vec napisao.

Za ovo ostalo ste mi jako pomogli :)

Sad zelim nesto novo:
Zelim da mi ovako izgleda profil u postu nekom, znaci sve ovako da je u tabeli, a ne kao kod mene na forumu:
Slika: http://www.dodaj.rs/f/1G/9G/10EuJkO9/1.jpg [nofollow]
Moj forum: http://lolasisrbija.talk4fun.net/ [nofollow] (U prvom forumu sam pisao, pravila)

Skipper.

Za ovo pod 1 treba da izmeniš string u jeziku koji koristiš na forumu. Neznam napamet gde se to nalazi, morao bih da proverim. A možda se menja i u samom kod, neka me ispravi neko od kolega ako grešim.
Za ovo pod 2 ideš u admin panel pa potom Podešavanje/Teme i izgledi.../Opcije članova/pronađi temu koju koristiš pa idi na opciju Resetuj podrazumevane opcije za ovu temu i čekiraj ovo Prikaži WYSIWYG editor na strani za slanje poruka
Ovo pitanje što se odnosi na post profil. Možda ti ovo pomogne
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2524
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Infinity7

Mozes li mi napisati tacnije gde? Za 1.
2. hvala ti, sve je ok
3. za profil. Ja instaliram sve lepo ali nece da proradi, odnosno da izmeni izgled, sta da radim? Tacnije, instalira se samo na osnosvnu temu SMF Default Theme - Curve

KaJzEr 283

Kada si instalirao mod je si oznacio na dnu da fajlove iz moda kopira u tvoju temu?

Infinity7

Eto to sam zaboravio, hvala ti ;)

Ima li neko pomoc za ovo 1.?

Branko.

Šta je br.1? Najnovije poruke na vrhu foruma? Najsličniji mod je onaj koji ti je Skipper predložio.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Infinity7

Za ovo 2. zelim da to bude za stalno, znaci da je uvek tako, da je podrazumevano, i za jos 1 mi nisi rekao, kako umesto font face, font size, umesto da kod brojeva pise 8pt 10pt itd, ja zelim da se vide velicine, znaci umesto da pise 8pt, ja zelim da se prikaze velicina 1 pa umesto da pise 10pt ja zelim 2 itd. Za fontove sam vec napisao. Ovo je bilo moje pitanje


QuoteZa ovo pod 1 treba da izmeniš string u jeziku koji koristiš na forumu. Neznam napamet gde se to nalazi, morao bih da proverim. A možda se menja i u samom kod, neka me ispravi neko od kolega ako grešim.
A ovo je napisao skiper pa sam zato napisao 1. Za ovo mi i treba pomoc...

Skipper.

Quote from: Branko. on April 11, 2013, 08:35:36 AM
Šta je br.1? Najnovije poruke na vrhu foruma? Najsličniji mod je onaj koji ti je Skipper predložio.
Ono što on želi je da kada ode npr. na veličinu fonta u padajućem meniju umesto 8pt, 10pt stoji ovako 8,10...
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Branko.

A to, a ja gledao njegov prvi post.  :)
To će biti u Themes\default\GenericControls.template.php // Font sizes anyone?
if (!isset($context['disabled_tags']['size']))
echo ',
{
sType: \'select\',
sName: \'sel_size\',
oOptions: {
\'\': ', JavaScriptEscape($txt['font_size']), ',
\'1\': \'8pt\',
\'2\': \'10pt\',
\'3\': \'12pt\',
\'4\': \'14pt\',
\'5\': \'18pt\',
\'6\': \'24pt\',
\'7\': \'36pt\'
}
}';


Ukloniti ove "pt" dodatke
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.


Branko.

To vjerovatno iziskuje više izmjena. Pretpostavljam u editor.js i GenericControls.template.php
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Branko.

Evo i kako:
Themes/default/GenericControls.template.php
Nađi:
<select name="%selectName%" id="%selectId%" style="margin-bottom: 1ex; font-size: x-small;">
Zamijeni sa:
<select name="%selectName%" id="%selectId%" style="margin-bottom: 1ex; font-size: x-small; height: 20px;">

Themes/default/scripts/editor.js
Nađi:
for (var sSelectValue in oCurButton.oOptions)
// we've been through this before
if (sSelectValue != '')
sOptions += '<option value="' + sSelectValue.php_htmlspecialchars() + '">' + oCurButton.oOptions[sSelectValue].php_htmlspecialchars() + '</option>';

Zamijeni sa:
for (var sSelectValue in oCurButton.oOptions)
{
                // we've been through this before
                if (sSelectValue != '')
                {
            var optionStyle = '';
   
    if (oCurButton.sName == 'sel_color')
        optionStyle = 'style="color: ' + sSelectValue.php_htmlspecialchars() + ';"';
    else if (oCurButton.sName == 'sel_size')
        optionStyle = 'style="font-size: ' + oCurButton.oOptions[sSelectValue].php_htmlspecialchars() + ';"';
    else if (oCurButton.sName == 'sel_face')
        optionStyle = 'style="font-family: ' + sSelectValue.php_htmlspecialchars() + ';"';   
   
    sOptions += '<option value="' + sSelectValue.php_htmlspecialchars() + '" ' + optionStyle + '>' + oCurButton.oOptions[sSelectValue].php_htmlspecialchars() + '</option>';
                }
           }

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: