Представям ви един форум за Mercedes-Benz

Started by @Bogo, July 07, 2013, 10:10:32 AM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Здравейте,

наскоро направих леки промени по десктоп версията , повечето са козметични промени. Ще се радвам на Вашите коментари независимо какви са.

Поздрави!  :)

@Bogo

Здравейте,

преди време сложих SSL , но имах доста проблеми със сертификата, когато потребители линкват снимки  от сайтове , който не поддържат ssl.
Проблема доста елегатно го разреших, като модифицирах Load.php. Сега без значение от къде ще се линква снимка, ssl не пищи.

Поздрави и лек ден! :)

@Bogo

Здравейте,

днес намерих решение да пусна форума на php7 , което ще подобри скоростта с над 30%, а  същевременно ще има нужда от по-малко памет спрямо преходните версии на php.

alexandyr

Quote from: @Bogo on February 28, 2017, 01:02:44 PM
Здравейте,

наскоро направих леки промени по десктоп версията , повечето са козметични промени. Ще се радвам на Вашите коментари независимо какви са.

Поздрави!  :)

Много добре изглежда!
Мобилната версия също ми харесва!

Поздрави и много успехи!

@Bogo

Quote from: alexandyr on June 19, 2017, 03:55:32 PM
Много добре изглежда!
Мобилната версия също ми харесва!

Поздрави и много успехи!

Здравей,

благодаря ти за хубавите думи.  :D

@Bogo

Здравейте,

наскоро имах масирана атака на спам ботове  :) :) ще си помислите, че съм сложил някаква лесна каапча...не използвах recaptcha v2 google, но за мое голямо учудване ботовете прескачаха тази защита като на селско състезание. Съответно не оставих така нещата :) :) , сложих моя капча и за сега нямам проблеми. :D :D Та, просто не си правете труда да слагате recaptcha v2 google поне на този етап.


Поздрави и успех! :)

boyanova6

Ще споделиш ли идея какво да се ползва? Настина валят спам ботове и няма отръвка! Аз се бях засилила баш към reCAPTCHA на гугъл. Ама ако няма да пази ефективно, ще я пропусна.

@Bogo

Quote from: boyanova6 on September 17, 2017, 08:10:48 AM
Ще споделиш ли идея какво да се ползва? Настина валят спам ботове и няма отръвка! Аз се бях засилила баш към reCAPTCHA на гугъл. Ама ако няма да пази ефективно, ще я пропусна.

Здравей,

да, просто създадох въпрос. Примерно, през коя година е създадена българската държава + 100 напишете с цифри отговора.  ;)

boyanova6

Аз също още при създаването на форума направих и номера с въпроса (събиране на числа), но спам ботовете въобще не се трогнаха. =) Може би ще се пробвам и с reCAPTCHA на гугъл, пък да видим.  :)

@Bogo

Така както си го направила ще го прескачат.

boyanova6


@Bogo

Напиши си въпроса с букви отговора да е в цифри.

Примерно, Напиши отговора с цифри 15 минус 7 плюс 4 по 2 е?

Тази капча която си е сложила не върши работа!

boyanova6

Въпросът, с който до сега карам, е: "На колко е равно три плюс две (отговорете с число)?" Мога да добавя още сметки с думи, но каква е разликата?

В друг мой smf форум за "Visual verification image to display" съм опитвала и по-различно от Medium, но крайният ефект беше, че това затрудняваше и спираше хората, а на спам-ботовете все така не им пукаше. =)






@Bogo

Quote from: boyanova6 on September 18, 2017, 04:20:06 AM
Въпросът, с който до сега карам, е: "На колко е равно три плюс две (отговорете с число)?" Мога да добавя още сметки с думи, но каква е разликата?

Здравей,

Да, това е според мен е достатъчно.

Quote from: boyanova6 on September 18, 2017, 04:20:06 AM
В друг мой smf форум за "Visual verification image to display" съм опитвала и по-различно от Medium, но крайният ефект беше, че това затрудняваше и спираше хората, а на спам-ботовете все така не им пукаше. =)

Това го махни, просто не върши работа!

@Bogo

Здравейте,

при ъпдейт до последната версия SMF 2.0.14 даваше грешка при опит за логване от мобилно устройство през  flyout форма за логване. Дава грешка, че сесията е изтекла.

Решението е беше в поправка на Login form. :) не търсете другаде проблема.

Поздрави и Успех! :)

@Bogo

Здравейте  :) ,

тези дни направих ъпдейт до бета версия SMF 2.1, но на тестов. За сега ще изчакам на Live forum , защото със сигурност ще има още промени. Ъпдейта го направих като налях през базата темите и  потребителите, но има разлика в таблиците. За сега не виждам нищо повече в последната версия,  леки промени, които съм ги направил на ръка още преди време. Та чакам официалната версия, преди години така започнах с бета версия та после ми се отвори работа да правя ъпдейт на ръка.

Поздрави! :)

@Bogo

Здравейте,

не минавайте към бета версията все още, не правете тази грешка! Когато излезне live ver. smf тогава вече можете да направите ъпгрейд. Още нещата не са финални и има вероятност в базата данни  полетата в таблиците да бъдат променени спрямо финалната. За сега не рискувайте!

@Bogo

Здравейте,

итегрирах новата recaptcha v3 на тестов , да видим как ще е. ;)

@Bogo

Здравейте,

днес ми се наложи за клиентски форум да премахна ;action=printpage и съответно искането му беше да редиректва към индекса. За целта се наложи да се пипне ядрото, а не само да се махне бутона printpage, защото линка си работи и така прави заявки.

Поздрави!

LedenaEpoha

Здравейте
Форумът работи ли с google recaptcha v3 или прави проблеми?

Advertisement: