News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Şifremi Unuttum Maili Gelmiyor

Started by A.Pearce, June 05, 2013, 06:03:55 AM

Previous topic - Next topic

A.Pearce

Neden gelmiyor? Hosttan kaynaklanan bir sorun dimi bu?

Alpay

%90 evet :) Junk(istenmeyen) maillere baktınız mı ?

A.Pearce

Defalarca denedim ve baktım ama gelmiyor.

Alpay

Genelde eğer yazılımda özellikle köklü değişiklikler yapmadıysanız (modifikasyonlar) dediğimiz gibi %90 sunucundan olabiliyor.

Dikkat etmeniz gereken sizin Web yazılımı yetkilisi olarak.

Smf sürümünüzü en son sürümde tutmak.
Köklü modifikasyonlardan eğer bilmiyorsanız uzak durmak.
Forum bakımlarını yapmak (bakım sayfasından) - Pma(phpmyadmin) veritabanını optimize etmek.

Bunların dışında bir problem olur ise hosting sağlayacınız ile görüşmek.

Şöyle bir yardımda bulunabilirim.Eğer üstteki saydıklarımda hemfikir isek.
Modifikasyon listenizi kopyalarsanız neden olabilecek şu modifikasyon belki diyebiliriz.

A.Pearce

HOST-TR-NET

Eğer sunucudan kaynaklanmıyorsa muhtemelen ip bloglandıysa e-posta adresinize posta ulaşmaz, örneğin outlook.com e-posta ayarlarınızdan ilgili e-posta adresine geçiş izni verin.

A.Pearce

Valla bedava host kullanıyodum ama sanırım paralı hosta geçicem :)

Antes

Quote from: =DIABLO= on June 05, 2013, 07:07:52 AM

Bedava hostlarda phpmail özelliği kapalı olabilir, bazı sunucularda komple mail gönderme özelliği kapalı olabiliyor, insaflı olanlar aktivasyon maillerini (bi şekilde) göndermenizi sağlıyor.

Tavsiyem ücretli ve güvenilir hosting firmalarından birine geçmeniz, godaddy/hostgator gibi firmalardan uzak durun.

A.Pearce

Quote from: Antes on June 05, 2013, 07:10:43 AM
Quote from: =DIABLO= on June 05, 2013, 07:07:52 AM

Bedava hostlarda phpmail özelliği kapalı olabilir, bazı sunucularda komple mail gönderme özelliği kapalı olabiliyor, insaflı olanlar aktivasyon maillerini (bi şekilde) göndermenizi sağlıyor.

Tavsiyem ücretli ve güvenilir hosting firmalarından birine geçmeniz, godaddy/hostgator gibi firmalardan uzak durun.

Şimdiye kadar kullandığım bu bedava hostta bu özellik çalışıyordu. Sanırım şu sıralar arıza var.

deadhero

Ayarlarını yapmadıysanız gelmemesi normal:

Yönetim > bakım > eposta > ayarlar;

E-Posta Türü: SMTP
SMTP Sunucusu: mail.siten.com
SMTP bağlantı noktası: 25 veya 587 ikisini de dene hangisi olursa. (Genellikle 587 soruna çözüm olur)
SMTP kullanıcı adı: mail adresin @siten.com uzantılı
SMTP şifresi: Mail şifren

olarak ayarların ben bunu yaptıktan sonra hata devam etti bunun üzerine http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3062 modunu kurudm ve sunucu ayarlarından Notifications Email Address kısmınada @siten.com mail adresli maili yazdım sorun çözüldü.

Advertisement: