اشتراک تجربیات سئو در خصوص اس ام اف

Started by mehrtadbir, May 26, 2013, 01:36:34 AM

Previous topic - Next topic

mehrtadbir

سلام دوستان

من به موارد زیادی در مورد سئو برخوردم به نظرم رسید اگر دوستان مشارکت کنند بعضی مسائل سئو اس ام اف رو اینجا به اشتراک بگذاریم

اول خودم شروع می کنم

من روی روت اصلی سایت جوملا نصب کردم و در یک پوشه اس ام اف
حالا متوجه شدم ورودی گوگل من خیلی زیاد متاثر از این سایت جوملایی است.

مثلا با یه تغییر کوچک در نام این سایت جوملایی ورودی فروم از گوگل تغییر و کاهش پیدا می کنه
یا چند وقت پیش بخاطر امنیت جوملا و یک افزونه که از یکی از سایتها دانلود و نصب کردم یک پنجره 100*100 آیفریم در گوشه سمت چپ اومد و وقتیتا این مشکل رو برطرف کنم دوباره کلی افت بازدید داشتم

و خیلی مشکلات دیگه که اگر دوستان همراهی کنند در موردشون تو بحث سئو تبادل نظر کنیم

با تشکر
تالار گفتگوی تخصصی متا    دفتر تلفن مشاغل   سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل     شبکه تجارت الکترونیک البرز

mehrtadbir

سروران عزیز
Mr.pedram , mrtarkhan , sajjad

لطفا همراهی کنید

بنده موضوع دیگری را نیز درگیر هستم
در تاپیکهای زیادی شکل استفاده از
robots.txt
را بدون
/
راهنمایی کرده اند
برای مثال
Disallow: *action=credits
در این ارسال http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=497565.msg3491592#msg3491592
یا 
Disallow: *wap
Disallow: *wap2
در ارسال http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=498048.msg3496757#msg3496757
در صورتیکه مطالب زیادی وجود دارد که دستورات این فابل باید / را داشته باشند

با تشکر از همه
تالار گفتگوی تخصصی متا    دفتر تلفن مشاغل   سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل     شبکه تجارت الکترونیک البرز

mrtarkhan

متاسفانه بنده در این زمینه تخصص ندارم، اما تا جایی که بتونم خوشحال می شم به اطلاعاتم اضافه بشه. خود اس ام اف قابلیت هایی مث html کرردن فرمت آدرس ها رو داره. بسته هایی هم برای مباحث سئو توسط کاربران عزیز ایجاد شده که از جمله عبارت اند از:

A SMFPacks SEO Mod
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3082

Pretty URLs
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636

SEO sitemap and XML sitemap
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3393

SMF Canonical Tag
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1644
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=139394

و خیلی بسته های دیگه ای هم هستند.
بعضی مباحث سئو اجتماعی هست! یعنی بر می گرده به نوع مدیریت شما و تشویق کاربرانتون و فرهنگ سازی در بین اونها. این خیلی مهمه تا اینکه یه بسته نصب کنید که به زور به موتور جستوجو بفهمونید که رتبه ی سایتتون بالاست. برای تنظیم ربات هم اون موردی که ذکر کردید مشکلی نیست. شما می تونید از / استفاده کنید. اما آدرس کامل رو بنویسید یا از ستاره استفاده کنید تا به موتور بفهمونید فرقی نداره پشت سر کلمه ی wap چی هست اما هر آدرسی که به wap ختم شد رو ایندکس نکن اما معمولا موتور های نفهمی مث گوگل باز هم اینکارو می کنن!
شما از همون آدرس کامل استفاده کن مثل کد زیر:

User-agent: *
Disallow: /index.php?action=admin
Disallow: /index.php?action=profile
Disallow: /index.php?action=help
Disallow: /index.php?action=login
Disallow: /index.php?action=logout
Disallow: /index.php?action=pm
Disallow: /index.php?action=post
Disallow: /index.php?action=printpage

ستارره جلو یوزر ایجنت به معنی این هست که برای تمام ربات ها این رو تنظیم کن، شما می تونید اسم ربات مورد نظر رو بنویسید. مثلا به جا ستاره بنویسید Googlebot یا هر رربات دیگه.
این کد خیلی خیلی کم و ضعیفه شما باس کاملش کنید.
هر پرسش خردمند، نيمي از پاسخ را در خود دارد.((سليمان ابن گاويرول))

mehrtadbir

Quote from: mrtarkhan on June 07, 2013, 02:42:22 AM

متاسفانه بنده در این زمینه تخصص ندارم، اما تا جایی که بتونم خوشحال می شم به اطلاعاتم اضافه بشه. خود اس ام اف قابلیت هایی مث html کرردن فرمت آدرس ها رو داره. بسته هایی هم برای مباحث سئو توسط کاربران عزیز ایجاد شده که از جمله عبارت اند از:
ضمن تشکر از توجه شما
هدف بنده نیز این است که از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم

در مورد استفاده از اچ تی ام ال در پایان لینک و روشن بودن این امکان در اس ام اف نیز توصیه موکدی وجود ندارد
تجربه برخی دوستان مبنی بر مفید بودن آن است برخی نیز انرا بی فایده می دانند
مانند بسیاری از قواعد شاید هم این موضوع زمانی برای گوگل با اهمیت بوده ولی الان دیگر نیست
اما اینکه بسیار مهم است اگر قرار است از آن استفاده کنیم از ابتدا تصمیم بگیریم که باشد یا نباشد زیرا استفاده از ان در نیمه راه باعث می شود لینکهای ما به هر دو شکل باشد و این یعنی دابلیکیت تگ

Quote from: Kindred on February 22, 2013, 06:44:55 PM
oh, you have the silly "sef" turned on, don't you?   turn that off. Having html at the end of the url does nothing and just confuses matters.

نهایتا خوشحال خواهم شد نظر سایر دوستان را نیز بدانم

Pretty URLs
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636
همانطور که در بالا عرض کردم به نظر نمی رسد این بسته نیز خیلی مفید باشد
زیرا خود اس ام اف لینکهای خود ریرایت نکرده است یا اگر کرده لینکهای فروم ما نیز همانند لینکهای خود اوست
.

به نظر بنده استفاده از این مد سودمند نیست زیرا شما را درگیز دابلیکیت تگ خواهد کرد و ادامه دادن با این بسته به معنای کاهش ارزش صفحات شما مادامیستکه ادامه می دهید

SMF Canonical Tag
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1644
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=139394
این مد نیز دیگر نیاز نیست زیرا بصورت پیشفرض دراس ام اف ورژن 2 قرار داده شده است

A SMFPacks SEO Mod
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3082
در مورد این مد نیز بنده بررسی های زیادی انجام داده ام
رزومه
Nibogo
را بررسی کرده ام
نظرات دیگران را در مورد ایشان خوانده ام
مد ایشان را با افزونه های مختلف سولوشنهای دیگر مانند
phpbb و  joomla
بررسی کردم
هر چند جوملا و اس ام اف دارای کارایی یکسان نیستند اما عملکرد و اهداف
seo و sef
ذر یک راستاست
مجموعا به نظر حقیر امکانات مقدماتی دارد و با استفاده از چند مد رایگان می توان تمامی امکانات آنرا بدست آورد

بعضی مباحث سئو اجتماعی هست! یعنی بر می گرده به نوع مدیریت شما و تشویق کاربرانتون و فرهنگ سازی در بین اونها. این خیلی مهمه تا اینکه یه بسته نصب کنید که به زور به موتور جستوجو بفهمونید که رتبه ی سایتتون بالاست.
در تایید فرمایش شما باید عرض کنم همانطور که فرمودید بخشی از مباحث سئو خارجی هستند و بخشی داخلی
موردی که از باب شبکه های اجتماعی فرمودید بله سئوی خارجی هستند هر چند از آنجا که اکانت وب مستر نیز یکی از پارمترهای سئوی داخلیست با میزان فعالیت این اکانت در شبکه های اجتماعی ارتباط مستقیم دارد و به نوعی گوگل در حال پیاده سازی قواعدیست که شما را به سمت شبکه اجتماعی و مجموعه خدمات خود بیشتر بکشاند ( مجبود کند ) اما در این مجال بیشتر مد نظر بنده سئوی داخلی و میزان استاندارد سازی لینکهاهای سایتمان است

بسیار علاقه مندم در یکتا سازی لینکهای خود کار کنیم
و خوشحال خواهم شد دوستان عزیز دیگر مشارکت کنند

mrtarkhan

درر مورد زیبا کردن آدرس ها با pretty url یا html کردن اونها حق با شماست و واقعا به درد نمی خوره و به نظر خود بنده هم همون فرمت اصلی اس ام اف از همه بهتر هستش. اما در مورد اینکه فرمتش اچ تی ام ال باشه به خاطر اینکه ربات ها اون رو به صورت یک صفحه ی ایستا در نظر می گیرند همون بارر اول ایندکس می کنند، مگه اینکه جدیدا ربات ها رو پیشرفته تر کرده باشند و بتونه صفحات رو تشخیص بده که صفحه پویا هست یا یک صفحه ی ایستا هستش. البته فک کنم اینجوری شده و ربات بای ایندکس کردن چندباری سر میزنه اگه تغییری نبود بعد ایندکس می کنه، دیگه گول این روش رو نمی خورن.

Quoteبه نظر بنده استفاده از این مد سودمند نیست زیرا شما را درگیز دابلیکیت تگ خواهد کرد و ادامه دادن با این بسته به معنای کاهش ارزش صفحات شما مادامیستکه ادامه می دهید
با تنظیم درست ربات و منع اون از ایندکس کردن، و شناسوندن آدرس صفحه ای که نقشه سایت در اون قرار گرفته این مشکل نباید پیش بیاد. باز هم می گم نباید پیش بیاد نه اینکه خودم تست کرده باشم و پیش نیومده. حالا جالب اینجاس خود گوگل می گه اگه دسترسی ربات رو قط کنید ربات نمی فهمه که این صفحه یه ورژن مشابه داره و نباید ایندکس بشه! بهترین روش استفاده از کد زیر:
[/font]

<link rel="canonical" href="http://www.example.com/dresses/greendress.html">

طبق گفته خودشون البته.  :)

در کل تنها روش اینه که یا به کلی نذاری ربات وارد صفحه بشه، یا از تگ کانونیکال استفاده کنی، البته فعلا من این دو روش رو بلدم

اینم در مورد نقشه سایت بد نیست که تو وبلاگی که در مورد سئو بود پیدا کردم:
QuoteIf you find you have duplicate content as mentioned above, can you help search engines understand your site?
First, no worries, there are many sites on the web that utilize URL parameters and for valid reasons. But yes, you can help reduce potential problems for search engines by:

1. Removing unnecessary URL parameters -- keep the URL as clean as possible.

2. Submitting a Sitemap with the canonical (i.e. representative) version of each URL. While we can't guarantee that our algorithms will display the Sitemap's URL in search results, it's helpful to indicate the canonical preference.

mehrtadbir

ضمن تشکر از توجه و مشارکت شما

بر اساس اطلاعاتی که از صاحبان اطلاع از سئو گرفتم در سایتهایی که در مورد سئو مطلب منتشر می کنند که البته سعی کردم از سایتهای مشهور خارجی باشد و مطالبشان را دنبال می کنم اینطور عنوان شده که گوگل توان تشخیص و انالیز لینکهای پویا را نیز دارد و لینک های استاتیک مزیت قابل تخصیصی در این مورد ندارد لینکهای خود این فروم را بررسی بفرمایید
به نظر بنده این موضوع باتوجه به بخش گوگل پارامتر در گوگل وبمستر کاملا منطقیست
زیرا اگر برخورد کرده باشید برای مثال همین لینکهای اس ام اف را با توجه به کلمه
board
جدا می کند و موارد دیگری از این دست
و شخصا استفاده از لینکهای بدون اچ تی ام ال را انتخاب نموده ام و حتی در سایتهای دیگرمان نیز در حال اعمال هستیم
حداقل اینکه خود لینک هم کوتاه تر و فرندلی تر می شود.

در مورد مد
بنده استفاده کرده ام
تنظیم خاصی هم ندارد البته می توان با دستورات مختلف در پارامتریک کردن یو آر ال ها جلوی مشکلات را گرفت اما بسته های دیگر این مشکل را بوجود نمی اورند که لازم به حل آن باشد

اینکه فرمودید کانونیکال راه مناسبی است شکی نیست اما آن برای لینکهای تکراریست مثلا از یک محصول چند رنگ داشته باشیم یا سایت چند زبان باشد

<link rel="canonical" href="http://www.example.com/dresses/greendress.html">
در سایتهایی که مثلا هفته ای یکی دو مطلب می کذاریم می شود دستی از آن استفاده کرد اما در انجمن گاهی روزانه صد ها مطلب هست
که عرض کردم خود اس ان اف مدعیست بصورت پیشفرض دارد. اما بنده هنوز احمال وجود ضعف را می دهم زیرا درگیر مشکلاتی شده ام

شاید جالب باشه اما گاهی برخی دستورات فایل
robots.txt
را خود گوگل اعلام می کند که این رول (دستور) را نادیده گرفته است.

mrtarkhan

پس اگه اینطوره موارد زیر تا اینجا خوب هستن:
فرمت اصلی آدرس ها که اس ام اف به طور پیش فرض داره بهترین گزینه هستش.
استفاده از یک نقشه سایت که همه ی لینک های انجمن رو شامل میشه (لینک هایی چندتایی با محتوای یکسان با تگ کانونیکال) هم مفیده که البته اس ام اف به صورت پیش فرض داره. تو فایل Printpage.php لینک رو ایجاد میکنه و تو فایل Printpage.template.php تو متا تگ ازش استفاده می کنه.
ربات رو درست تنظیم کنیم. که البته طبق گفته خود گوگل بعضی ها رو نادیده می گیره (مثلا وقتی اجازه دسترسی به یه صفحه رو نمی دیم). و ممکنه تو این مورد لینک های چندتایی با محتوای یکسان ایندکس و فهرست بندی بشن.
ترقیب کاربران به نظر من خیلی مهمه. باید برای کاربرا فرهنگ سازی بشه که یه ساختار نوشتاری مناسب برای مقالات داشته باشید یا یه ساختار کلی برای پرسش.
مثلا عنوان مقاله رو در اول تاپیک با تگ های H بنویسن. فرهنگ سازی البته برای بعد از مسائل فنی هستش که با ربات ها داریم.
متا تگ ها مهم هستند، برای "سی اس ام" های متفاوت متا تگ ها متفاوت ان، اینارو باید نزدیک به هم نوشت.

mehrtadbir

با تجدید احترام

Quote from: mrtarkhan on June 07, 2013, 01:50:08 PM

استفاده از یک نقشه سایت که همه ی لینک های انجمن رو شامل میشه (لینک هایی چندتایی با محتوای یکسان با تگ کانونیکال) هم مفیده که البته اس ام اف به صورت پیش فرض داره. تو فایل Printpage.php لینک رو ایجاد میکنه و تو فایل Printpage.template.php تو متا تگ ازش استفاده می کنه.
عدم استفاده از سایت مپ رباتها را دچار سردرگمی می کند و وقت آنها گرفته می شود صدمه ان به سایت هم روشن است
وقتی سایت مپی داریم که اولویتها در آن با توجه به 1- لینک اصلی سایت 2-  بردها و 3- نهایتا تاپیکها با توجه به زمان ارسال مشخص است بدیهیست که رباتها هم تکلیف خود را بهتر متوجه می شوند و به محض وجود تاپیک جدید آنها را بررسی می کنند ( سایت مپ مشخص می کند ) که در سایت مپی که عرض کردم لینکهای جدیدی ایجاد می شود که قابل مدیریت است اما بنده هنوز ضرورت آنرا متوجه نشدم
نکته : سیستمهای مدیریت محتوا ضعفی دارند که گاهی برای یک مطلب ، چند لینک ایجاد می کنند و این موضوع همواره یک ضعف است.

موضوع بعد وجود فقط و فقط یک لینک و باز تاکید می کنم یک و فقط یک لینک برای هر مطلب است و این چیزیست که گوگل بر آن تاکید دارد و از این طریق می تواند بابت یک مطلب یک لینک را از یک سایت به کاربر خود ( جستجو کننده ) ارائه دهد

بهتر است یک مثال در مورد همین صفحه بزنیم
عنوان اصلی این تاپیک در بالای صفحه منظورم قسمت زیر است

Simple Machines Community Forum » SMF Support » Language Specific Support » فارسی (Farsi) (Moderators: sajjad, mrtarkhan) » Topic: اشتراک تجربیات سئو در خصوص اس ام اف

ایندکس می شود
1- و ایندکس شدن عنوان اصلی درپست اول و پستهای بعد از آن به هر تعداد که باشد موجب ایجاد لینک مشابه است  (رفع شده )
2- دکمه پرینت که باعث می شود این صفحه در حالت متن باز شود نیز باعث می وشد یک مطلب بوسیله لینک دیگری نمایش داده شود (رفع شده )
3-  (نمی دانم رفع شده یا خیر ) سایر صفخات یک تاپیک
4- ...

می خواهم بگویم یک مطلب با چند لینک صحیح نیست و اگر سایت مپ هم رباتها را راهنمایی نکند با تجربه ای که بنده داشتم باز هم گوگل انها را شناسایی خواهد کرد اینجا مهارت ما این باید باشد که جلوی ایندکس شدن آنها را بگیریم

بهتره رباتها را طوری هدایت کنیم که فقط به انجمنها و تاپیکها سربزنند نه به سایر موارد

لطف می کنید در مورد متا تگها توضیح بدهید و نحوه استفاده از دابلین کور

با تشکر از شما

mrtarkhan

Quote3-  (نمی دانم رفع شده یا خیر ) سایر صفخات یک تاپیک
4- ...

موارد دیگه ای که می دونید رو بگید و مواردی که ممکنه باشند و نمی دونید رو چون نمی دونید فعلا بی خیال بشید :D
مورد خوشبختانه حل شده، هم برای صفحه ی پرینت هم برای صفحه اصلی.

Quoteلطف می کنید در مورد متا تگها توضیح بدهید و نحوه استفاده از دابلین کور

متاسفانه استفاده از متاتگ ها ریسک زیادی داره بعضی وفتا باعث میشه که رنک صفحه بیاد پایین، اینجا دیگه بحث سر یکتاسازی لینک نیست، بحث سر رنک صفحه هستش.
استفاده از متا تگ ها آسونه، اس ام اف فقط از متای توضیحات استفاده می کنه. حتی عنوان رو هم لینک کرده که این کار خیلی خوبه. برا متا تگ ها بسته هایی هست. تو اس ام اف متا تگ توضیحات، دقیقا عنوان رو ذکر کرده، برا این موارد هستش که می گم کاربرانتون رو ترقیب کنید که از یه ساختار مشخص استفاده کنند، مثلا استفاده از عنوان مناسب.
متاسفانه چون تعداد صفحات در انجمن ها زیاده، سئو هم برای اون ها خیلی سخت میشه.
در مورد دابلین کور هم اس ام اف اصلا استفاده نکرده از این روش، شما هم قرار نیست از این روش استفاده کنید. استاندارد خوبی نیست.
الان به کتابخونه ام دسترسی ندارم ولی فک کنم در موردش یه سری اطلاعات تو یه کتابی خوندم، حتما برات می گردم کتاب رو پیدا کردم، برات می نویسم اینجا.

mehrtadbir

Quote from: mrtarkhan on June 09, 2013, 04:03:00 PM
موارد دیگه ای که می دونید رو بگید و مواردی که ممکنه باشند و نمی دونید رو چون نمی دونید فعلا بی خیال بشید :D
مورد خوشبختانه حل شده، هم برای صفحه ی پرینت هم برای صفحه اصلی.

با درودی بیکران
ببنید بسیار مهم است که بدانیم آیا این مشکل برطرف شده یا خیر حالا چرا مهم است ؟
فرض کنید این مشکل برطرف نشده باشد
در این صورت وقتی تاپیک شما به صفخه دوم و سوم و ... می رسد گوگل ، چند لینک را ( هر صفحه یک لینک و آدرس مجزاست ) با یک عنوان شناسایی و ایندکس می کند

حال وقتی جستجو کننده آن عنوان را جستجو می کند گوگل تمامی لینکهای را به وی معرفی می کند
و بازدید ما به جستجوی های متوالی توسط افراد مختلف تقسیم می شود
یعنی اگر برای مثال 10 بازدید داشته باشیم و یک تاپیک ما نیز 10 صفحه باشد
بطور متوسط شاید سهم هر لینک ، یک بازدید میشود در صورتی که اگر فقط یک لینک  توسط گوگل ارائه می شد سهم بازدید لینک مزبور 10 می شد

این بدان معناست که ارزش صفحه ما یا به نوعی رنک آن به یک دهم کاهش خواهد یافت و این اصلا چیزی خوبی نیست ( بدترین است )
این در حالیستکه خود گوگل بدلیل شناسایی چند لینک برای یک محتوا بصورت عمومی پیج رنک آن سایت را کاهش می دهد

لطفا اظهار نظر فرمایید

mehrtadbir

Quote from: mrtarkhan on June 09, 2013, 04:03:00 PM

متاسفانه استفاده از متاتگ ها ریسک زیادی داره بعضی وفتا باعث میشه که رنک صفحه بیاد پایین، اینجا دیگه بحث سر یکتاسازی لینک نیست، بحث سر رنک صفحه هستش.
استفاده از متا تگ ها آسونه، اس ام اف فقط از متای توضیحات استفاده می کنه. حتی عنوان رو هم لینک کرده که این کار خیلی خوبه. برا متا تگ ها بسته هایی هست. تو اس ام اف متا تگ توضیحات، دقیقا عنوان رو ذکر کرده، برا این موارد هستش که می گم کاربرانتون رو ترقیب کنید که از یه ساختار مشخص استفاده کنند، مثلا استفاده از عنوان مناسب.
متاسفانه چون تعداد صفحات در انجمن ها زیاده، سئو هم برای اون ها خیلی سخت میشه.
در مورد دابلین کور هم اس ام اف اصلا استفاده نکرده از این روش، شما هم قرار نیست از این روش استفاده کنید. استاندارد خوبی نیست.
الان به کتابخونه ام دسترسی ندارم ولی فک کنم در موردش یه سری اطلاعات تو یه کتابی خوندم، حتما برات می گردم کتاب رو پیدا کردم، برات می نویسم اینجا.

با تجدید احترام
جناب ترخان برای همه ماپیش آمده است گه از جستج‍‌وی پیشرفته گوگل یا همان Advanced search استفاده کرده باشیم
گوگل می تواند جستجو را بر اساس زبان ، منطقه ، حتی اینکه آن مطلب در کجای صفه باشد و بسیاری پارامترهای دیگر هم ارائه دهد
خوب گوگل از کجا باید بفهمد بدیهست که ما از طریق لحجه خود او که همین متا تگ ها هستند به گوگل می گوییم و او نیز بر اساس اطلاعاتی که از ما دریافت کرده است آنرا به کاربرش ارائه می دهد.
خوب حالا اگر ما به متا تگ ها کم توجهی کنیم گوگا هم توانایی کمتری برای ارائه نتایج بهتر به کاربرش که مطلبی را جستجو کرده دارد
از همین رو است که اگر مادر این موضوعات ، همکاری کافی را نکنیم گوگل نیز با ما همکاری نمی کند ( ما دارای قدرت ضعیفی در موتور جستجوی گوگل خواهیم بود)

از زمان پدید آمدن محتواهای متنوع در برخی سایتها از جمله شبکه های اجتماعی دابلین کور هم اهمیت زیادی پیدا کرد و از قضا باعث می شود بصورت محسوس ما در نتایج جستجو بالاتر بیاییم پس ممنون می شوم همانطور که فرمودید اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بگذارید
البته مممنون می شوم آنرا خلاصه نموده و به زبان خود بگذارید تا کاربردی باشد از مقالات چند صفحه ای در مورد این موضوعات به فارسی و لاتین بسیار خوانده ام و هدفم کاربردی بودن این تاپیک است

همواره پیروز باشید

mrtarkhan

موردی که صفحات رو فرمودید گفتم که حل شده
در مورد دابلین کور بازم می گم اطلاع زیادی ندارم ولی توصیه می کنم از این استاندارد استفاده نکنید! در این مورد نمی تونم کمکی کنم، خودتون در موردش خوندید دیگه استادید. ولی دابلین کور تا جایی که می دونم بعضی چیزا رو ادغام می کنه تو یه تگ، مثلا اگر سازنده یه فرد باشه یا سازمان تو یه تگ قرار می گیره اما متاتگ بدون این استاندارد این محدودیت رو نداره، نمی دونم گوگل و کلا موتورهای جستوجو این استاندارد رو قبول و اعمال می کنند یا نه.

mehrtadbir

سلام

لطفا 3 لینک زیر را ببینید
همانطور که ملاحظه می فرمایید هر سه ارسال با عبارت " درود " شروع شده است.

http://irmeta.com/meta/index.php?topic=11476.0
http://irmeta.com/meta/index.php?topic=12233.0
http://irmeta.com/meta/index.php?topic=15193.0

حال گوگل این 3 ارسال را در Duplicate meta descriptions گزارش کرده است و موارد دیگری نیز مشابه این در گوگل وبمستر وجود دارد
دوستان لطفا اظهار نظر فرمایید یا با عزیزان نویسنده این مساله را در میان بگذارید و راه چاره را سوال فرمایید

با سپاس

Advertisement: