Database

Started by [RMS]Yakuza, April 23, 2013, 09:21:55 AM

Previous topic - Next topic

[RMS]Yakuza

Buna ziua ,.

Am o baza de date
Fisierul e SQL

si nu reusesc sa o pun in phpmyadmin

imi da aceasta eroare :


Errore
Query SQL:

INSERT INTO smf_log_search_subjects
VALUES (

'��n', '2744');

Messaggio di MySQL:

#1062 - Duplicate entry '2744' for key 'PRIMARY'


Se poate ceva?

[RMS]Yakuza

Raspunde care-va???

Nici moderatorul acestei sectiuni ??
???

Relyana

Selecteaza tabelul "smf_log_search_subjects" si da click pe Empty pentru a-l goli inainte de a importa backup-ul bazei de date.

Daca aceasta nu este singura eroare privind valorile duplicate in baza de date, te rog sa tii cont de urmatoarele reguli generale:


  • Alege Custom - display all possible options cand vrei sa faci un backup al bazei de date
  • Pentru a salva in mod corect o copie de siguranta a bazei de date ar trebui sa selectezi in phpmyadmin sintaxele IF... DROP TABLE, CREATE TABLE si INSERT.
  • Daca fisierul tau de backup .sql contine sintaxele "INSERT", va trebui sa golesti tabelele noii baze de date inainte de a importa copia de siguranta a bazei de date (Empty).
  • Daca fisierul tau de backup .sql contine sintaxa "CREATE TABLE", dar nu contine "DROP TABLE", selecteaza toate tabelele noii baze de date (da click pe Check All), iar din lista de tip drop-down With selected selecteaza Drop.


Am rugamintea sa citesti instructiunile din topicul Ajutaţi-ne să vă ajutăm pentru a ne putea oferi detalii concrete privind problemele cu care te confrunti.
In acest caz de exemplu nu pot decat sa presupun ca eroarea de mai sus este singura cu care te confrunti la importul copiei de siguranta a bazei de date, desi cel mai probabil este doar prima eroare afisata dintr-o lista mai mare.

Advertisement: