[YUB] YUnited Balkan Community - www.yunited-balkan.info

Started by [yub] Lazo, July 25, 2013, 04:42:59 PM

Previous topic - Next topic

[yub] Lazo


Pretstavljanje foruma
Trenutna verzija forum teme - 1.1

Pozdrav svim SMFovcima, želio bih vam pretstaviti forum jedne gejming zajednice koja je kao takva ipak uspjela da osposobi jako fino funkcionirajući forum. Forum je uspio da sklopi jako lijepu statistiku u vrijeme koje radi te smo zadovoljni sa za sada 6100+ registriranih članova na forumu. Te sa oko 100 novih tema na dan uz oko 625 poruka na dan. Sam rad administracije foruma je jako dobar, bar po mom nekom shvatanju jer sam tu već od početka. Sam SMF sistem se u više navrata pokazao kao veoma dobar te sam uspio da se uhodam sa istim koliko je to za sada moguće. Svaki dan pokušavajući proširiti svoje znanje, proširujem i forum ukoliko mi je to moguće. Sama tematika foruma, jeste u osnovi gejming, ali na forumu imamo i pod-rubrike koje ni nisu vezane za gejming toliko.

Danas sam rano ujutro na forum postavio 1.1 verziju teme koja je u osnovi od DzinerStudio-a uz neka mijenjanja koda. Tema kao tema mi se u samoj osnovi svidjela pa sam je dugo ostavio onakvu kakva je bila dok sam sada već počeo ozbiljnije da je editujem.

Nadam se da će vam se svidjeti te da ćete, možda i postati član zajednice.

Verzija 1.1

  • Uređen osnovni izgled profila
  • Aktivnost u profilu
  • Broj pregleda profila svakog korisnika
  • Dodani BBC dugmići u editovanju potpisa na forumskom profilu
  • Dodan izgled poster kućica u poruke na osnovu izgleda ovog u temama
  • Dodano dugme ka vrhu
  • Onemogućeno duplo postanje
  • Ispravljene neke sitnije greške u pisanju te konačno promijenjeno ime naslovnice foruma


    Verzija 1.1.1

    Bugfix
  • Footer
  • Editovan izgled profila

    Noviteti
  • Avatar za banovane korisnike
  • Uređen PM informer mod

    Nadam se da ćete nas posjetiti, obići forum te ostaviti neki komentar na ovu temu kako bih znao šta bi još bilo korisno za uraditi.


    Podatci za demo korisnički račun:

    Korisničko ime: Test3
    Lozinka računa: testanje3

    Link ka forumu zajednice
    Link ka portalu zajednice

    *Zahvale za neke stvari m52 te velike zahvale prije svega NaneK-u.

Dynamic forum signatures v1.2

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

[yub] Lazo

Naravno greška pri kucanju, hvala na ispravki. Dodan update na 1.1.1 verziju.  :)

Dynamic forum signatures v1.2

Vedz0


[yub] Lazo

#4
Quote from: Vedz0 on July 26, 2013, 06:49:54 AM
Odlican forum,sve lepo pregledno 10/10

Hej, hvala mnogo! Veliko hvala u ime čitavog tima administracije!  :)

Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Redizajn izgleda profila, sitnice neke uređene.  :)


Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Nove forum tema, nažalost opet tek edit. Ali sam uradio par sitnica koje će je izdvojiti od ostalih. Težim ovom metro stilu i izgledu jer mi je dosta lijep, i nekako istrajan. Recimo meni koji se prikazuje nakon određenog skrolanja stranice, par novih izmjena u forum profilima, forum kućice uređene i forum profili. Test akaunt je i dalje isti, pa dajte neke sugestije. :)

Dynamic forum signatures v1.2

Dzonny

Nicely done!

Sve fino, pregledno, lepo, sviđa mi se ovaj fixni top bar, svidja mi se header, super.

Imate inače problem sa serverom, svaka druga stranica izbacuje:
Quote
Resource Limit Is Reached
The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.

[yub] Lazo

Quote from: Dzonny on August 30, 2013, 04:51:29 PM
Nicely done!

Sve fino, pregledno, lepo, sviđa mi se ovaj fixni top bar, svidja mi se header, super.

Velika hvala na finom komentaru, trudim se da nešto napravim od ovoga. Skoro svako veče nešto uređujem, dodajem, mijenjam, šta sve ne. Baš mi je drago vidjeti ovakav komentar, odma me motivira.  ;D

Što se tiče ovog sa resource limitom, problem je već prepoznat' i pokušavam to riješiti mada će ga morati riješiti ovaj vlasnik što je i zakupio host. Nadam se da će to biti brzo riješeno i da neće kvariti ugođaj više.  :)

Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Pozdrav gospodo, evo uradio sam opet malo drugačije ovu forum temu te dodao u izbor i black ili ti ga tamnu verziju. Otvoren sam za sugestije i slično jer mi je to ustvari prva tamna tema za SMF koju sam radio. Test akaunt je i dalje isti pa vas molim za komentare. :)

Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Pozdrav dragi članovi! Danas sam uradio ponešto na forumu pa bih želio da vam to i prestavim. 

  • Kada dobijete novu privatnu poruku, gdje je favicon ikonica pojavi se i broj novih poruka koje imate.
  • Od sada kad' kucate novu poruku, nebitno da li u temu ili u privatnim porukama, prikazuje vam se ispod text box-a maksimalan broj znakova za unos, i broj znakova koji su vam preostali.
  • Uspješno dodana pretraga govorom.
  • Od sada kada nešto kopirate sa foruma, iza toga svega se dodaje link ka forumu, ovime želim pomoći vama a i pokušati povećati broj pristupa forumu, tj. privući nove korisnike.
  • Od sada kad' kucate novu poruku, nebitno da li u temu ili u privatnim porukaama, i zatvorite prozor, nehotice ili zatvorite pretraživač, otkucan tekst neće biti izgubljen. Potrebno je samo da opet otvorite prozor i Forum će vratiti vaš otkucan tekst.
  • Isto tako, od danas su svi novi korisnici u mogućnosti da se registruju putem Fejsbuka. Ostali, su u mogućnosti da svoj korisnički račun povežu sa Fejsbukom te se kasnije prijavljuju putem Fejsbuka te da zovete svoje prijatelje, objavljujete na Fejsbuk nešto preko YUnited Balkan aplikacije te da svoje prijatelje sa Fejsbuka dodate u prijatelje i na forumu(ukoliko imaju korisnički račun ovde, i ukoliko je povezan za njihovim Fejsbuk računom).

    Nadam se da vam se sviđa.[/b]

Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

#11






Pozdrav dragi forumaši! Naime, večeras nakon podugo vremena YUnited Balkan Forum opet treba da zasija.  Na forumu je urađena "sitna šminka". Sredio sam neke stvari koje prije nisam mogao ili nisam stigao. Sada je meni koji vam se pojavljuje nakon skrolanja sređen te na svim rezolucijama rai besprijekorno.

Zajednica je dobila i logotip nakon dosta vremena. Što se objašnjenja tiče, ono bi bilo sledeće. Spoljnji glavni krug pretstavlja cjelokupno geografsko područije Balkana, ova tri mala kruga spolja pretstavljaju 3 države iz kojih su uglavnom naši članovi. Centralni krug pretstavlja YUnited Balkan zajednicu a ovi kraci do kružića su simbolički za ujedinjenje. Nadam se da sam ga lijepo odradio a i opisao. 

Klikni za veći pregled





Link ka forumu: www.yunited-balkan.info/forum
Link ka portalu: www.yunitedbalkan.info

Demo akaunt za neregistrovane članove:

Korisničko ime: Demo
Lozinka: demodemo123

Dynamic forum signatures v1.2

Dzonny

Lepo... Nissm bas siguran koliko se uklapa logo tj njegova pozadina u pozadinu headera foruma, ali nisam neki dizajner, samo mi to nekako previse "kockasto" izgleda na prvi pogled.

Elem, imas mali problemcic sa prikazom "na vrh" dugmeta na manjim ekranima. Prikacen screenshot sa mog tableta.

[yub] Lazo

Problem je što tema treba da vuče na metro fazon, a logo nije ni blizu tog kockastog fazona. Tako da tu jednostavno moram tako da ga prelomim time što sam ga "uokvirio". Tipografski dio oko logoa ću urediti čim prije jer sam sada iskreno žurio pošto sam imao manje od 30h da sve to uradim. I hvala ti za ovo sa dugmićem, bilo je predviđeno da bude providan, ali ne i da se to dešava haha. Riješiću čim krenem sa svim ostalim. :)
Hvala u svakom slučaju na komentaru, drago mi je vidjeti bilo kakvu kritiku.

Dynamic forum signatures v1.2

Branko.

Napraviš da slika bude po cijeloj pozadini a logo možeš napraviti da bude proziran i sasvim lijepo će se uklopiti. Poslije još izbalansiraš boje foruma u odnosu na pozadinu.
Evo ti par primjera:
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2430
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2712
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2727
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

[yub] Lazo

Nešto ću sigurno riješiti, sada sam premalo spav'o da bi' se mog'o koncentrisat'. Hvala svakako na komentarima. :)

Dynamic forum signatures v1.2

Seiz

Iskreno forum mi se ne svidja iz razloga sto su nekako ruzne boje, ali dobro to je moje misljenje :D.

[yub] Lazo

#17
Dobro veče,

večeras Vam pretstavljam najnoviji dizajn foruma YUnited Balkan zajednice. Tema je kao što vidite, dosta drugačija od dosadašnjih, dosta modernija i uređenija. Dosta toga je urađeno, izmijenjeno i poboljšano. Pa da polako napbrojim šta je sve urađeno.


  • Forum je prilagođen lakšem čitanju, dakle kontrast je takav da vas sam background vuče da gledate središnji dio foruma sa svjetlijom pozadinom foruma, tamnijom pozadinom glavnog dijela i svijetlijim fontom. Takođe, forum je sada dosta lagodniji za pregledavanja i sa monitora manjih rezolucija. Tako da je i na rezolucijama tipa 1024x768 takođe ugodan za oko. Ovde takođe moram napomenuti da ogromne zasluge i moje zahvale idu gospodinu Kenanu Gutiću koji mi je pomogao oko mnogo stvari. Hvala ti NaneČe mnogo.
  • Uvedeni su ponovo dinamični forum potpisi, glavni kod i velike zasluge idu Amiru Mujačiću koji mi je dosta pomogao oko toga. No njegov kod sam dosta izmijenio i prilagodio svojim potrebama. Pregled svih izgleda potpisa možete pogledati na ovom linku ili na ovom linku unutar foruma.
  • Pošto nismo rasisti imaćemo više boja(šala naravno). Dakle, možete izabrati 6 različitih varijanti foruma. Plavu, zelenu, tirkiznu, narancastu, ljubičastu i crvenu. Na vama je da odaberete koja vam se više sviđa. Možete je izabrati preko izornika boja koji se nalazi u headeru ili preko ovog linka
  • Jedna od stvari koje sam uradio je i malo drugačiji dizajn poster kućica koji kao takav do sada nisam vidjeo ni na jednom SMF forumu. Inspiracija je od vBulletin foruma koji imaju sličan sistem te idejne zasluge idu njima. Isti dizajn će biti prikazan i u poster kućicama u pregledu privatnih poruka.
  • Prateći meni, koji se pojavljuje pri skrolanju je dodatno uređen i prilagođen takođe pregledavanju i na monitorima manjih rezolucija te je sada optimizovan.
  • Čisto radi evidencije, nova forum tema nosi ime YUB V5 Melius.

Forum bi vam sada trebao izgledati kao dole na slici.


Link ka forumu >> http://yunited-balkan.info/forum

Šta više da kažem, nadam se da vam se sviđa i da ćete imati ugodan užitak prilikom korištenja foruma. Pozdrav i hvala na čitanju.

YUnited Balkan Development Administracija

Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Pozdrav gospodo.

Želim Vam pretstaviti novi dizajn dinamičnih forum potpisa koji su upravo završeni. Izgled je prilagođen novijem, modernijem dizajnu foruma. Pa pogledajte i prokomentarišite. Vaše signature možete preuzeti na svom profilu, ispisivaće Vam se kao prva.

Za osnovni dizajn se zahvaljujem korisniku leei čiji sam osnovni izgled preuzeo i doradio. Hvala ovim put još jednom.


Dynamic forum signatures v1.2

[yub] Lazo

Post kućice su konačno sređene i upakovane onako kako su i trebale biti kada je rađena tema.
http://prntscr.com/3kjqe9
http://prntscr.com/3kjql9 - hover

Mislim da se ovako nešto slabo viđa na SMF-u, bar na Balkanu sigurno. :)

Dynamic forum signatures v1.2

Venera

Ja ću da napišem koju, da ne bude da niko neće da ti odgovori, a trud je vredan poštovanja i komentara.

Prvo da te pohvalim što predstavljaš forum i ono što si sam uradio, a ne ono čime se forum bavi ili  čime zarađuje. ;)
Zatim, želim da te pohvalim i za potrebu da budeš drugačiji, to takođe jako cenim, posebno što se na netu (generalno) previše često susrećem sa ljudima koji vape da pokradu tuđe ideje.  :))

Dopadaju mi se tvoja rešenja i generalno, a i "post-kućice". S obzirom da je forum prilično šaren, ovakvo rešenje za kućice se odlično uklopilo u kompoziciju.

Na crnoj traci ispod meni trake ti piše: "Gost i dobrodošao na ...." Pogledaj i ispravi. Ovo "i" nikako ne ide u sklopu rečenice. ;)
Ne znam zašto nema više rastera u backgroundu, baš je lepo izgledalo. Sad su u svim kombinacijama boja backgroundi isti, a vizuelno je mnogo jači kontrast između svetle pozadine i tamno sivog borda. Ranije se sve to nekako slivalo i bilo prijatnije za oko, bar meni.
Ja bih pozadinu citata stavila tek malo svetliju od boje pozadine posta, jer citat je tu da se pozovemo na nečiji post u odgovoru, a ne da on bude dominantan. Kad je mnogo jak u odnosu na post, postaje dominantniji od odgovora na citat koji treba da ima primat u postu.  ;)

Eto... sve u svemu vedro, veselo, mladalački, sa simpatičnim detaljima, a za sitnice koje ne bih tako kao ti, ne zameri, ukusi su različiti,  ja volim da kažem šta mislim, a ti ćeš uraditi po svom jer tako i treba da bude.  ;) :)

Čestitam ti i želim uspešan rad foruma.  :)


[yub] Lazo

Hvala ti za komentar, već sam mislio da ću biti jedini koji piše u ovoj temi.  :(

Ja mislim da nekoga ko ovo i pogleda više interesuje kako forum izgleda i njegova funkcionalnost nego stvarna tematika foruma. Ako ga tematika i interesuje, time bolje. A ja od kako sam počeo da se bavim ovime pokušavam da napravim nešto što će ljude privući time što je drugačije od drugih realizacija. :)

Ovo za "Gost i dobrodošao na ..." sam ispravio, i hvala na prijavi. Uredu je bilo kada je korisnik prijavljen, ali na ovo kada nije sam totalno zaboravio kada sam radio haha.

Što se pozadine tiče, malo eksperimentišem po tom pitanju. Pošto nije isto pregledavanje foruma po danu i naveče moram naći optimalno rešenje za to. Pa ću vjerovatno neko slično rešenje sprovesti ubrzo.
Za citate moram reći da već dugo nešto planiram da uradim sa njima ali nikako da sa papira pređe u kodove jer moram još to dozavrštiti. :)

Molio bih da se uloguješ sa demo računom i pogledaš i profile za korisnike koji su drugačiji od ostalih koji su tu. Pa me i za njih interesuje komentar.

I hvala ti za kritiku, stvarno mi znači. Eto ove greškice ću ispraviti svakako jer sam i ja svjestan njih. :))

Dynamic forum signatures v1.2

Advertisement: