Περιορισμός δημοσίευσης σε συγκεκριμένη κατηγορία.

Started by tandro, May 28, 2013, 03:46:37 PM

Previous topic - Next topic

tandro

Καλησπέρα σε όλους.

Χρειάζομαι την βοηθειά σας αν ειναι εύκολο.
Θελω να βαλω περιορισμό σε μια συγκεκριμένη ενότητα στους νέους χρήστες μεχρι να φτάσουν εναν συγκεκριμένο αριθμό δημοσιεύσεων.
Ειναι εφικτό με κάποιο mod; Εκανα αναζήτηση αλλά δεν μπόρεσα να βρω κατι. Διάβασα και το Online manual αλλα και πάλι δεν βρήκα κάτι.

Μήπως ξέρει κανείς;;;

Ευχαριστώ

Y.Γ. Ξέχασα να γράψω οτι η έκδοση ειναι SMF 2.


agridoc

Δεν νομίζω οτι το mod αυτό κάνει αυτό που θέλεις.

Δεν χρειάζεσαι πάντως mod.

- Κέντρο διαχείρισης » Δικαιώματα » Ρυθμίσεις
Ενεργοποίηση δικαιωμάτων για ομάδες μελών βασισμένες στον αριθμό μηνυμάτων < Ενεργοποίησε το

- Κέντρο διαχείρισης » Ομάδες μελών »Προσθήκη ομάδας μελών
Δημιούργησε μια ομάδα, βασισμένη στον αριθμό μηνυμάτων χρησιμοποιώντας τον αριθμό μηνυμάτων που θέλεις.

Στην συνέχεια θα πρέπει να δημιουργήσεις ένα προφίλ δικαιωμάτων που θα κάνει αυτό που θέλεις. Μετά θα τροποποιήσεις τους πίνακες που θέλεις για να χρησιμοποιούν αυτό το προφίλ.

Σκόπιμα δεν δίνω έτοιμη την πλήρη λύση, νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να ψάξεις το θέμα δικαιωμάτων.

Αφού προσπαθήσεις αρκετά, αν δεν τα καταφέρεις, ζήτησε την πλήρη λύση.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

vkot

Quote from: tandro on May 28, 2013, 03:46:37 PM
Θελω να βαλω περιορισμό σε μια συγκεκριμένη ενότητα στους νέους χρήστες μεχρι να φτάσουν εναν συγκεκριμένο αριθμό δημοσιεύσεων.

Θέλεις ο περιορισμός να ισχύει σε μόνο έναν πίνακα;
Και τι είδους περιορισμό; Αποκλεισμό, ή λιγότερο πλήθος δημοσιεύσεων στον πίνακα;
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

tandro

@agricor
Ευχαριστώ για τις συμβουλές θα ψάξω να την βρω την άκρη. Το Mod δεν το εχω δοκιμασει ακόμα αλλά για να λές οτι δεν μου κάνει .....κατι θα ξέρεις!!


@vkot
Σε έναν πίνακα θέλω αυτόν τον περιορισμό.
Να μπορεί να γράφει στον συγκεκριμένο πίνακα μόνο αν έχει φτάσει για παράδειγμα 20 δημοσιεύσεις στο σύνολο.


vkot

Τοτε, θα κανεις αυτο που λεει ο agridoc: Δημιουργια ομαδων με βαση το πληθος μηνυματων, και αλλαγη των δικαιωματων του συγκεκριμενου πινακα.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

tandro

Eευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες... Να'σται καλά.

Advertisement: