News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Problema contorizare mesaje sub-subsectiuni

Started by chcristi, May 25, 2013, 05:29:40 PM

Previous topic - Next topic

chcristi

Va rog sa ma ajutati cu o problema: am un forum bazat pe SMF 2..0.4 iar in pagina principala de index nu mi se contorizeaza mesajele din sub-subsectiuni. Mentionez ca cele din subsectiuni se contorizeaza. Pentru detalii accesati www foruminstalatii ro si puteti vedea ca la Anunturi Regionale imi apar toate cu 0. La Bacau de exemplu sunt mesaje (subiecte) dar in pagina de index imi apare ca fiind 0 mesaje, 0 subiecte

Va multumesc!

Relyana

Bifeaza optiunea respectiva din panoul de administrare urmand aceasta cale:
Administrare > Forum » Secţiuni » Modificarea secţiunilor » Setări > Contorizează mesajele subsecţiunilor în total secţiunilor de care aparţin

Acceseaza apoi  Mentenanţă > Mentenanţă Forum » Rutină

Ruleaza pe rand optiunile Goleşte cache-ul de fişiere si Recalculează toate totalurile şi statisticile forumului dand click pe butonul Rulează comanda acum.

chcristi

Am facut si asta dar tot nu a functionat, pana la urma am modificat structura forumului in asa fel incat sa nu mai am sub-subsectiuni. Multumesc de raspuns!

Relyana

#3
chcristi, ai dreptate, mesajele postate in sub-subsectiuni  cum le numesti tu nu se contorizeaza in sectiunea principala.
Cele din sub-subsectiuni se contorizeaza in subsectiuni, iar mesajele din subsectiuni se contorizeaza la randul lor in sectiunea principala.

Cu alte cuvinte, contorizarea se aplica doar in relatia sectiune/sectiuni secundare (copil) versus sectiune principala (parinte).

Nu am sesizat initial ca ai precizat sub-subsectiuni si nu subsectiuni.  :)

chcristi

Da, asta era problema, dar ca sa scap de ea mai usor am modificat structura forumului :)

Advertisement: