HTML i CSS validator

Started by Herr Kaufmann, July 18, 2006, 02:53:12 PM

Previous topic - Next topic

Herr Kaufmann

Pitanje - kako sam css modificirao u skladu sa standardima, kod checkiranja html koda foruma, uvijek dolazi do prikaza nekoliko warninga ili nešto slično. Da li je moguće neke greške ispraviti sam ili treba pričekati neku buduću verziju foruma koja će biti 100% tip-top. Evo, vidim da čak niti ova stranica nije 100% x/html ispravno kodirana.

Bernard T.

Nisam nikad pokušavao validirat jer me ionako iritira ignoriranje standarda od strane nekih browsera, prvenstveno IE. Većinu HTML-a možeš kontrolirat preko skinova pa se time možeš pozabaviti..
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Herr Kaufmann

Istina - meni je sve 100% ispravno kod css-a. No ono što mene zanima - forum u nekim stvarima po "defaultu" nije 100% html valid, pa me zanima da li se to može nekako srediti.

Da li je RC2 po tom pitanju bolji od verzije 1.x.x. ?

Bernard T.

Pa eto, instaliraj negdje RC2 i onda možeš na njemu testirati validaciju, codepage itd.  ;)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

gog

Quote from: Herr Kaufmann on July 31, 2006, 06:55:35 PM
Istina - meni je sve 100% ispravno kod css-a. No ono što mene zanima - forum u nekim stvarima po "defaultu" nije 100% html valid, pa me zanima da li se to može nekako srediti.

Da li je RC2 po tom pitanju bolji od verzije 1.x.x. ?

1.1 RC3 je sasvim solidan. Za ove druge nisam gledao. No moram priznati da me dosta smeta odnos developera ili bolje reči nedostak istoga na ovom forumu (vidi zadnjih par postova na forumu)...

Bernard T.

Quote from: gog on August 04, 2006, 08:05:59 AM
...No moram priznati da me dosta smeta odnos developera ili bolje reči nedostak istoga na ovom forumu (vidi zadnjih par postova na forumu)...

vidi, ovaj projekt je vrlo zahtjevan, DevTeam ulaže velike napore da svaki release bude siguran i stabilan, što je za sada i vrlo dobro uspjevalo, za usporedbu s nekim drugim sličnim Open Source projektima, pogotovo forumskim. Zato se i DevTeam ne želi uključivati niti gubiti vrijeme na nebitne i marginalne postove kojih je na desetke svakog dana... Smatram da DevTeam radi odličan razvoj i to je njihova jedina zadaća.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

gog

OK, ali radi se o temi u  SMF Coding Discussion koja u subjectu ima error :)

Uglavnom, vezano je i uz ovu temu -> http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=102462.0

Herr Kaufmann

Quote from: gog on August 04, 2006, 11:31:55 AM
OK, ali radi se o temi u  SMF Coding Discussion koja u subjectu ima error :)

Uglavnom, vezano je i uz ovu temu -> http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=102462.0

E točno na to mislim! Baš me zanimalo kako to popraviti. Znači taj problem se javlja i u RC2/3?

btw.-još jedna stvar na koju sam naišao. Kada otvorim određeni podforum i izlistaju mi se teme, tj. topic.ovi, validator mi javlja ovaj error za svaki pojedini topic -
<a href="http://catalyst-group.info/board/index.php?PHPSESSID=d897588af9897b45d14b460ff9db239b&amp;topic=577.0">Poisonblack - Lust Stained Despair</a>  <span class="smalltext"></span></td>

QuotePoisonblack - Lust Stained Despair
-> ime topica.

Validator mi javi ovo-
Quoteline 94 column 156 - Warning: trimming empty <span>
Quotetrimming empty <...>
Cause:

A tag is empty or just containing spaces. Space are ignored, due that introduction spaces are trimmed in HTML.  This tag is probably really empty or it can be due to a previous error. Tidy is trying to correct the tags of the page.

This can also be a side effect of a tag being implicitely closed by another one just following.
Solution:

Remove the tag.

gog

Taj "error" ti se javlja jer nemaš niti jednu temu u tom podforumu - unutar tih <span> tagova ti je link na zadnji post, autora i vrijeme zadnjeg posta...

Herr Kaufmann

Nisam te baš skužio točno...   :-\

gog

OK; krivo sam pretpostavljao. To ti se javlja zato što na recimo http://catalyst-group.info/board/index.php?PHPSESSID=987bb85d6916172ec4648e8a6cee84c9&board=1.0 dio tema ti ima više stranica pa su linkove na razne stranice smješteni unutar <span class="smalltext"><< 1 2 3 >></span>, a tamo gdje imaš samo jednu stranicu imaš <span class="smalltext"></span> .

Stvar je u temi koju koristiš...

Herr Kaufmann

Yep, sad mi je jasnije.  ;)

Samo pitanje - kako to popraviti?

gog


Advertisement: