News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

css style

Started by Mime_, May 27, 2013, 12:50:37 PM

Previous topic - Next topic

Mime_

pozdrav svima iman jedno pitanje vezano za css... ovako interesira me kako da postavin jedan style za cjelu stranicu kao što je to na smf forumu. dakle kad mi otvori neki novi prozor u stranici da mi bude isti style kako to da postavim u skripti hvala na pomoci

Branko.

Objasni kakva je skripta u pitanju. Može li se vidjeti kako to izgleda u stvarnosti ili da postaviš sliku ovdje kao prilog?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Mime_ on May 27, 2013, 12:50:37 PM
pozdrav svima iman jedno pitanje vezano za css... ovako interesira me kako da postavin jedan style za cjelu stranicu kao što je to na smf forumu. dakle kad mi otvori neki novi prozor u stranici da mi bude isti style kako to da postavim u skripti hvala na pomoci

Da li se radi o SMF forumu ili nekoj drugoj skripti ?
Ako je neka druga skripta nevjerujem da ces odgovor dobit ovdje (jedino ako se netko smiluje).
I LOVE SMF

Mime_

#3
eo naprimjer kad kliknen botun about as da mi otvori novi prozor da bude ista boja sa live i desne strane isti logo sve isto samo da nastavin pisat u livu,desnu ili body ono šta bi tia, tako za svaki prozor

http://i.imgur.com/hYInb4X.png?1 [nofollow]

Branko.

Morao bi priložiti kompletnu datoteku da se pogleda. Jesi li pogledao na mod stranici ima li nešto odgovarajuće? Ili objasni ko bi tu trebao da piše, treba li da bude vidljivo drugima pa da se po tome potraži.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Mime_

tia bi napravit web stranicu napravin livu desnu,stranu, logo,body i dno i sad iman gori botune "o nama" "kontakt" i sad kad neko klikne taj botun da otvori novi prozor sa istin stylon i sve samo da piše ono šta bi ja tia ali da ostane isti style..

evo test datoteke
http://www.sendspace.com/file/yuh1ta [nofollow]

Branko.

Za početnike se preporučuje upotreba Notepad++ u kom najprije otvoriš onaj index i u njemu izmijenjaš sve tekstualne nazive i linkove. Moraš i sve slike u images folderu napraviti u istom obliku ali s drugim sadržajem. Datoteku style.css ostavljaš kako jeste jer zadržavaš stil. Moraš praviti i ostale pod stranice a ako nisi vješt tome bolje iskoristi neki od postojećih modova koji rade to isto.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Mime_

jeli mi možeš pokazat jedan primjer kako da zadržin stil u novoj pod stranici koristeci notpad++

.NoName.

Zašto ne koristiš joomlu ili wp pa uzmeš bilo koji templejt i samo izmeniš šta hoćeš... Mnogo ti je prostije nego radit sajt iznova... Ako hoćeš već nešto da naučiš, uči na gotovim šablonima pa se igraj sa css, kad malo savladaš, probaj ispočetka radit ;)

A što se ovog pitanja tiče, skini index.html, otvori ga preko notepad++, prekopiraj sve iz njega u drugi prazan fajl i izmeni body, levu, desnu ili šta već hoćeš i sačuvaj recimo kao about.html, vrati u root i otvori tu stranicu...
To ti je jedan prost početnički primer (ne baš najbolji, ali zna pomoći), a kad savladaš sve vezano za html i css, onda bi trebao krenuti sa php itd... Vremenom ćeš doći do mnogobrojnih saznanja i jednostavnih rešenja za mnoge druge stvari...

Nema smisla da ti ovde iko objašnjava jer čisto sumnjam da neko ima živaca, a i ovaj forum nije stvoren za te stvari...

Mime_

ništa nema veze fala na savjetima ide lock

Advertisement: